Kultūra
Kultūrpolitika

Sākta Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas celtniecība 16

Foto: Ventspils domes Twitter konts.

Šodien ar svinīgu pasākumu sākti Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas būvdarbi, LA.lv uzzināja Ventspils domē.

Mūzikas vidusskola ar koncertzāles funkciju tiks būvēta Lielā laukuma dienvidu daļā pie Pāvila ielas. Jaunās ēkas kopējā platība būs 6883 kvadrātmetri. 76% no ēkas platības paredzēts izmantot skolas vajadzībām, bet 24% – komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai.

Būvdarbus plānots pabeigt pēc diviem gadiem.

Kā ziņots, aizvadītā gada nogalē tika parakstīts līgums ar būvniecības konkursā uzvarējušo apvienību “Merks – Ostas celtnieks”. Būvdarbu līgumcena ir 25 630 451 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Ieskaitot PVN 21% apmērā, ēkas būvniecība kopumā izmaksās aptuveni 31 miljonu eiro. Būvuzraudzību objektā veiks SIA “Firma L4” par 394 024 eiro bez PVN.

No kopējām projekta izmaksām 15 miljonus eiro tiks segti no emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējuma, savukārt no darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” tiks novirzīti 10,9 miljoni eiro Eiropas Savienības (ES) un valsts finansējuma. Valsts budžetā mūzikas skolai ir paredzēti 4,5 miljoni eiro tuvākajiem trim gadiem, savukārt pārējo nepieciešamo finansējumu nodrošinās Ventspils pašvaldība.

Ventspils Mūzikas vidusskola ir lielākā Kultūras ministrijas pārziņā esošā kultūrizglītības iestāde ārpus Rīgas un skolai nav savu pastāvīgu, profesionālajai darbībai piemērotu telpu jau kopš 2014. gada sākuma, kad tā pārtrauca darbību bīstamā stāvoklī esošajās ēkās. Kopš tā laika mācību process tiek organizēts vairākās pagaidu telpās dažādās vietās pilsētā. Šo problēmu plānots atrisināt, Ventspils Lielā laukuma dienvidu daļā uzbūvējot jaunu mūzikas skolas ēku ar koncertzāles funkciju. Īstenojot šo projektu, uz jaunajām telpām pārcelsies visi 500 audzēkņi un simt pedagogi.

Saistītie raksti
LA.lv