Daļa sabiedrības apzināti iegādājas viltotas preces: Kādas var būt sekas? 46

Patentu valdes direktors Agris Batalauskis TV24 raidījumā “Preses klubs” komentē apgalvojumu, ka daļa sabiedrības atpazīst viltotas preces, taču tāpat tās iegādājas, jo tās ir lētākas. Viņš norāda: “Tas ir sistēmas jautājums, lai cīnītos ar šo”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi
Lasīt citas ziņas

Viņš stāsta, ka jau vairākus gadus strādā pie sabiedrības informētības, lai cīnītos ar šo tendenci, taču rezultāti nav pārāk iepriecinoši. Lielākā daļa sabiedrības spēj atpazīt viltojumu no oriģināla, taču 50% no tiem, kas piedalījās aptaujā, atzina, ka apzināti iegādājušies viltojumu.

Vienmēr var runāt par cenu kā iemeslu viltotu preču iegādei, taču tā ir arī sekošana modei un iederēšanās jauniešu vidū.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mūsu uzdevums, viņš uzsver, ir izglītot sabiedrību par drošības un veselības aspektiem, kas saistīti ar viltoto preču iegādi. Nozare, kas nodara vislielākos zaudējumus valsts budžetam, ir parfimērija un kosmētika. Piemēram, pārbaudot viltotās smaržas, bieži vien ir sanācis to sastāvā atrast urīnu. Ja tas ir nekontrolētā vidē taisīts, var rasties izsitumi (labākajā gadījumā), viņš skaidro.

Viltoto preču nozarei pakļautas arī rotaļlietas. Ja tā apstrādāta neregulētā vidē, vecākiem, viņš uzsver, domājams ir skaidrs, kāpēc mēs runājam par drošību un veselību. Ļoti daudzi patērētāji izvēlas ļoti līdzīgas preces, jo arī rotaļlietas ir dārgas.

Farmācijas nozare ir trešajā vietā ar 7 miljonu zaudējumu valsts budžetā (gadā. Ir ļoti daudz tādu zāļu, kuras cilvēki nevēlas pirkt oficiāli, piemēram, potences zāles, jo tās ir kauns pirkt aptiekā, taču sekas, uzsver A.Batalauskis, šādu viltojumu iegādei var būt ļoti traģiskas, tāpēc mēs katru gadu cenšamies patērētājus informēt, kā atpazīt viltojumus, viņš skaidro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.