Deviņgadīgais pacients Dāvis piedalās preses konferencē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kurā yiek sniegta informācija par ārstniecību Filadelfijas Bērnu slimnīcā.
Deviņgadīgais pacients Dāvis piedalās preses konferencē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kurā yiek sniegta informācija par ārstniecību Filadelfijas Bērnu slimnīcā.
Foto – LETA

Dāvim slimnīcā visvairāk patikusi izrakstīšanās diena (Foto) 5

Deviņgadīgais Dāvis piektdien preses konferencē bērnu slimnīcā pastāstīja, ka Amerikā, kur viņam veica dzīvībai svarīgu operācija, viņam visvairāk patikusi diena, kad varēja braukt uz mājām; šajā dienā dāvanas viņam bija sagatavojuši arī vietējie latvieši.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Lasīt citas ziņas

Bērnu slimnīca piektdien rīkoja tikšanos ar Dāvi, Dāvja mammu, ārstējošo ārstu un citiem slimnīcas pārstāvjiem, lai pastāstītu, kā norit zēna atveseļošanās process, jo lielāko daļu ārstēšanās izdevumu sedza par sabiedrības ziedojumiem.

Dāvja mamma vēlreiz pateicās visiem ziedotājiem, kuru dēļ bija iespējams veikt operāciju Amerikā Filadelfijas slimnīcā, jo neviena cita slimnīca operāciju neuzņēmās.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Teiksim visiem lielu paldies, kas mūs atbalstīja gan finansiālā ziņā, gan ar labām domām. Noteikti ar Dāvi varam lielāko paldies teikt slimnīcas dakteriem, kas ir paši labākie. Esam bezgala pateicīgi, ka mums blakus ir tādi cilvēki. Esam ļoti priecīgi, ka esam veseli,” sacīja Dāvja mamma Baiba Januša.

Viņa pastāstīja, ka Dāvis vēl skolu neapmeklē, viņam pagaidām būs mājapmācība. Ārsts minēja, ka zēnam vēl jāuzmanās no infekcijām, turklāt tagad ir gripas laiks. Dāvis var staigāt nelielus gabalus, ēst visu, kam iepriekš bijuši ierobežojumi.

Preses konferencē Dāvis nebija runīgs, bet pēc tam pastāstīja, ka viņam vislabāk patikusi diena, kad varēja braukt uz mājām. Amerikas latvieši bija sagādājuši viņam pārsteigumu, kur bijušas daudz spēles. Dāvis teica, ka visvairāk vēlētos braukt ar riteni un satikt draugus.
Bērnu slimnīcas vadība Dāvim piektdien uzdāvināja diplomu par drosmi.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa piektdien sacīja: “Pavisam nesen Dāvis bija mūsu pacients, šodien viņš ir mūsu ciemiņš. Tā ir milzīga atšķirība un tik īsā laika posmā sasniegts rezultāts, pat dalībniekiem, kas ir tuvāk bijuši klāt, tas ir liels, bet ļoti, ļoti priecīgs pārsteigums.”

Dāvja ārstējošais ārsts Olafs Volrāts teica, ka Dāvja operācija nebija tipisks gadījums un neviens nevarēja garantēt rezultātu.

Viņš paskaidroja, ka Dāvim Amerikā veica divu veidu limfogrāfijas – caur cirkšņa limfmezgliem un aknu audiem, kā dēļ kontrastviela, ko ievadīja limfātiskajā sistēmā, darbojas gan kā limfātiskās sistēmas kontrastētājs, gan kā plombētājs. Tas deva to, ka limfātiskās sistēmas sūce tikusi likvidēta. Amerikas ārsti šādu operāciju taisījuši tikai otro reizi, pastāstīja ārsts.

Reklāma
Reklāma

“Jādomā – ka vienreiz tas ir apstājies, bet, protams, medicīna ir kā dzīve,” viņš piebilda. Dāvis paliks ambulatorā uzraudzībā.

Pagaidām no slimnīcas galīgais rēķins vēl neesot saņemts. Līdz šim ārstēšanai iztērēti 373 tūkstoši eiro.

Dāvim bija konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, kā dēļ veidojas neatgriezeniski vielmaiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms.

Jau ziņots, ka Dāvis uz ASV devās pagājušā gada 16. decembrī, jau 18. decembrī zēnam veica plānoto operāciju, kas ilga astoņas stundas. Procedūra bija veiksmīga, un Dāvim jau decembra beigās tika izņemtas drenas, un viņš patstāvīgi varēja staigāt pēc gandrīz vairāk nekā pusgadu ilga ārstēšanās perioda.

Zēna dzīvības glābšanai un veselībai pāris dienu laikā tika ziedoti 317 173,95 eiro, valsts piešķīra 100 000 eiro. Dāvis bija pirmais pacients no Latvijas, kuram bija nepieciešams doties ārpus Eiropas Savienības un ekonomiskās zonas, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, jo tāda bija iespējama tikai ASV. Sākotnēji valsts atteicās apmaksāt operāciju, tāpēc tika sākta ziedojumu vākšana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.