Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 26. maijs, 2017
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Saeimai vajadzīgs drošībnieks ar čūsku dīdītāja pieredzi
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas sēžu zāle.

Jau pats vārds “parla mentum” cēlies no sengrieķu valodas un nozīmē “izvicināt kulakus”. Dabīgi, ka Saeimā nekad nav bijis un nebūs kluss kā bibliotēkā vai grozu pīšanas nodarbībās, un te neklausās vecmāmiņas pasakas. Šeit sapulcēts sabiedrības zieds, simt gudrie, un padomājiet paši, uz ko tas velk, ja Saeimas ēkas četru sienu šaurībā iesprostotas tādas radošas personības un cilvēciskais materiāls kā Pasaules valdnieks, Pēdējais oligarhs, Karalis Saule un vēl tas čalis ar zirg­asti. Šeit bez mitas notiek mikromači, kur otra politiķa dzīvība ir lēta manta, traki numuri ar frakciju kaujām miets pret mietu, šeit ir profesionāla pieeja darbam – lej čugunu, karsē ķīviņus, šņāc kā čūskas, cīnās par amatiem, izgatavo bruņotus dokumentus. Nav bijis tāds saulriets, kad deputāts nemeklētu pēc palīdzības pie Saeimas feldšera un no frakcijas telpām neūjinātu pēc garīdznieka, lai tas pa galvu, pa kaklu steigtos dot vakarēdienu dziestošajam biedram.

Vecā Bruņinieku nama vēsturē piedzīvoti parlamentārās iekārtas paražās slikti audzinātas tautas dusmu uzliesmojumi, gan iekšpolitiskās dēkas, kuras nav apglabātas ar literāta spalvu, un tikai tamdēļ izčākstējuši vērtīgi sižeti melodrāmām un aizgrābjoši libreti ziepju operām. Plenārsēžu zāles pagaldē atrasti it kā nevienam nepiederoši revolveri, un ieroči laisti darbā. Ne tikai šaujot grīdā, kā gadījās dep. K., bet arī verbāli! Ne reizi vien, noklausoties no tribīnes zaimojošas familiaritātes, vēlētāji nosprieduši – kāpēc mutes fūrmani Saeimas seržanti striķos neizved ārā atvēsināties. Otram saplēsta žakete, dunka pa nierēm no koalīcijas partnera un domubiedra, deputāta zvēresta laušana, atrašanās darbavietā švunkā – ak, tā ir tikai parlamentārisma ikdiena. Nesen uzzinājām, ka datoriem pieaugušas kājas. Varbūt sāks čiept lielos kroņlukturus, salonos piekārtos “purvīšus” vai pat virtuves katlus. Par to jārunā pusčukstus, bet arī Saeimas vidējās paaudzes sievietes man nosūdzējušas seksisma pārņemtus kolēģus, sak, tam gan bikšu priekša vaļā stāv, kā viņš uz mani paskatījās, ar acīm gandrīz izģērba! Cik trūka, lai sāktos knakstīšanās!

Mūsu zemi apdzīvo dažādi radījumi. Nenosodīsim cilvēkus, kam jāstrādā pārprodukcijā, stresa režīmā, lai nodrošinātu partijas kundzību pār pasauli. Taču disciplīnas uzturēšanai un situācijas noregulēšanai stratēģiskā plāksnē pieņemts pareizākais organizatoriskais lēmums – dibināt Saeimas drošības dienestu. Tik tiešām, kā ar iepūšanu trubiņā kontrolē šoferi, kurš vada pustukšu autobusu, tā jāuzrauga Saeimas simts, kas vada cilvēkiem vēl diezgan pilnu valsti. Kādam pulkvežleitnantam jāiedod rokā kaklasiksna, lai saknē apcirstu kriminālu, lai apturētu melno roku, kas ēdnīcā gribēja ar samīcītām “ķieģelīša” mīkstuma lodītēm bombīt prezidija locekli, lai beigtos tā sieviešu tramdīšana. Viņš stāvēs stingri kā robežsargs, lai nepārkāptu parlamentārisma žanra ietvarus un noturētos puslīdz rāmjos, un ne jau skatīsies pa frakciju saimes istabu atslēgas caurumiem vai uzplēsīs vēstules.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. he word “Parlomentum” is derived from the Latin words parla meaning “equal speech” and mentum “by like agreement, character, chin”. Hence the original literal meaning of “parliament” is a meeting of equal speech and character by like agreement”

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Cēsu bruņinieku cīņa ar latvāņiem

Cēsu novada dome pieņēmusi grozījumus noteikumos, kas paredz, ka tie zemju īpašnieki, kuri būs veikuši latvāņu invāzijas ierobežojošus pasākumus, saņems 90% nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu. Šāds lēmums pieņemts, lai zemes īpašniekus motivētu ilgtermiņā veikt latvāņu ierobežošanas pasākumus. To, vai īpašums varēs saņemt nodokļa atvieglojumu, noteiks komisija, līdz 15. jūnijam veicot zemes pirmreizēju apskati, lai konstatētu latvāņu invāziju ar divgadīgiem vai vecākiem latvāņiem, kas aizņem vairāk nekā 0,1 hektāru lielu vienlaidu platību. Pēcāk komisija augustā vēlreiz skatīsies, vai veikti latvāņa izplatības ierobežošanas pasākumi. Latvāņu apkarotāji nodokļa atvieglojumam var pieteikties līdz 31. maijam.

Vai spējat samaksāt par veselības aprūpi?
Māris Antonevičs: Nevari vairs izturēt? Ej balsot! (11)Vēlēšanu iecirknis nav Pelnrušķītes balle, kur meklē īsto un vienīgo, tā ir vieta, kur paust savu politisko nostāju
Māris Zanders: Nomenklatūras psiholoģija nav mainījusies (8)Pārdomas pēc Aivara Lemberga parādīšanās vairākās 
pirmsvēlēšanu debatēs
Uldis Rutkaste: Nodokļu reforma jāturpina! (4)Budžeta deficīts nodokļu pārmaiņu rezultātā nebūs tik augsts, kā lēš Eiropas Komisija.
Draugiem Facebook Twitter Google+