Foto – LETA

Caurspīdīgi vai korporatīvi? 0

Pirms ceturtdienas AS “Rīgas siltums” akcionāru sapulces, bet pēc trešdien publicētās intervijas ar ekonomikas ministru Danielu Pavļutu “Kas podā, kas saslaucīts, kas radīts” saņēmu anonīmas aizdomas no e-pasta adreses [email protected]. 


Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Parasti nezināmiem jautātājiem neatbildam un arī nepublicējam. Tā kā šoreiz jautājumi bija ļoti konkrēti, tad gan mēs publicējam, gan arī Ekonomikas ministrija nosūtīja savu atbildi pa šo e-pasta adresi.

Intervijā ministrs teicis, ka “…Ekonomikas ministrijā (EM) visas amatpersonas, kas ieceltas manā laikā, izvēlētas caurspīdīgā procedūrā, atlasītas pēc iepriekš zināmiem kritērijiem, kvalifikācijas un kompetences”. “Šobrīd nekur publiski nav pieejama informācija, vai iepriekš ministra paustā apņemšanās “Rīgas siltuma” gadījumā ir notikusi. Nevar būt taču, ka ministrs melo un kaut ko noklusē!” secina novērotājs, kurš norāda uz nepieciešamību valstiski uzraudzīt augstos siltuma rēķinus. Tāpēc viņš uzdeva jautājumus par pretendentu uz “Rīgas siltuma” padomi izraudzīšanas kārtību, kvalifikāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc ekonomikas ministra Pavļuta aicinājuma “Rīgas siltuma” akcionāri ceturtdien nolēma samazināt padomes locekļu skaitu no septiņiem līdz pieciem. “EM organizējusi caurskatāmu atlases procedūru,” apliecina ministra preses sekretāre Daiga Grūbe.

“Nominēt savus kandidātus darbam “Rīgas siltuma” padomē EM aicināja vairākas nozaru un uzņēmēju organizācijas – Latvijas Darba devēju konfederāciju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas siltumuzņēmumu asociāciju un Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu. Kandidātiem tika izvirzītas vairākas prasības – augstākā izglītība inženierzinātnēs, ekonomikā, finanšu vadībā, biznesa vadībā un citās saistītās jomās, pieredze kapitālsabiedrību vai valsts pārvaldes institūciju vadībā vai lielu, vēlams, starptautisku zinātnisku projektu vadībā; labas attiecību veidošanas iemaņas un spēja strādāt komandā, nevainojama reputācija, izpratne par siltumapgādes nozari u. c.,” informē Daiga Grūbe.

Balstoties uz nominācijas komisijas ieteikumiem, no septiņiem kandidātiem EM apstiprināšanai “Rīgas siltuma” padomē izvirzīja EM valsts sekretāra vietnieku Gati Ābeli un siltumapgādes nozares ekspertu Valdi Vītoliņu.

Ābele ir ieguvis maģistra grādu Latvijas Universitātē starptautiskajā ekonomikā un biznesā, kā arī Pasaules tirdzniecības organizācijas Tiesību konsultāciju centrā pabeidzis apmācību programmu publiskās tirdzniecības tiesībās. Vītoliņam ir ievērojama gan teorētiskā, gan praktiskā pieredze siltumapgādes nozarē. Vītoliņam ir doktora grāds enerģētikā, siltumenerģijā, un viņš strādā par docentu Rīgas Tehniskajā universitātē.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.