Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Saeimai vajadzīgs drošībnieks ar čūsku dīdītāja pieredzi
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas sēžu zāle.

Jau pats vārds “parla mentum” cēlies no sengrieķu valodas un nozīmē “izvicināt kulakus”. Dabīgi, ka Saeimā nekad nav bijis un nebūs kluss kā bibliotēkā vai grozu pīšanas nodarbībās, un te neklausās vecmāmiņas pasakas. Šeit sapulcēts sabiedrības zieds, simt gudrie, un padomājiet paši, uz ko tas velk, ja Saeimas ēkas četru sienu šaurībā iesprostotas tādas radošas personības un cilvēciskais materiāls kā Pasaules valdnieks, Pēdējais oligarhs, Karalis Saule un vēl tas čalis ar zirg­asti. Šeit bez mitas notiek mikromači, kur otra politiķa dzīvība ir lēta manta, traki numuri ar frakciju kaujām miets pret mietu, šeit ir profesionāla pieeja darbam – lej čugunu, karsē ķīviņus, šņāc kā čūskas, cīnās par amatiem, izgatavo bruņotus dokumentus. Nav bijis tāds saulriets, kad deputāts nemeklētu pēc palīdzības pie Saeimas feldšera un no frakcijas telpām neūjinātu pēc garīdznieka, lai tas pa galvu, pa kaklu steigtos dot vakarēdienu dziestošajam biedram.

Vecā Bruņinieku nama vēsturē piedzīvoti parlamentārās iekārtas paražās slikti audzinātas tautas dusmu uzliesmojumi, gan iekšpolitiskās dēkas, kuras nav apglabātas ar literāta spalvu, un tikai tamdēļ izčākstējuši vērtīgi sižeti melodrāmām un aizgrābjoši libreti ziepju operām. Plenārsēžu zāles pagaldē atrasti it kā nevienam nepiederoši revolveri, un ieroči laisti darbā. Ne tikai šaujot grīdā, kā gadījās dep. K., bet arī verbāli! Ne reizi vien, noklausoties no tribīnes zaimojošas familiaritātes, vēlētāji nosprieduši – kāpēc mutes fūrmani Saeimas seržanti striķos neizved ārā atvēsināties. Otram saplēsta žakete, dunka pa nierēm no koalīcijas partnera un domubiedra, deputāta zvēresta laušana, atrašanās darbavietā švunkā – ak, tā ir tikai parlamentārisma ikdiena. Nesen uzzinājām, ka datoriem pieaugušas kājas. Varbūt sāks čiept lielos kroņlukturus, salonos piekārtos “purvīšus” vai pat virtuves katlus. Par to jārunā pusčukstus, bet arī Saeimas vidējās paaudzes sievietes man nosūdzējušas seksisma pārņemtus kolēģus, sak, tam gan bikšu priekša vaļā stāv, kā viņš uz mani paskatījās, ar acīm gandrīz izģērba! Cik trūka, lai sāktos knakstīšanās!

Mūsu zemi apdzīvo dažādi radījumi. Nenosodīsim cilvēkus, kam jāstrādā pārprodukcijā, stresa režīmā, lai nodrošinātu partijas kundzību pār pasauli. Taču disciplīnas uzturēšanai un situācijas noregulēšanai stratēģiskā plāksnē pieņemts pareizākais organizatoriskais lēmums – dibināt Saeimas drošības dienestu. Tik tiešām, kā ar iepūšanu trubiņā kontrolē šoferi, kurš vada pustukšu autobusu, tā jāuzrauga Saeimas simts, kas vada cilvēkiem vēl diezgan pilnu valsti. Kādam pulkvežleitnantam jāiedod rokā kaklasiksna, lai saknē apcirstu kriminālu, lai apturētu melno roku, kas ēdnīcā gribēja ar samīcītām “ķieģelīša” mīkstuma lodītēm bombīt prezidija locekli, lai beigtos tā sieviešu tramdīšana. Viņš stāvēs stingri kā robežsargs, lai nepārkāptu parlamentārisma žanra ietvarus un noturētos puslīdz rāmjos, un ne jau skatīsies pa frakciju saimes istabu atslēgas caurumiem vai uzplēsīs vēstules.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. he word “Parlomentum” is derived from the Latin words parla meaning “equal speech” and mentum “by like agreement, character, chin”. Hence the original literal meaning of “parliament” is a meeting of equal speech and character by like agreement”

Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nauda jāatstrādā

“Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” par 2,1 miljoniem eiro plāno īstenot projektu “Āfrikas savanna”. Rīgas pašvaldības nākamā gada budžeta projektā “Āfrikas savannai” paredzēti 1,125 miljoni eiro, bet Saeima, apstiprinot nākamā gada budžetu, tā saukto deputātu kvotu ietvaros šim projektam piešķīra 400 000 eiro. Zooloģiskajā dārzā tiks izbūvētas mītnes, āra pastaigu laukumi. Būvprojekts paredz veidot jauktu ekspozīciju, kurā apmeklētājiem vienlaikus tiktu rādītas žirafes, zebras, antilopes, surikāti un degunragputni, kā arī iekļauta huzārpērtiķu sala. Āfrikas savannas ekspozīcija iecerēta aptuveni 3000 kvadrātmetru platībā.

Egils Līcītis: Tumsa zūd, ja "Delna" slēdz gaismu (2)Ja "Delna" būtu ar garāku pastāvēšanas vēsturi, to noteikti uzaicinātu pie Daugavas rakšanas un upes gultnes maģistrālās līnijas vilkšanas.
Lasītāju aptauja
Vai jums nācies saskarties ar nelojāliem pedagogiem?
Draugiem Facebook Twitter Google+