Latvijā
Kriminālziņas

Pamestā mājā nogalina bezpajumtniekus, grūti sadzīt rokā lieciniekus2


Uz apsūdzēto sola (no kreisās) A.Čerezovs, A.Vokatovs un A. Zareko.
Foto – Artis Drēziņš
Uz apsūdzēto sola (no kreisās) A.Čerezovs, A.Vokatovs un A. Zareko. Foto – Artis Drēziņš
Uz apsūdzēto sola (no kreisās) A.Čerezovs, A.Vokatovs un A. Zareko. Foto – Artis Drēziņš

2016. gada 28.novembrī pamestā mājā Rīgā, Dzirnavu ielā 123 izcēlās ugunsgrēks, kur tika atrasti apdeguši Gaļinas Ivanovas un Mareka Burkēviča līķi ar vardarbības pazīmēm, turklāt sievietei eksperti konstatēja deviņas ar nazi izdarītas brūces galvas rajonā un 18 pārējā ķermenī. Par slepkavību grupā sevišķi pastiprinošos apstākļos policija aizturēja Andreju Čerezovu, Anatoliju Vokatovu un Artūru Zareko, un šobrīd pret viņiem Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā notiek tiesvedība – viņiem draud cietumsods līdz pat mūža galam.

Visi iesaistītie ir personas bez noteiktas dzīvesvietas, un viena no viņu galvenām uzturēšanās vietām bija Centrāltirgus un stacijas rajons. Saskaņā ar apsūdzību izrēķināšanās ar G. Ivanovu un M. Burkēviču notikusi pēc vieniem naktī, jo viņi it kā A. Vokatovam (kurš arī bija izskaidrošanās iniciators) nozaguši naudu, turklāt sievietei vēl pārmesta sadarbošanās ar policiju.

Kā noskaidrojusi policija un prokuratūra, vispirms trijotne situsi ar rokām un kājām. Tad A. Vokatovs turpinājis sist sievieti un vīrieti ar trulu priekšmetu, pēc kā vēl paņēmis nazi, ar ko darbojies pret sievieti. Pēc tam A. Vokatovs pavēlējis citam nama iemītniekam Oļegam Platonovam slepkavības vietu aizdedzināt, un trijotne aizgājusi.

Kā pirmdien tiesā liecināja otrās grupas invalīds Andrejs Kirillovs, kurš tonakt gulējis ratiņkrēslā pirmā stāva gaitenī, viņu naktī pamodinājis A. Vokatovs un izstūmis ārā. A. Kirillovs bijis smagā alkohola reibumā, un abi devušies pie “Origo”, kur dzēruši alu. Par izrēķināšanos un ugunsgrēku A.Kirillovs neko nezinot.

Prokurore Jekaterina Kušakova neatklāj, kā tapis zināms par slepkavību. Skaidrs, ka pirmstiesas izmeklēšanā nopratināti daudzi bezpajumtnieki un pamestā nama iemītnieki.

Šobrīd tiesa vairākus, tai skaitā, dedzinātāju O. Platonovu nevar atrast un nopratināt tā prozaiskā iemesla dēļ, ka viņiem nav pastāvīgas dzīves vietas, kur nogādāt pavēstes par ierašanos uz tiesu. Advokāts Ojārs Plotiņš ievērojis, ka vismaz viens no lieciniekiem turpat Centrāltirgū vien apgrozoties.

Tiesnesis Mārtiņš Tupureins nolēma lūgt policijai lieciniekus līdz nākamajai tiesas sēdei pameklēt, ņemot vērā viņu klaiņojošo dzīves veidu. Apsūdzētie īpaši vēlējās tiesā redzēt O. Platonovu, kurš, viņuprāt, policijai sniedzis nepatiesas liecības pret viņiem. O. Platonovs sodu par dedzināšanu – nozieguma pēdu slēpšanu – ir jau izcietis.

LA.lv