Foto: Fotolia

18 priekšmeti, par kuru derīguma termiņu mēs bieži aizmirstam 0

Nekas nav mūžīgs, un te mēs domājam nevis par jūsu bijušajām partnerattiecībām, bet par bieži lietotiem ikdienas priekšmetiem, kurus jūs izmantojat katru dienu. Jūs taču zināt, ka derīguma termiņš ir ne tikai pārtikas produktiem, bet arī dvieļiem, apaviem un automašīnu sēdekļiem? Mēs atgādināsim par 18 priekšmetiem, kuriem, lai cik dīvaini tas sākotnēji liktos, arī ir derīguma termiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Guļamistaba
Spilveni – ieteicamais lietošanas ilgums 2–3 gadi
Padomājiet par šo tik ierasto priekšmetu, kuram uzticat savu galvu katru nakti un kuru spaidāt un grozāt uz visām pusēm, lai izvēlētos ērtāko gulēšanas pozu. Spilvena intensīvā lietošana un tās radīts nolietojums veicina sākotnējās kvalitātes zudumu un bieži vien kļūst par kakla un galvassāpju iemeslu. Jāņem vērā, ka spilvenu par savu mājvietu bieži vien izvēlas liels daudzums putekļu ērcīšu.

Čības – 6 mēneši
Čības – tik ērtie un ierastie apavi, ko īpaši novērtējam brīžos, kad pēc grūtas darbdienas augstpapēžu kurpēs kājas maigi ieslīd mīkstās un ērtās čībās.
Taču neaizmirsīsim, ka čībām nepieciešama atbilstoša kopšana – ja vien iespējams, tās ir jāmazgā veļas mašīnā. Bieži čībās ieperinās kāju sēnītes infekcija, tādēļ nedomājiet, ka šie ērtie apavi ir mūžīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vannas istaba
Sūklis – 2 nedēļas, švamme – 6 mēneši
Vannas istabas mitrais gaiss ir kā radīts pelējuma un sēnīšu slimību izplatībai, tādēļ nav vērts sūkli un švammi izmantot ilgāk par noteikto laiku! Ja švammes sastāvā nav sintētisku šķiedru, tad to var paturēt dažas minūtes vārošā ūdenī, lai atbrīvotos no baktēriju klātbūtnes un paildzinātu tās izmantošanas laiku.

Dvieļi – 1–3 gadi
Vai jūs mazgājat un gludināt savus dvieļus pēc katras mazgāšanās reizes? Visdrīzāk, nē, dvielis tiek vienkārši pakārts, lai tas izžūtu, taču neaizmirsīsim, ka mitrs dvielis ir baktēriju vairošanās vieta. Dvieļi regulāri jāmazgā, vienkārša izžāvēšana nepalīdz atbrīvoties no kaitīgajiem mikroorganismiem.

Zobu birste – 3 mēneši
Mēs visbiežāk iegādājamies jaunu zobu birsti tad, kad tai nolietojuma pazīmes jau saskatāmas ar aci. Taču neaizmirsīsim to mainīt ik pēc trim mēnešiem, kā arī pēc slimošanas, lai baktērijas, kuras saglabājušās zobu birstītes saros, neradītu atkārtotu inficēšanās risku.

Tualetes galdiņš
Matu ķemme – 1 gads
Matu ķemmes nepieciešams mazgāt vismaz reizi nedēļā, bet mainīt – reizi gadā. Ja jūs izmantojat matu suku, kurai sari ir no dabīga materiāla, tad lietošanas laikam jābūt vēl īsākam – 7–10 mēneši.

Foto – Shutterstock.com


Kosmētiskā eļļa un tualetes ūdens – 1–3 gadi
Smaržas er ēteriskajām eļļām var greznot jūsu tualetes galdiņu līdz trim gadiem, ja tās atrodas iepakojumā. Tiklīdz iepakojums tiek atvērts, lietošanas laiks samazinās uz pusi. Tualetes ūdeni var lietot četrus gadus kopš ražošanas brīža, bet pēc flakona atvēršanas – divus gadus.

Bērnu priekšmeti
Māneklītis 2–5 nedēļas
Mānekli, kas gatavots no lateksa, nepieciešams mainīt pat tad, kad ārēji nolietošanās pazīmes nav manāmas. Latekss ir trausls materiāls, kurā rodas plaisas, kas savukārt ir lieliska vide mikrobu attīstībai.

Bērnu autokrēsliņi 6–10 gadi
Plastikāta materiāls ar laiku nonēsājas, sēdekļa forma mainās, līdz ar to nespēj pilnvērtīgi aizsargāt bērnu no trieciena. Tādēļ maldīgs ir uzskats, ka šis priekšmets ir ar neierobežotu ekspluatācijas termiņu. Esiet vērīgi!

Reklāma
Reklāma

Garderobe
Krūšturis 1–2 gadi
Paskatīsimies patiesībai acīs – krūšturi nevar būt mūžīgi, jo, sākot deformēties, tie zaudē elastīgumu un jūs izjūtat diskomfortu. Tas ir īstais brīdis atvadīties no godam kalpojušā krūštura un doties uz veikalu pēc jauna.

Sporta apavi – 1 gads
Pat tad, ja jūs neskrienat maratonus un neesat biežs viesis sporta zālē, pievērsiet uzmanību saviem sporta apaviem. Tiklīdz jūs vienās krosa kurpēs esat nostaigājuši 250–300 kilometrus, ir pienācis laiks no tām atvadīties, jo šiem apaviem lietošanas procesā dilst amortizācijas slānis un tas rada pārlieku lielu slodzi locītavām.

Virtuve

Garšvielas – 1–3 gadi
Garšvielas ilgstoši saglabā smaržu un aromātu, taču maltas garšvielas nevajadzētu glabāt ilgāk par sešiem mēnešiem. Tādēļ nav prāta darbs iegādāties garšvielas lielā daudzumā. Ja virtuvē jums ir saglabājusies liela kārba ar garšvielām, kurām neatceraties iegādes termiņu, tad pienācis laiks no tām atvadīties.

Milti 6–12 mēneši
Pirmās šķiras milti var glabāties sešus mēnešus, bet augstākā labuma milti – vienu gadu.

Ugunsdzēšamie aparāti – 15 gadi
Šim priekšmetam ikdienā pārāk daudz uzmanības neveltām, taču esiet vērīgi – ja pamanāt kaut vismazākos bojājumus ugunsdzēšamajā aparātā, tās var būt plaisas šļūtenē vai kaut kas cits, nepieciešams vai nu pēc iespējas ātrāk novērst šīs problēmas, vai nopirkt jaunu ugunsdzēšamo aparātu.

Pagarinātājs – 1–2 gadi
Parasti šis lieliskais palīgs tiek nodarbināts uz pilnu slodzi – mēs tā kontaktligzdās bieži vien vienlaikus slēdzam tosteri, elektrisko tējkannu, mobilo tālruni, planšeti, datoru un citas elektroierīces, taču, to lietojot, nedrīkst aizmirst, ka tas nav mūžīgs un ka bojājums pagarinātājā var kļūt par iemeslu nopietnām nepatikšanām.

Dezinfekcijas līdzekļi – 3 mēneši
Pēc trīs mēnešu lietošanas dezinfekcijas līdzekļi sāk zaudēt efektivitāti.

Līdzekļi pret kukaiņiem – 2 gadi
Piemēram, pretodu līdzeklis, kurš stāvējis mājās divus gadus, odus atbaidīt vairs nepalīdzēs, tādēļ pirms došanās dabā pārbaudiet derīguma termiņu arī šiem līdzekļiem!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.