×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Ugunsdzēsēji Daugavā meklē no Salu tilta ūdenī ielēkušu cilvēku

Foto - LETAFoto - LETA

Skats uz Salu tiltu no Rīgas radio un televīzijas torņa Zaķusalā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki patlaban Rīgā, Daugavā pie Lucavsalas, meklē kādu personu, kas ūdenī ielēkusi no Salu tilta, aģentūrai LETA pastāstīja VUGD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere.

Informāciju par notikušo dienests saņēma plkst.14.47. Glābēji šobrīd pārmeklē aptuveno teritoriju ūdenī, kur varētu atrasties lēcējs.

VUGD atgādina, ka ir aizliegts bez ūdens gultnes izpētes lēkt ūdenī no tramplīna, laipas, tilta vai krasta. Tāpat nedrīkst peldēties alkohola reibumā. Savukārt vecākiem un aizbildņiem jāatceras, ka aizliegts bērnu atstāt bez pieskatīšanas teritorijā, kurā ir ūdenstilpe.

VUGD aicina peldētājus nepārvērtēt savus spēkus, bet gadījumā, ja persona ir pārkarsusi saulē, ūdenī doties lēnām. Pretējā gadījumā var notikt strauja temperatūras maiņa, kas var izraisīt muskuļu krampjus vai sirdsdarbības un asinsrites traucējumus. Vizinoties ar ūdens transportlīdzekli, drošībai nepieciešams uzvilkt glābšanas vesti.

Slīcēju var glābt tikai cilvēks, kurš labi apguvis peldēšanas tehniku un zina paņēmienus, kā satvert cietušo un izvilkt viņu krastā. Personai, kura steigusies palīgā slīcējam, jāatceras parūpēties arī par savu drošību, izmantojot kādu peldlīdzekli, norāda VUGD. Savukārt no krasta slīcējam var sniegt palīdzību, pametot virvi vai kādu peldošu priekšmetu, kas palīdzētu noturēties virs ūdens.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+