Publicitātes foto

4 padomi, kā izvēlēties ideālu sporta krūšturi 0

Stabilitātes un pienācīga krūšu atbalsta trūkums treniņu laikā ir daudzu sieviešu lielākais murgs. Problēma, kas saistīta ar krūštura pielāgošanu, rodas neatkarīgi no krūšu izmēra un izvēlētās aktivitātes. Kā noteikt nepieciešamo atbalsta līmeni un izvēlēties ideālu sporta krūšturi, kas ļaus netraucēti sasniegt iecerētos treniņu mērķus?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

Aktīvs kardio, aerobikas vingrinājumi, relaksējošs pilates – katra no šīm aktivitātēm atšķiras ar intensitāti, ātrumu un pārvietošanās veidu. Veicot pietupienus, palēcienus vai skriešanu kalnā, ķermenis darbojas citādāk un tam ir nepieciešams atšķirīgs stabilitātes līmenis. Attiecībā uz sievietēm, tas ir īpaši svarīgi – izvēlēties pareizu sporta krūšturi, kas ļaus krūtīm palikt vietā un aizsargās tās pret mikro traumām.

1. Kāpēc krūštura izvēle ir tik svarīga?

Foto: pexels.com
CITI ŠOBRĪD LASA

Sieviešu krūtis ir ļoti smalkas, bez muskuļiem, tās viegli zaudē elastību. Ļoti intensīvu kustību un vibrācijas laikā krūšu saites izstiepjas, kas nozīmē, ka bez attiecīga atbalsta, tās ir pakļautas stingruma zudumam. Sporta krūštura mērķis ir stabilizēt krūtis kustības laikā tā, lai tās nebūtu pakļautas pārslodzei.

Kristiin Oja, CrossFit trenere un kaitsērfinga mīļotāja, nevar iedomāties treniņu bez attiecīgi izvēlēta sporta krūštura: “Atteikšanās no sporta krūštura vingrinājumu laikā var izraisīt diskomfortu pat, ja jums ir neliela izmēra krūtis. Vibrācijas var kairināt jutīgos audus, izraisot sāpes, un ilgāka laika posmā vājināt arī krūšu elastību. Gadījumā, ja aizmirstas krūšturis jau ceļā uz treniņu, ir vērts ierobežot aktīvas kustības, izvēloties mazāk intensīvus vingrinājumus.”

2. Kas jāievēro, izvēloties sporta krūšturi?

Foto: Pexels

Pirmais solis ir izvēlēties pareizo izmēru. Sekojoši, pamatojoties uz bļodiņas izmēru un parasti izvēlētajām sporta aktivitātēm, ir jānosaka nepieciešamais atbalsta līmenis.

Kā norāda Kristiin Oja: “Kad mēs praktizējam jogu, mūsu krūtīm ir vajadzīgs cits atbalsts nekā skrējienu vai palēcienu laikā. Mans galvenais sporta veids ir CrossFit, kam nepieciešams spēks un koncentrēšanās. Komplektējot treniņu kopumu, es izvēlos krūšturus, kas nodrošina augstu atbalsta līmeni, uzturot krūtis vietā tā, lai es varētu pilnībā varētu koncentrēties vingrinājumu veikšanai.”

Veicot pirkumus, ir vērts salīdzināt dažādus modeļus. Izpildot dažus palēcienus vai stiepšanās vingrinājumus, būs iespējams pārbaudīt, kurš modelis vislabāk pielāgojas jūsu krūšu formai un ērti uztur tās vietā. Bļodiņām ir jāaptver visu krūti, un lencītes nedrīkst spiest plecu ādu.

3. Kādu krūšturi izvēlēties sievietēm ar lielām krūtīm

Foto: Unsplash

Sievietes ar lielākām bļodiņām (C, D, E), jo īpaši tām, kuras izvēlas intensīvas aktivitātes, piemēram, kardio treniņus, skriešanu, ir vajadzīgs labs, spēcīgs un stabils atbalsts. Viņām būtu jāizvēlas modeļi ar platām lencītēm, kas palīdz uzturēt krūšu svaru, un ar daudzām regulēšanas iespējām, arī apkārtmērā. Regulācija ir ļoti nozīmīga lielu krūšu gadījumā, jo tā ļauj jums izvēlēties tādu konfigurāciju, kurā krūtis ir aizsargātas, bloķētas, un tajā pašā laikā krūšturis tās nespiež.

Reklāma
Reklāma

4. Ko izvēlēties vidējām un mazām krūtīm

Foto: Unsplash

Relaksējošu vingrinājumu un lēnu kustību laikā, kas stiprina muskuļu spēku, būs pietiekams vidējs vai zems atbalsta līmenis. Krūšturim joprojām ir jāaptver visas krūtis, lai tās pasargātu no traumām, tomēr tas var būt izgatavots no mīkstiem, elastīgiem materiāliem. Ir vērts pievērst uzmanību uz plato lenti zem krūtīm, kas ierobežos neērtu krūštura pārvietošanos stiepšanās vingrinājumu laikā. Tādi krūšturi ir paredzēti bļodiņām ar A, B un C izmēru.

Foto: Pexels

Sievietēm, kas izvēlas augstas intensitātes sporta veidus, skriešanu vai cīņas sportu, piemērots būs, piemēram, Reebok Hero Power modelis (augsts atbalsta līmenis). Krūtis nosedzoša struktūra, regulējamas lencītes un āķīša stiprinājums nodrošina stabilizāciju pat visintensīvāko vingrinājumu laikā.

Savukārt Reebok Hero Racer modelis ir piemērots vidējas intensitātes aktivitātēm (velotrenažieri, dejas). Četru centimetru lente zem krūtīm un nosedzošā priekšējā daļa nodrošina vidēju atbalsta līmeni.

Foto: pixabay

Tāds modelis kā Reebok Hero Strappy Padded ir ideāls modelis zemas intensitātes treniņiem, piemēram, jogai, pilatēm utt. Plānas lencītes un V-veida apkaklīte ērti atbalsta krūtis un samazina vibrācijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.