
Brauciet mājās! Izmisušie zviedri plāno migrantiem maksāt 32 000 eiro, lai tikai viņi atgrieztos dzimtenē 0
Zviedrija plāno maksāt migrantiem līdz pat 32 000 eiro, lai tikai viņi atgrieztos dzimtenē, vēsta “Euronews”.
Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons pauda pārliecību, ka integrācijai ir jānotiek kontrolēti, un atbalstīja būtisku finansiālā atbalsta palielinājumu tiem migrantiem, kuri labprātīgi izvēlas atgriezties savās izcelsmes valstīs — no līdzšinējiem 900 līdz 32 000 eiro.
Pašlaik šī subsīdija ir 900 eiro vienam pieaugušajam. Taču līdz šim šī iniciatīva ievērojamus panākumus nav guvusi.
Saskaņā ar Zviedrijas Migrācijas aģentūras datiem 2023. gadā tika apstiprināts tikai viens pieteikums.
Lai mainītu šo situāciju, valdība piedāvā palielināt summu līdz 32 000 eiro — tas ir pieaugums par 3400 procentiem.
Kaut arī ideja par brīvprātīgu atgriešanos, ko sekmē finansiāls atbalsts, nav nekas jauns un pastāv jau vairākus gadu desmitus,
Kristersons norādīja, ka Zviedriju iedvesmojis Dānijas piemērs, kura izvirzījusi mērķi veicināt 22 000 cilvēku atgriešanos dzimtenē.
“Mēs pārņemam dāņu modeli un ievērojami palielinām summu, lai palīdzētu tiem, kuri saprot, ka viņi labprātāk atgrieztos dzimtenē, un tiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nespēj uzsākt pilnvērtīgu dzīvi Zviedrijā,” norādīja premjers.
Kristersons atzina, ka šāda pieeja var šķist pretrunīga, taču akcentēja, ka valstī ir problēmas ar integrāciju:
“Ja cilvēki, kuriem ir likumīgas tiesības uzturēties Zviedrijā, nav integrējušies un nepieņem zviedru dzīvesveidu, tad viņiem ir jābūt iespējai apsvērt atgriešanos dzimtenē.”
Paredzēts, ka šis jaunais piedāvājums stāsies spēkā 2026. gada 1. janvārī.
Kristersons intervijā arī pauda atbalstu regulētai migrācijas politikai, piemēram, Eiropas Savienības (ES) Migrācijas paktam, uzsverot, ka patvēruma meklētāji, kuri saņēmuši atteikumu, nedrīkst palikt Eiropā.
“Pašlaik apmēram 80% patvēruma meklētāju saņem noraidījumu, bet paliek Eiropā. Tas nav pieņemami.
Zviedrijā, manuprāt, mums ir izdevies šo situāciju kontrolēt — šobrīd apmēram 20% no tiem, kas saņēmuši atteikumu, paliek valstī, kaut arī viņiem nav tādu tiesību. Mums noteikti jāspēj kontrolēt migrācijas plūsmas.”
Viņš arī norādīja, ka sabiedrības attieksme pret migrāciju Eiropā strauji mainās, kas varētu atvieglot politisko lēmumu pieņemšanu šajā jomā.
Eiropas Komisija nesen nākusi klajā ar jauniem priekšlikumiem, kuru mērķis ir uzlabot nelegālo migrantu repatriācijas mehānismus.