×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Senās uguns naktī Sīmanis muzicēs Staldzenes stāvkrastā

haralds_simanis_kaukule_2

Senās uguns naktī, 29. augustā, Staldzenes stāvkrasta pludmalē uzstāsies dziesminieks Haralds Sīmanis un jauktais koris “Kaiva”, aģentūrai BNS pavēstīja Ventspils pilsētas stratēģisko kultūras projektu vadītājs Kaspars Antess.

Sīmanis uzstāsies ar savu oriģinālmūzikas programmu, savukārt jauktais koris “Kaiva” Gintas Rūses vadībā izpildīs tautā iemīļotas dziesmas un tautasdziesmas.

Šogad Senās uguns nakti papildinās arī kāds īpašs mākslas darbs – mākslinieka Zigmunda Viļņa veidotā ugunsskulptūra, kura tiks iededzināta pasākuma laikā par godu senajām ugunīm.

Senās uguns naktī plkst.21 ap Baltijas jūru tiks iedegti ugunskuri, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru, par dabas resursu saglabāšanu savai un nākamajām paaudzēm un atvadīšanos no vasaras. Pasākuma apmeklētāji aicināti ņemt līdzi sveces un iedegt tās kopā ar citiem.

Senās ugunis tika kurtas jau vikingu laikā. Senajos un viduslaikos jūras krastā aizdegtas ugunis izmantoja, lai parādītu jūrniekiem ceļu uz drošu ostu vai piekrasti. Mūsdienās Baltijas jūras krastā ugunskuri augusta beigās tiek aizdegti, lai parādītu piejūras tautu vienotību un atgādinātu par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu. Tiek dota zīme, ka mēs rūpējamies par jūru un dabu, un gadu tūkstošiem pastāvējusī saikne ar jūru nav zudusi. Ugunis tiek aizdegtas arī par tiem, kas uz mūžiem palikuši jūras klēpī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+