
10 kļūdas saskarsmē, kuras mēs pieļaujam, pašiem to neapzinoties 0
Pacelt vai sagraut?
Komunikācija var pacelt vai sagraut mūsu pasauli.
Slikta komunikācija noved pie sabrukušām attiecībām, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc pasaulē nevalda miers.
Tikai nedaudziem cilvēkiem piemīt labas komunikāciju prasmes. Taču ir labā ziņa – nekad nav par vēlu mācīties.
Uzskaitām 10 izplatītākās komunikāciju kļūdas, kuras tu pieļauj, bet, iespējams, nemaz to neapjaut.
Vietniekvārda “mēs” nelietošana
Attiecības nav konkurence, vismaz tā nevajadzētu būt. Taču tik daudzi cilvēki uzskata otru par „ienaidnieku”. Viņi runā kategorijās „es pret tevi”. Taču šis komunikācijas veids ir jāpārveido, un jums jādomā kā komandai. Strādājiet kopā, nevis viens pret otru. Strādājiet, lai atrisinātu problēmu, nevis būtu uzvarētājs.
Acu kontakta neizmantošana
Cik daudzi no mums grēko, lūkojoties savā tālrunī, kad kāds cits ar mums runā? Vai drukā kaut ko portatīvajā datorā? Vai skatās televizorā? Šķiet, ka teju visi. Taču ikviens no mums ir bijis otrā pusē, kad cilvēki neskatās uz mums, kad mēs viņiem kaut ko stāstām. Atceries, kā tu tad juties. Protams, slikti. Tad kāpēc nedzīvot pēc zelta likuma un neizturēties pret citiem cilvēkiem ar tādu pašu pieklājību, kādu vēlies, lai izrāda tev?
Pārtraukšana
Ja tu kādu pārtrauc, ko tas viņam liek domāt? Tas nozīmē: “Tas, ko saku es ir svarīgāks nekā tavs stāstāmais.” Nav pārāk jauki, vai ne? Sievietes tiecas pārtraukt emociju dēļ vai baidoties, ka aizmirsīs, ko gribējušas teikt. Vīrieši to dara vairāk, izrādot savu spēku. Jebkurā gadījumā pārtraukšana signalizē – “Es esmu svarīgāks par tevi”.
Negatīva vai apātiska ķermeņa valoda
90 procenti vēstījuma nozīmes satur ķermeņa valoda. Tas ir ļoti daudz. Acu kontakts ir daļa no ķermeņa valodas, taču neliels. Ļoti daudz stāsta ķermeņa poza, kā tu turi galvu vai cik cieši nosēdies otram blakus. Tas viss sūta spēcīgus signālus. Kā vēsta sakāmvārds: “Darbi runā spēcīgāk par vārdiem.”
Izdari pieņēmumus, nenoklausoties visu vēstījumu
Tu, iespējams, dažkārt esi iepletis acis par cilvēkiem, nodomājot: “O, es nemaz nedzirdēju visu – es jau zinu, ko viņi tālāk sacīs!” Varbūt tu zini, bet varbūt nē. Nedari tā. Tev taču arī nepatīk, kad cilvēki izdara pieņēmumus par to, ko stāstām mēs, tāpēc nedari tā arī citiem cilvēkiem.
Ļauj savām emocijām kontrolēt sevis sacīto
Tu esi tik saniknots, ka dusmas, šķiet, nonesīs mājai jumtu, taču neļauj savām emocijām pārņemt tevi savā varā. Nomierinies, lai nebūtu jānožēlo pateiktais. Kad tava loģiskā puse ir ņēmusi virsroku, apsēdies un risini konfliktu “mēs” formā. Atceries punktu numur 1 – jūs esat komanda. Šeit nav sacensības.
Neuzdod cilvēkiem uzvedinošus jautājumus
Uzdodot tādus jautājumus kā „Pastāsti man par to vairāk” vai „Kā tu par to juties?”, tu liec otram saprast, ka par viņiem pietiekami interesējies, lai uzzinātu vairāk informācijas. Tos sauc par uzvedinošiem jautājumiem. Lūdz cilvēkus izpausties sīkāk. Tas viņiem liek justies labi.
Stāsti tikai par sevi un nejautā citiem par viņu dzīvi
Ja tu nekad nejautā citiem par viņu dzīvi, tad tevi var uztvert kā egocentrisku. Daudzi ļaudis, pavadot laiku ar kopā, runā tikai par sevi. Būtu jauki, ja viņi kādreiz pavaicātu, kā klājas citiem. Piekrīti, vai ne?
Gribi uzvarēt argumentu cīņā
Atkārtosim vēlreiz. Attiecības nav konkurences cīņa. Atzīt, ka esi kļūdījies nav vājuma, bet brieduma pazīme. Nevienam nav taisnība visu laiku. Nedomā, ka tev vajag „uzvarēt”. Savu kļūdu atzīšana neatņems tev spēku. Tas parādīs, ka esi labs cilvēks, jo spēj būt godīgs.
Sagaidi, ka citi nolasīs tavas domas
To nespēj neviens. Kāpēc tad to gaidīt? Šajā ziņā vairāk grēko sievietes. Sievietes lieto netiešo valodu. Taču – ja tu patiešām gribi, lai citi tevi saprot, tev jārunā tieši. Pretējā gadījumā tu nevari citiem likt justies atbildīgiem, ka viņi nav sapratuši tavu mīklaino vēstījumu.