Latvijā
Politika

Zaļā partija vēlas pārņemt IZM, Šadurskis esot zaudējis tautas uzticību 12


Foto – LETA
Foto – LETA
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis

Valdošajā koalīcijā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas (LZP) 28.kongresa rezolūcijas projektā tiek pausta gatavība uzņemties vadīt Izglītības un zinātnes ministriju, jo pašreizējais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V) esot zaudējis gan politiskā spēka, gan tautas uzticību.

LZP kongress šodien plāno pieņemt vairākas rezolūcijas, un rezolūcijas projektā par izglītības reformas jautājumiem tiek uzsvērts, ka partija uzskata, ka pašlaik virzītais izglītības un zinātnes modelis ir neatbilstošs nacionālajai drošībai un tautas dzīvotspējai. Skolu tīklam jābūt visaptverošam un to nevar veidot, par pamatu uzsverot kritēriju – “cik ir skolēnu”. Skolu sistēmas reforma ir jāuzskata arī kā ieguldījums demogrāfijas uzdevumu risināšanā, nevis tikai kā budžeta ietaupījums, kā tā pašlaik tiek īstenota, akcentē “zaļie”.

Atsevišķa rezolūcija tiek veltīta Latvijas ārpolitikai, kurā tiek uzsvērts, ka Latvijai jāveido patstāvīga un atbildīga ārpolitika, ņemot vērā Latvijas platību, atrašanās vietu un spēku. Pārmaiņas, kuras uzspiež korporāciju pārnacionālais globālisms, pēc LZP pārstāvju domām, virza pasauli uz haosu, tautu unikalitātes zudumu un civilizācijas degradāciju.

Pašreizējo laiku LZP vērtē kā parejas periodu, kurā norisinās bezkompromisa izvēles starp diviem attīstības ceļiem: viens no tiem – uz pārrobežu globālismu, milzu teritorijām ar vienoto valdību, kurā valda bezrobežu multisurogātiska kultūra un statistiski mehāniska pārvalde. Pretējais ceļš – uz tautu daudzveidības saglabāšanu, nacionālo valstu stiprināšanu un aizsardzību, kur katrai tautai ir savai attīstībai garantēta teritorija, bet pārējā pasaule šajā teritorijā ir tikai viesi.

Saistītie raksti

LZP kongresā ir sagatavota rezolūcija arī atjaunojamo energoresursu atbalstam un Latvijas mežu ilgtspējīgai apsaimniekošanai.

Kā ziņots, šodien notiek partijas vadības vēlēšanas, un uz LZP valdes priekšsēdētāja amatu izvirzītas kādreizējā premjera Induļa Emša un partijas līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Edgara Tavara kandidatūras.

LA.lv