×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Provokatīvā mākslinieka Oļega Kuļika uzstāšanās

Foto - LETAFoto - LETA

Kinoteātrī “K.Suns” 10.oktobrī pulksten 17:30 notiks Krievijā dzīvojošā ukraiņu mākslinieka Oļega Kuļika runas performance “Sarkanā pateicība”.

Kuļiks ir viens no nozīmīgākajiem Austrumeiropas laikmetīgās mākslas pārstāvjiem, kura provokatīvās performances kļuvušas par pēdējo 20 gadu mākslas vēstures klasiku un ietekmējušas ne vien akciju mākslu un tās pārstāvjus, bet arī vispārēju laikmetīgās mākslas valodu globālā mērogā.
Skaidrojot gaidāmās lekcijas ievirzi, mākslinieks teic, ka tā būs runas performance: “Par to, kas ar mums bija, kas ir un būs, par laikmetīgo mākslu, Krievijas un Latvijas savstarpējām attiecībām.”
Kuļika uzstāšanās apmeklējums būs bez maksas.
Performance tiek organizēta starptautiskās izstādes “Horizontu meklējot” gaitā kā radošās laboratorijas darbs “Miers”.
Starptautiskā laikmetīgās mākslas izstāde “Horizontu meklējot”, kas Latvijas dzelzceļa muzejā būs skatāma 2014.gadā no maija līdz jūlijam, tiek organizēta Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” programmā “Okeāna alkas”. Izstādes uzmanības centrā ir mākslas meklējošais raksturs, kas saistīts ar mākslas būtību – tiekšanos pēc ideāla, vēlmi atrasties neizzinātajos krustpunktos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+