Foto – Shutterstock

Dabīgs sērūdeņražu minerālūdens. Smirdīgs, bet ļoti veselīgs! 0

“Viens no labākajiem slāpju dzesēšanas veidiem ir minerālūdens dzeršana, jo tas normalizē skābju un sārmu līdzsvaru organismā,” atzīst kūrorta rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” stacionāra vadītāja Elīna Malkiela. “Tā kā dabisks minerālūdens satur daudz organismam nepieciešamu minerālvielu, tam vajadzētu būt daļai no ikdienā patērētā šķidruma. Ja radušās veselības problēmas, var palīdzēt ārstnieciskais minerālūdens. Speciālists noteiks, kādā daudzumā tas jālieto un kad – pirms vai pēc ēšanas.”

Reklāma
Reklāma

Smirdīgs, bet veselīgs

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

Dabiskie ārstnieciskie minerālūdeņi ir viena no Latvijas dabas bagātībām. Tikai Jūrmalas teritorijā vien pieejami trīs dažādi veidi: sērūdeņraža, nātrija hlorīda un broma minerālūdens. Diemžēl veikalos to nopirkt nevar, taču ikvienam ir iespējams aizbraukt uz Ķemeriem pie sēravota paviljona “Ķirzaciņas” vai uz Jaunķemeru sērūdeņraža avotiņu un sapildīt ūdeni traukos. Jārēķinās gan, ka ilgāk par diennakti tas dzeršanai nebūs derīgs.

Kā stāsta Elīna Malkiela, ārstnieciskie minerālūdeņi palīdz uzlabot ogļhidrātu, tauku, olbaltumvielu un minerālu vielmaiņu organismā un atjaunot bojātu orgānu struktūru. Tie stimulē šūnu elpošanas aktivitāti, mazina sāpes, iekaisumu un tūsku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sērūdeņraža minerālūdens ieteicams gastrīta slimniekiem ar paaugstinātu kuņģa skābes izdalīšanos un čūlas gadījumā, ja vien nav slimības saasinājuma. Tas noder pret aizcietējumiem, žultspūšļa un žultsceļu iekaisumiem, nieru un urīnizvadceļu saslimšanām, vielmaiņas slimībām. Bagātīgā sastāva dēļ to varētu pat pielīdzināt zālēm, tāpēc nedrīkst dzert bez ierobežojuma. Tas nav ieteicams žultsakmeņu un nierakmeņu slimības gadījumā, ja ir audzējs gremošanas sistēmā, kā arī slimību paasinājumu periodā. Jārēķinās, ka iespējama individuāla nepanesība. Daudziem tas izraisa dedzināšanu kuņģī un atvilni.

Jūrmalas teritorijā iegūst arī nātrija hlorīda dzeramo ūdeni, kas garšo mazāk specifiski nekā sērūdens. Tas ieteicams kuņģa slimniekiem, ja izdalās maz sālsskābes, ir gastrīts, nierakmeņu slimība. Der arī organisma attīrīšanai. To lieto pa pusglāzei trīsreiz dienā stundu pirms ēšanas pēc ārsta norādījumiem. Ja sālsskābes sekrēcija ir paaugstināta, šis ūdens nav piemērots, jo dedzināšanu pastiprinās.

Broma ārstnieciskais minerālūdens, kuru arī iegūst Jaunķemeros, ir ļoti koncentrēts, tādēļ to izmanto tikai peldēm, kuras galvenokārt iesaka noguruma un paaugstināta stresa situācijās.

Svarīgs ir ne tikai minerālūdens sastāvs, bet arī tā temperatūra, dzeršanas laiks un daudzums. “Diemžēl Latvijā nav tādu iesakņojušos tradīciju kā, piemēram, Karlovi Vari kūrortos, kur dzer dažādas temperatūras ūdeni no speciālām krūzītēm ar snīpīti, kas ļauj to baudīt pamazām,” stāsta daktere Malkiela.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.