Kaspars Ozoliņš
Kaspars Ozoliņš
Foto – Zigmunds Bekmanis

Fitnesa treneris, kurš vienmēr skatās sarunu biedriem acīs – Kaspars Ozoliņš 0

Nu jau vairāk nekā piecus gadus LTV1 ēterā Latvijas skolu audzēkņi sacenšas raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”, kuru kopā ar erudīto Valteru Frīdenbergu (šobrīd ar Tomu Grēviņu – aut.) vada arī sportiskais Kaspars Ozoliņš, un joprojām netiek gudrs, kāpēc starp daudzajiem šī raidījuma vadītāja pretendentiem izvēlējās tieši viņu – fitnesa treneri bez skatuves pieredzes. Laikam jau noteicošā bijusi Kaspara īpašība vienmēr skatīties sarunu biedriem acīs.

VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
“Latvija izmisīgi lūdzas, gaudo un mēģina iežēlināt!” Krievijas ziņu lentēs sācies īsts viesulis 97
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Neizaicini šodien likteni, tas nebūs tev labvēlīgs! Horoskopi 28.novembrim 2
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Infektoloģe Baiba Rozentāle “pieķerta” TV ēterā ar kvalitatīvu, nesen veiktu manikīru: sociālo tīklu lietotāji – kā tas iespējams? 30
20 stundas

Raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks” tu nonāci no fitnesa. Kāpēc starp daudzajiem sporta veidiem izvēlējies tieši to?
Manī nekad nav bijis sacensības gara. Sacenšanās un konkursi man nedod nekādu piepildījumu. Ja es sacenšos, tad tikai ar sevi – vai es varēšu samazināt pulsu skrienot, ilgāk pavadīt laiku aukstā ūdenī vai izdarīt to, ko līdz šim nevarēju. Manas pirmās fiziskās aktivitātes bija tautas dejas, jo no trīs gadu vecuma līdz pilngadībai dejoju TDA “Zelta sietiņš”. Svarīgāka par sacenšanos man vienmēr ir bijusi kopības sajūta, darot kopīgas lietas, gūt prieku un gandarījumu. Iestājoties Latvijas Universitātē, dejošanas vietā stājās trenažieru zāle, kuru apmeklējot novēroju, ka daudz vairāk enerģijas, spara atraisās grupu nodarbībās. Pamanījusi manu interesi, fitnesa kluba vadītāja Inete Auziņa uzaicināja profesionāli pilnveidoties. Pabeidzis Sporta pedagoģijas akadēmiju, turpināju strādāt gan kā grupu nodarbību, gan individuālais treneris un tad jau kā sporta klubu un paša dibinātās “DCH studijas” vadītājs. Tagad, strādājot atzītāko profesionāļu komandā, esam spēruši vēl soli tālāk fitnesa attīstībā, jo kopā ar kolēģiem mācām trenerus ne vien Latvijā, bet arī pārējās Baltijas valstīs, Somijā un Krievijā. Esam radījuši jaunu, progresīvu fitnesa mācību programmu, kas ļaus Latvijas vārdam izskanēt arvien tālāk pasaulē.

Kā tu nonāci raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”?
Kā fitnesa speciālists dažkārt parādījos režisores Vinetas Leimanes raidījumā “Dzīvīte”. Tieši viņa pateica, ka man jādara kaut kas vairāk arī ārpus sporta zāles. Tas varbūt nav saucams par talantu, bet laikam uzrunāja mana spēja nenovērst skatienu sarunas laikā, kas nepiemīt katram. Mani pasauca uz raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītāju atlasi, pēc kuras biju šokēts un nozvērējos nekad nelīst tur, kur nevajag, jo tobrīd aiz kauna gribējās zemē ielīst. Tomēr man par lielu pārsteigumu starp daudz pieredzējušākiem konkurentiem izvēlējās mani. Varbūt kā pretstatu otram vadītājam erudītajam Valteram Frīdenbergam ar 1. Valsts ģimnāzijas diplomu, politoloģijas studijām un pamatīgu skatuves pieredzi.

Šobrīd Valters cīnās par savu veselību klīnikā Vācijā. Vai esat sazinājušies, kā viņam klājas?
Valtera ārstēšanās rit pēc plāna, un veselības rādītāji dienu no dienas uzlabojas. Tādēļ esmu pilnīgi pārliecināts, ka septembrī raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” sesto sezonu mēs atkal uzsāksim vadīt kopā. Pēdējo reizi kopā vadījām Ziemassvētku raidījumu, piedaloties Latvijas gudrākajiem pieaugušajiem. Par spīti slimībai, Valtera apņēmība strādāt ir apbrīnojama, un ir ļoti grūti viņu pierunāt atpūsties. Pieļauju, ka viņš ir apsvēris neskaitāmus variantus, kā varētu atgriezties vadīt raidījumu, tikmēr konkursu skolēniem vadīšu kopā ar Tomu Grēviņu. Veselība pirmajā vietā! Lai gan bija grūti Valtera vietā pat uz laiku atrast aizstājēju, jo viņa izglītība, piedalīšanās dažādos erudīcijas konkursos, inteleģence dod iespēju lieliski izprast, kas notiek spēles dalībnieku galvā un vajadzības gadījumā palīdzēt viņiem.

Bet līdzās Valteram tu arī neizskaties slikti.
Paldies! Varbūt pēdējo sezonu man vairs nav kauns skatīties no malas raidījuma ierakstus, bet pirmajā gan jutos šausmīgi, taču par neveiklībām kolēģi toleranti klusēja. Mans galvenais uzdevums – iespējami plaši pastāstīt par spēles dalībniekiem – ne tikai par finālistiem, bet arī izkritušajiem. Viņi visi ir pelnījuši uzslavas, jo ir pārāki par daudziem citiem, kas nav pārvarējuši atlases kārtu un nav tikuši līdz televīzijai. Man jāiedvesmo arī skatītāji un tie jaunieši, kuri vēl nav saņēmušies pieteikties spēlē vai vīzdegunīgi skatās uz “gudrīšiem”, nesaprotot, cik tie patiešām ir gudri cilvēki.

Kas raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks” tev pašam liekas visaizraujošākais?
Raidījumā ir sadaļa “Latvijas simtgade gudrinieka acīm”, kurā dalībnieki mums izrāda gan savas mīļākās vietas, gan vietas, ar kurām tuvākajā apkaimē lepojas. Tā nu, veidojot raidījuma vizītkartes, arī paši apceļojām Latviju, un es ieteiktu ikvienam internetā šo sadaļu apskatīt, ko esam īpaši nodalījuši no pārējā raidījuma. Mani visvairāk pārsteidza dabas liegums “Aklais purvs” Daudzesē. Vēl ļoti patika Vārkavas dzirnavas, ko atjaunojis jauns puisis – kādreizējā īpašnieka mazdēls, arī Rankas un Bebrenes muižas.

Ko tu teiktu tiem skolēniem, kas vēl nav pieteikušies erudīcijas spēlei “Gudrs, vēl gudrāks”?
Es teiktu, ka tā ir lieliska iespēja parādīt ne tikai sevi kā gudrus un zinošus jauniešus, bet arī pārstāvēt skolu un nest tās vārdu Latvijā. Arī parādīt visiem savus skolotājus, kuri viņus ir iedvesmojuši. Un nebaidīties izkrist pirmajā vai otrajā kārtā, jo tas vien jau ir sasodīti forši, ka esat nonākuši šajā raidījumā. Atcerēties, ka spēle ir spēle un dzīve ir dzīve, un zaudējums spēlē, iespējams, ir atspēriena punkts uzvarām dzīvē.

Vizītkartē esi izcēlis, ka nevari iztikt bez ūdens, ko daudzi uzskata par pašsaprotamu. Acīmredzot ūdenim tavā dzīvē ir īpaša nozīme.
Ūdens ir tikpat svarīgs dzīvības avots kā gaiss. Savu veselības stāvokli esmu tik labi “atkodis”, ka pat vēlēšanās uzņemt vai neuzņemt ūdeni pasaka priekšā, vai es jūtos labi vai ne. Visi it kā zina par ūdens lietošanas lielo nozīmi, jo sevišķi intensīvu fizisko aktivitāšu laikā, taču ne visi par to atceras. Bet es izjūtu balansu starp pašsajūtu un uzņemto ūdens daudzumu. Manī nav tikai divi stāvokļi “jūtos labi” vai “esmu slims”. Pa vidu ir daudz starpsajūtu atkarībā no vietas, kur atrodos. Vadoties pēc tām, pieņemu lēmumu vai nu fiziski kustēties, vai strādāt ar galvu. Tā kā agrāk daudz slimoju, šobrīd ūdeni izmantoju arī, lai norūdītos.

Kā vasarā sāku, turpinu peldēties visu ziemu, kaut gan pašlaik to vairāk var nosaukt par sēdēšanu āliņģī.

To daru divas līdz četras reizes nedēļā. Vēl man ļoti svarīga ir kustība un ūdenim pretējā stihija uguns, ko atklāju pavisam nesen. Sajūtu īpašu enerģijas un spēku pieplūdumu, atrodoties pie lielākas vai mazākas uguns – no sveces līdz kamīnam, krāsnij un ugunskuram. Vajadzība pēc uguns laikam nāk no bērnības, kad mans mīļākais pienākums mājās bija kurināt krāsnis, kūru arī pirti un pie ugunskuriem sēdēju no iekuršanas brīža līdz pat kartupeļu cepšanai pelnos. Arvien vairāk savā dzīvē izjūtu dabas stihijas. Starp citu, arī gaiss man ir svarīgs. Cenšos pēc iespējas ilgāk pavadīt laiku svaigā gaisā dabā, skrienot garus gabalus. Sekojot gadalaiku ritumam, esmu iemīlējis ziemu, kaut tas nav mans gadalaiks. Gandrīz katru dienu uz dullo atveru kāda literatūras klasiķa darbu, un pārsteidzoši – šajā vietā gandrīz vienmēr atrodu tieši šim brīdim ļoti trāpīgas atziņas, kas “iztīra” galvu no nevajadzīgām domām. Vienalga, vai tas ir Dostojevskis, Nīče vai kāds cits, viņu rakstītais man palīdz atmest muļķīgo 21. gadsimta ļaužu iedomu – ja tu neizdarīsi visu, tad neizdarīsi neko. Dienas beigās es meklēju mieru. Man ļoti patīk atļauties kaut ko neizdarīt, neatbildēt uz tālruņa zvaniem, īsziņām un baudīt savu laiku.

Tu esi brīvs vīrietis, un uz tavām nodarbībām sporta zālē nāk arī meitenes, nereti redzot tavu puskailo ķermeni. Ko viņas var uzzināt par tevi pēc daudzajiem tetovējumiem?

Man ir gan nopietni, gan uzjautrinoši tetovējumi. Vērīgs cilvēks no tiem uzzinātu par manu bērnību un tuvajiem cilvēkiem. Par divām vecmāmiņām, ar kurām diemžēl man nebija lemts daudz laika pavadīt kopā, viņu mīļajām lietām un vaļaspriekiem, piemēram, dārzkopību. Man nav plānu, ko vēl es gribētu uztetovēt, bet ir lietas, kuras negribu aizmirst, kas patiešām ir svarīgas. Citi izvēlas gredzenus, kaklarotas, bet es tetovējumus, kuros atzīmēju to, ko gribu atcerēties. Kāpēc gan tās atmiņas, kas sirdī, nevarētu būt uz manas ādas?

Pieturzīmes

Bez kā tu nevari iedomāties savu dienu?
Bez trim dabas stihijām – ūdens, uguns un gaisa.

Trīs vārdi, kas tevi raksturo vislabāk?
Kustīgs, nosvērts, izzinošs.

Būtiskākais sasniegums darbā?
Televīzijā – piektā sezona LTV1 raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”, kurā ik reizi satieku nākotnes Latvijā nozīmīgus cilvēkus. Fitnesā – pasniedzēja darbs Rīgas Stradiņa universitātes studentiem, “DCH studijas” izveide un “DCH Training” grupu nodarbību programmu izstrāde, pēc kuras darbojas citi fitnesa treneri ne tikai Latvijā.

Labākā izklaide?
Ceļošana un interesantu vietu apskate skrienot.

LA
LA.LV
Kokteilis
Lai īstenotu nodomāto, apstākļi būs labvēlīgi! Horoskopi no 30. novembra līdz 6. decembrim
43 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Rita, Vita un Olita
59 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Madara Kiviča pēc attiecībām ar Andri guvusi skarbu pieredzi: “Es par viņu neko nezināju, tāpēc man nebija domas, ka viņš mainīsies…” 4
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Nerimst strīdi par troņa mantošanu. Princis Endrjū nokaitināts: “Princis Čārlzs nekad nekļūs par labu karali!” 2
23 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
“Latvija izmisīgi lūdzas, gaudo un mēģina iežēlināt!” Krievijas ziņu lentēs sācies īsts viesulis 97
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Neizaicini šodien likteni, tas nebūs tev labvēlīgs! Horoskopi 28.novembrim 2
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Infektoloģe Baiba Rozentāle “pieķerta” TV ēterā ar kvalitatīvu, nesen veiktu manikīru: sociālo tīklu lietotāji – kā tas iespējams? 30
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Drosmīgs dekoltē! Latviešu aktrise Maija Doveika svinīgā ceremonijā pārsteidz ar savu kleitu 11
2 dienas
SK
Skaties.lv
Stāsti
Sandris netīšām avārijā apskādē pašvaldības ūdens hidrantu, bet nesaprot, kāpēc OCTA prasa pašam atmaksāt tūkstošiem eiro 18
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Infektoloģe Baiba Rozentāle “pieķerta” TV ēterā ar kvalitatīvu, nesen veiktu manikīru: sociālo tīklu lietotāji – kā tas iespējams? 30
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Rakstniece Nora Ikstena vīlusies Latvijas valdībā: es maksāju nodokļus, maksāju tā, ka drīz būšu bez ādas, tāpat kā mēs visi šai valstī 36
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Vai populārais TV šovs ir “feiks”? “Ekstrasensu cīņu” vadītājs Safornovs pieķerts krāpniecībā – pārdevis dalībniekiem uzvaras 7
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 28. novembra līdz 4. decembrim: kādas vēlmes piepildīsies
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Iemīļotākie muzeji Latvijā pandēmijas laikā apvienojas asprātīgā izaicinājumā “Neviens vairs…”
22 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Neizaicini šodien likteni, tas nebūs tev labvēlīgs! Horoskopi 28.novembrim 2
17 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
Ierēdņu kļūdas jālabo zemes īpašniekiem: robežu pārkārtošanā valsts neiejauksies 2
1 stunda
IE
Ināra Egle
Ziņas
“Attīstībai/Par” uzsāk šķiršanās procesu
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Ceļi vietām var apledot. Sestdien laikapstākļus ietekmē plašs anticiklons
1 stunda
DD
Dace Deksne
Stāsti
Inguna ir pierādījums, ka arī viens cilvēks var panākt ļoti daudz. “Latvijas lepnuma” stāsts 1
1 stunda
AK
Aija Kaukule
Stāsti
“Politkorektuma terors ir postošs.” Saruna ar Alvi Hermani 10
Intervija 18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Madara Kiviča pēc attiecībām ar Andri guvusi skarbu pieredzi: “Es par viņu neko nezināju, tāpēc man nebija domas, ka viņš mainīsies…” 4
1 stunda
SK
Skaties.lv
Ziņas
Eksperimentā pārbauda lampiņu elektrības patēriņu. Cik lielu palielinājumu gaidīt rēķinā? 1
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
“Nespēlēsim loteriju ar savu veselību un dzīvību!” Kariņš aicina sabiedrību sargāt sevi 8
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Rakstniece Nora Ikstena vīlusies Latvijas valdībā: es maksāju nodokļus, maksāju tā, ka drīz būšu bez ādas, tāpat kā mēs visi šai valstī 36
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Nerimst strīdi par troņa mantošanu. Princis Endrjū nokaitināts: “Princis Čārlzs nekad nekļūs par labu karali!” 2
23 stundas
IA
Ieva Alberte
Veselam
“Mēs neredzam tam beigas.” Infektoloģe pieļauj, ka distancēsimies maskās vēl divus gadus 35
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
FOTO. 20+ radošas idejas adventes vainagiem: no tradicionāliem līdz ļoti oriģināliem
20 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izdosies pat iesācējiem virtuvē: mājās gatavoti čebureki!
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
VID pieķer shēmotāju trijotni – valdes priekšsēdētāju, valdes locekli un grāmatvedi. Kādā jomā uzņēmums darbojies? 9
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Vai populārais TV šovs ir “feiks”? “Ekstrasensu cīņu” vadītājs Safornovs pieķerts krāpniecībā – pārdevis dalībniekiem uzvaras 7
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Rita, Vita un Olita
59 minūtes
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Ilzes dēļ pie “Alfas” izdzisa kādas sievietes dzīvība. Tiesas procesā atklājas, kas ir nāvējošā “Lexus” vadītāja 110
2 dienas
AZ
Armands Znotiņš
Ziņas
Mūzika valsts svētkos arī 2020. gadā. Recenzija par valsts svētku mēneša mūzikas notikumiem
09:52
LA
LA.LV
Ziņas
Celmenes pārsteidz arī ziemā. Tās spēj inficēt gan skuju, gan lapu kokus
09:24
LA
LA.LV
Kokteilis
Lai īstenotu nodomāto, apstākļi būs labvēlīgi! Horoskopi no 30. novembra līdz 6. decembrim
09:22