Foto-LETA

Cik tālu vēsturē drīkst skatīties, kur kādreiz ir bijusi robeža? 39

Jautājums ir par to, KĀ robeža – tā ir vairāk vārdu spēle mūsdienās ar valstu apzīmējumiem. Valstu apzīmējumi ir līdzīgi gan viduslaikos, gan mūsdienās, bet tās ir dažādas sabiedrības, dažādi laikmeti, dažādi principi. Piemēram, Krievija to izmanto, šādu komentāru TV24 raidījumam “Meli un fakti” sniedza Valdis Klišāns, vēsturnieks, mācību grāmatu un metodisko līdzekļu autors.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Dzimšanas gada pēdējā ciparā slēpjas svarīgs vēstījums – piederība stihijai
Dārzs
11 pamata lietas, kas jāzina katram dārzniekam
Kokteilis
FOTO. Ledus ir sakustējies! 5 iekārojamākie Latvijas hokejisti mākslīgā intelekta skatījumā
Lasīt citas ziņas

Klišāns skaidro, ka mums kā latviešiem vieglāk iedomāties Lietuvu – mūsdienu valsts noteiktās robežās, tās ir radušās pēc 2.Pasaules kara. Bet,

ja paņemtu Lietuvu 15.gadsimtā – Lietuvas Lielkunigaitija stiepjas līdz Melnajai jūrai, tajā ietilpst visa mūsdienu Baltkrievija, lielākā daļa mūsdienu Ukrainas, bet tai nebija izejas uz Baltijas jūru.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja tagad lietuvieši spekulētu ar to, tad varētu pieteikt vēsturiskās tiesības uz šīm teritorijām,” tā Klišāns.

Viņš norāda, ka Austrumeiropas valstu robežas vienmēr ir bijis milzīgu konfliktu un nemieru cēlonis – robežas nesakrīt ar etniskajām robežām, savukārt Rietumeiropa ir ar vairāk vai mazāk stabilām, senām robežām.

Projektu “Meli un fakti” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Meli un fakti” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.