Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
18. augusts, 2016
Drukāt

Smiltenes tortes ēdīs ASV, Rīgas saldējumu – Irākā (9)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

AS "Smiltenes piens" padomes priekšsēdētāja Gita Mūrniece kopā ar uzņēmuma darbiniecēm kādā~no "Rīga Food" izstādēm, demonstrējot biezpiena tortes.

A/s “Smiltenes piens” nule kā aizsūtījusi pirmo saldēto biezpiena toršu kravu uz ASV.
Tā ir izmēģinājuma partija un uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Gita Mūrniece teic – apsveikt ar jaunu eksporta tirgu varēs tad, kad būs pasūtīta jau septītā vai astotā krava. Jaunu tirgu atrašana nav viegls uzdevums – uz ASV izstādēm braukuši trīs gadus pēc kārtas un tikai pēc diviem gadiem radies pirmais pasūtījums. Taču izstāžu apmeklēšana ir svarīga, lai rastu jaunus klientus.

Uzņēmumi aktīvi meklē jaunus tirgus, lai pārorientētos no Krievijas uz citiem tirgiem. “Food Union” šogad sācis plaša piena produktu un saldējuma sortimenta eksportu uz Irāku, kur “Food Union” produkti ir pieejami vairāk nekā 200 lielveikalos lielākajās Irākas pilsētās – Bagdādē, Erbīlā, Suleimanijā, Dahukā, Kirkūkā, Basrā un daudzās citās pilsētās, kā arī otra lielākā mazumtirgotāja pasaulē Carrefour grupas veikalos visā Irākas teritorijā. Papildus saldējuma eksportam uz Ķīnu, šī gada vasarā beidzot izdevies uzsākt arī piena produktu eksportu uz šo tālo galamērķi, kas ir liels un ilgi gaidīts notikums. Šie ir tikai daži piemēri, kā uzņēmumi cenšas atgūties no Krievijas embargo radītajām sekām.

Pēc Krievijas sankciju ieviešanas ES valstīm, tostarp Latvijai, pazaudēti ievērojami realizācijas apjomi pārtikas produktiem. Centrālās Statistikas pārvaldes apkopotie dati rāda – piena pārstrādes produktu un olu eksporta samazinājums bijis graujošs – ja pirms embargo ieviešanas 2013. gadā uz Krieviju šī produkcija eksportēta par 26,6 miljoniem eiro, tad šā gada pirmajos sešos mēnešos – tikai par 609 eiro. Citās nozarēs situācija nav daudz labāka.

Plašāk par embargo sekām uz pašmāju ražotajiem lasiet 18.augusta “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Ganjau par kapeikam ,tapat ka uk musu koncas b&m veikala pa leto 😀 ta tik Lv viss dargs

  2. Jauki ,ganjau letak neka LV maxasa ,tapat ka uk musu koncas pa kapeikam tirgo b&m veikala 😀

  3. Arī Īrijā gribam šos gardumus!

  4. Nedomāju, ka ir pareizi pieminēt kaut kādus uzvārdus , un vēl nepareizāk ,teikt – tiem nepārdosim :)) Bet Smiltenes panākumus, apsveicu! Sen gaidīti ! Latvijas uzņēmēji varētu šajā virzienā strādāt daudz aktīvāk un plašāk. Savādāk (kā jau ierasti) šeit Amerikā ,priekšā jau leišu un poļu preces, kas bieži nespēj garšas un kvalitātes ziņā konkurēt. …bet ja nav ar ko salīdzināt un izvēle tikai tāda – jāpērk vien ir. Tas attiecas gan uz saldskābmaizi, biezpienu…nerunājot jau par par gaļas produktu žāvējumiem. Tie tiktu novērtēti momentāli ! …un Rotšildi šajos veikalos neiepērkas – ha !

  5. Lai jums meitenes veicās!

  6. Vai tiešām ļausim tiem rotšīldmēsliem arī mūsu tortes apēst?! It kā šie tāpat jau nebūtu gana pierījušies…

  7. Patiešām lieliska ziņa, beidzot sākam skatīties pareizajā virzienā – uz eksportu, ne importu! :))

  8. Vai, cik laba ziņa! Smiltenes gardumi labākie!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+