Foto: Shutterstock

“Cik tuvu kaimiņa robežai drīkst turēt bites?” – jautā lasītāja, kuras kaimiņiene nodarbojas ar biškopību 7

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

“Cik tuvu kaimiņa robežai drīkst turēt bites? Vai ir vēl kādi papildu nosacījumi, kas biškopim jāņem vērā, lai bišu dēļ nesanāktu domstarpības ar kaimiņiem?” – jautā Velta Ropažos.

Latvijas Biškopības biedrība informē, ka bišu saimju novietošanu uz zemes īpašumiem Latvijā regulē Civillikuma 1101. pants, kas konkrēti nosaka pieļaujamos attālumus un nosacījumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Proti, bišu saimes var novietot uz laukiem – vismaz 15 metru, bet pilsētās un ciemos vismaz 25 metrus no satiksmes ceļiem vai kaimiņu zemes robežas, skaitot šo attālumu no stropa vidus līdz ceļa malai vai robežai.

Ja drava ir iežogota, uz laukiem vismaz ar 2 metru, bet pilsētās un ciemos – 2,5 metru augstu ciešu sētu vai dzīvžogu, bišu saimes var novietot neatkarīgi no minētajiem atstatumiem. Citus nosacījumus likumdošana neparedz.

Latvijas Biškopības biedrība norāda – kaimiņiem iespējams savstarpēji vienoties arī par citiem bišu saimju izvietošanas risinājumiem, ja bites netraucē un nav nekādu iebildumu. Ja ar kaimiņu tomēr nav iespējams vienoties, saimju izvietojums īpašumā nosakāms atbilstīgi Civillikumā noteiktajam. To ievērojot, biškopis neko nebūs pārkāpis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.