Tehnika
Tehnoloģijas

VIDEO. Unikāla mobilā lietotne prognozēs reakciju uz putekšņiem gaisā0

Ekrānuzņēmums no You Tube video LTV “Panorāma”.

Latvijas Universitātes zinātnieki izstrādājuši vēl nebijušu mobilo lietotni, kas prognozē cilvēku reakciju uz putekšņu koncentrāciju gaisā. Lietotne alerģiskus cilvēkus brīdinās, kādi putekšņi sastopami gaisā, un ļaus laikus novērst nepatīkamās reakcijas – asarojošas acis un aizliktu degunu. Jau patlaban zied alkšņi, un to ziedputekšņi arī ir alerģijas izraisītāji, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

“Ja mēs redzētu, ko mēs elpojam, – tad mēs nemaz negribētu elpot!” smejot stāsta projekta pārstāve Latvijā Olga Ritenberga.  Jaunā mobilā aplikācija ir ļoti individuāla. Aleģijas simptomu prognozi tā veido, balstoties uz ievadītajiem datiem par katru cilvēku.

Ritenberga uzsver, ka šie cilvēku dati ir ļoti sensitīvi. “Tāpēc vienīgais, kas tur tiek prasīts, – tas ir e-pasts. Jebkurš cilvēks var izdomāt jebkādu e-pastu, tur nav obligāti jāraksta savu vārdu vai uzvārdu. Tātad dati, ko lietotājs ievada, ir par pašsajūtu – kā es jūtos šodien, un kādi man šodien ir simptomi, – vai man tek deguns vai asaro acis, un viss. Vēl jāatzīmē, vai viņš ir lietojis zāles. Sistēma šos datus apstrādā un dod šo te atbildi, kā tad šis cilvēks rīt jutīsies šajos dotajos apstākļos”.

Saistītie raksti
LA.lv