Foto – LETA

Akcijā “Eņģeļi pār Latviju” cer savākt 47 302 eiro četru bērnu dzīvības glābšanai 0

Arī šogad telekanāls “LNT”, “Ziedot.lv”, “Swedbank” un “Rimi” rīko labdarības akciju “Eņģeļi pār Latviju”, kurā cer savākt 47 302 eiro, lai glābtu četru smagi slimu bērnu dzīvību, informē “Ziedot.lv”.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Šogad palīdzību gaida 16 gadus vecā Līga Samanta, viengadīgā Adria, septiņus gadus vecais Timofejs un piecus gadus vecā Ance.

“Ziedot.lv” klāsta, ka mazulīte Adria piedzima ļoti maziņa, svēra vien 2480 gramus. Meitenītei uzstādīta diagnoze Volfa-Hiršhorna sindroms. Adria nerāpo, nerunā, nepieņemas svarā un ir guloša. Ģenētiskās saslimšanas dēļ meitenītei ir biežas un smagas lēkmes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mazā meitene šobrīd saņem logopēda, fizioterapeita un ergoterapeita palīdzību, ir dietologa un ģenētika uzraudzībā. Diemžēl Adria pati nespēj sakošļāt un norīt ēdienu un ikdienai nepieciešama medicīniskā pārtika. Valsts šo palīdzību neapmaksā un izdevumi gulst uz ģimenes pleciem. Lai Adriai varētu sarūpēt speciālo medicīnas pārtiku, gadā nepieciešami 2952 eiro.

Līdz astotajam dzīves mēnesim mazā Ance attīstījās atbilstoši vecumam, bet bērna attīstība pēkšņi apstājās, meitenīte visu laiku bija sagurusi un neaktīva. Ance nestaigāja, neizrunāja skaņas, bija skaidri redzama ķermeņa asimetrija. Veicot izmeklējumus, nekādas ģenētiskas izmaiņas netika konstatētas un noteikta neskaidras izcelsmes psihomotorās attīstības aizture sakarā ar agrīnu centrālās nervu sistēmas bojājumu, koordinācijas un valodas attīstības aizture.

Lai palīdzētu Ancei, vecāki uzsāka intensīvus rehabilitācijas pasākumus, kas arī deva rezultātus. Divu gadu vecumā Ance beidzot sāka staigāt un attīstījās valoda. Ir novērojami uzlabojumi, kas ģimenei vieš cerības palīdzēt meitiņai. Pašlaik nepieciešami regulāri rehabilitācijas pasākumi Latvijā, kas uzlabos meitenītes runu, psihoemocionālo un fizisko attīstību. Lai Ance saņemtu nepieciešamo rehabilitāciju, gadā kopā nepieciešami 7400 eiro.

Sargeņģeļu palīdzība nepieciešama arī Timofejam – zēnam ir Viljamsa sindromu, kas izpaužas kā lēna fiziskā un garīgā attīstība, stabilitātes trūkums un aizkavēta valodas attīstība. Timofejam trīs mēnešu vecumā veikta aortas koraktācijas operācija. Visus šos gadus puisītis bija ārstu uzraudzībā.

Kārtējo pārbaudē konstatēts, ka zēnam nepieciešama atkārtota steidzama sirds operācija. Tā veikta 2014. gadā klīnikā Vācijā, un šo operāciju apmaksāja Latvijas valsts. Tika novērsti radušies sarežģījumi zēna sirsniņai. Tagad zēns ir pastāvīgā Berlīnes klīnikas uzraudzībā. Divas reizes gadā jādodas uz klīniku uz konsultāciju un izmeklējumiem. Šos braucienus valsts neapmaksā, un diviem braucieniem gadā kopā nepieciešami 3500 eiro.

Reklāma
Reklāma

16 gadus vecajā Līga Samanta dzima priekšlaicīgi – septītajā grūtniecības mēnesī. Uzreiz pēc piedzimšanas meitenei noteikta diagnoze – bērnu cerebrālā trieka. Saslimšanas dēļ meitenei nav attīstījušies kāju muskuļi un kāju saites. Septiņu gadu vecumā Līgai Latvijā veikta ortopēdiska operācija, lai pagarinātu cīpslas abām kājām. Pēc operācijas Līga daļēji spēja nostāties uz savām kājām. Arī saņemtie rehabilitācijas pakalpojumi Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari” – ārstnieciskā vingrošana, baseina apmeklējumi, dūņu vannas un masāžas procedūras – ir devušas pozitīvu rezultātu meitenes attīstībā.

Līga ir aktīva un ļoti centīga meitene. Nostāties pašai uz savām kājām ir pusaudzes lielākais sapnis. Šo cerību var piepildīt operācija Minhenes ortopēdiskajā klīnikā. Ģimene ir pozitīvi noskaņota un tic, ka viss izdosies, lai Līgas Samantas dzīve kļūtu pilnvērtīga. Lai Līga varētu veikt operāciju Minhenes ortopēdiskajā klīnikā, nepieciešami 33 450 eiro.

“Latvijas iedzīvotāju atsaucība un labestība katru gadu pārsteidz un apliecina spēju grūtos brīžos būt saliedētiem un iejūtīgiem. Tāpēc arī šogad ikviens tiek aicināts pievienoties “Eņģeļi pār Latviju”, palīdzot ar savu ziedojumu, tā ienesot daudzās smagi slimu bērnu ģimenēs spēku un cerību kādai mazai sirsniņai veseļoties,” klāsta “Ziedot.lv” pārstāvji.

Ziedot var portālā “www.ziedot.lv”, “Rimi” un “Supernetto” veikalos, “Swedbank” internetbankā un filiālēs, kā arī zvanot uz ziedojumu tālruni 90006383 (maksa par zvanu 1,42 eiro). Ziedojumi tiek vākti ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauta valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams, piebilst akcijas rīkotāji.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.