Kaspars Ozoliņš
Kaspars Ozoliņš
Foto – Zigmunds Bekmanis

Fitnesa treneris, kurš vienmēr skatās sarunu biedriem acīs – Kaspars Ozoliņš 0

Nu jau vairāk nekā piecus gadus LTV1 ēterā Latvijas skolu audzēkņi sacenšas raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”, kuru kopā ar erudīto Valteru Frīdenbergu (šobrīd ar Tomu Grēviņu – aut.) vada arī sportiskais Kaspars Ozoliņš, un joprojām netiek gudrs, kāpēc starp daudzajiem šī raidījuma vadītāja pretendentiem izvēlējās tieši viņu – fitnesa treneri bez skatuves pieredzes. Laikam jau noteicošā bijusi Kaspara īpašība vienmēr skatīties sarunu biedriem acīs.

LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 71
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“It kā valdībā netrūktu problēmu…”: jaunā veselības ministra Pavļuta mājoklī pamanītas neizskaidrojamas dīvainības 38
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Daktera vārds tiek izķengāts pa visu valsti!” Ecmanis parāda Jakovina Covid-19 testus un noliedz, ka viņš ārstējis, būdams inficējies 51
17 stundas
Lasīt citas ziņas

Raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks” tu nonāci no fitnesa. Kāpēc starp daudzajiem sporta veidiem izvēlējies tieši to?
Manī nekad nav bijis sacensības gara. Sacenšanās un konkursi man nedod nekādu piepildījumu. Ja es sacenšos, tad tikai ar sevi – vai es varēšu samazināt pulsu skrienot, ilgāk pavadīt laiku aukstā ūdenī vai izdarīt to, ko līdz šim nevarēju. Manas pirmās fiziskās aktivitātes bija tautas dejas, jo no trīs gadu vecuma līdz pilngadībai dejoju TDA “Zelta sietiņš”. Svarīgāka par sacenšanos man vienmēr ir bijusi kopības sajūta, darot kopīgas lietas, gūt prieku un gandarījumu. Iestājoties Latvijas Universitātē, dejošanas vietā stājās trenažieru zāle, kuru apmeklējot novēroju, ka daudz vairāk enerģijas, spara atraisās grupu nodarbībās. Pamanījusi manu interesi, fitnesa kluba vadītāja Inete Auziņa uzaicināja profesionāli pilnveidoties. Pabeidzis Sporta pedagoģijas akadēmiju, turpināju strādāt gan kā grupu nodarbību, gan individuālais treneris un tad jau kā sporta klubu un paša dibinātās “DCH studijas” vadītājs. Tagad, strādājot atzītāko profesionāļu komandā, esam spēruši vēl soli tālāk fitnesa attīstībā, jo kopā ar kolēģiem mācām trenerus ne vien Latvijā, bet arī pārējās Baltijas valstīs, Somijā un Krievijā. Esam radījuši jaunu, progresīvu fitnesa mācību programmu, kas ļaus Latvijas vārdam izskanēt arvien tālāk pasaulē.

Kā tu nonāci raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”?
Kā fitnesa speciālists dažkārt parādījos režisores Vinetas Leimanes raidījumā “Dzīvīte”. Tieši viņa pateica, ka man jādara kaut kas vairāk arī ārpus sporta zāles. Tas varbūt nav saucams par talantu, bet laikam uzrunāja mana spēja nenovērst skatienu sarunas laikā, kas nepiemīt katram. Mani pasauca uz raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītāju atlasi, pēc kuras biju šokēts un nozvērējos nekad nelīst tur, kur nevajag, jo tobrīd aiz kauna gribējās zemē ielīst. Tomēr man par lielu pārsteigumu starp daudz pieredzējušākiem konkurentiem izvēlējās mani. Varbūt kā pretstatu otram vadītājam erudītajam Valteram Frīdenbergam ar 1. Valsts ģimnāzijas diplomu, politoloģijas studijām un pamatīgu skatuves pieredzi.

Šobrīd Valters cīnās par savu veselību klīnikā Vācijā. Vai esat sazinājušies, kā viņam klājas?
Valtera ārstēšanās rit pēc plāna, un veselības rādītāji dienu no dienas uzlabojas. Tādēļ esmu pilnīgi pārliecināts, ka septembrī raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” sesto sezonu mēs atkal uzsāksim vadīt kopā. Pēdējo reizi kopā vadījām Ziemassvētku raidījumu, piedaloties Latvijas gudrākajiem pieaugušajiem. Par spīti slimībai, Valtera apņēmība strādāt ir apbrīnojama, un ir ļoti grūti viņu pierunāt atpūsties. Pieļauju, ka viņš ir apsvēris neskaitāmus variantus, kā varētu atgriezties vadīt raidījumu, tikmēr konkursu skolēniem vadīšu kopā ar Tomu Grēviņu. Veselība pirmajā vietā! Lai gan bija grūti Valtera vietā pat uz laiku atrast aizstājēju, jo viņa izglītība, piedalīšanās dažādos erudīcijas konkursos, inteleģence dod iespēju lieliski izprast, kas notiek spēles dalībnieku galvā un vajadzības gadījumā palīdzēt viņiem.

Bet līdzās Valteram tu arī neizskaties slikti.
Paldies! Varbūt pēdējo sezonu man vairs nav kauns skatīties no malas raidījuma ierakstus, bet pirmajā gan jutos šausmīgi, taču par neveiklībām kolēģi toleranti klusēja. Mans galvenais uzdevums – iespējami plaši pastāstīt par spēles dalībniekiem – ne tikai par finālistiem, bet arī izkritušajiem. Viņi visi ir pelnījuši uzslavas, jo ir pārāki par daudziem citiem, kas nav pārvarējuši atlases kārtu un nav tikuši līdz televīzijai. Man jāiedvesmo arī skatītāji un tie jaunieši, kuri vēl nav saņēmušies pieteikties spēlē vai vīzdegunīgi skatās uz “gudrīšiem”, nesaprotot, cik tie patiešām ir gudri cilvēki.

Kas raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks” tev pašam liekas visaizraujošākais?
Raidījumā ir sadaļa “Latvijas simtgade gudrinieka acīm”, kurā dalībnieki mums izrāda gan savas mīļākās vietas, gan vietas, ar kurām tuvākajā apkaimē lepojas. Tā nu, veidojot raidījuma vizītkartes, arī paši apceļojām Latviju, un es ieteiktu ikvienam internetā šo sadaļu apskatīt, ko esam īpaši nodalījuši no pārējā raidījuma. Mani visvairāk pārsteidza dabas liegums “Aklais purvs” Daudzesē. Vēl ļoti patika Vārkavas dzirnavas, ko atjaunojis jauns puisis – kādreizējā īpašnieka mazdēls, arī Rankas un Bebrenes muižas.

Ko tu teiktu tiem skolēniem, kas vēl nav pieteikušies erudīcijas spēlei “Gudrs, vēl gudrāks”?
Es teiktu, ka tā ir lieliska iespēja parādīt ne tikai sevi kā gudrus un zinošus jauniešus, bet arī pārstāvēt skolu un nest tās vārdu Latvijā. Arī parādīt visiem savus skolotājus, kuri viņus ir iedvesmojuši. Un nebaidīties izkrist pirmajā vai otrajā kārtā, jo tas vien jau ir sasodīti forši, ka esat nonākuši šajā raidījumā. Atcerēties, ka spēle ir spēle un dzīve ir dzīve, un zaudējums spēlē, iespējams, ir atspēriena punkts uzvarām dzīvē.

Vizītkartē esi izcēlis, ka nevari iztikt bez ūdens, ko daudzi uzskata par pašsaprotamu. Acīmredzot ūdenim tavā dzīvē ir īpaša nozīme.
Ūdens ir tikpat svarīgs dzīvības avots kā gaiss. Savu veselības stāvokli esmu tik labi “atkodis”, ka pat vēlēšanās uzņemt vai neuzņemt ūdeni pasaka priekšā, vai es jūtos labi vai ne. Visi it kā zina par ūdens lietošanas lielo nozīmi, jo sevišķi intensīvu fizisko aktivitāšu laikā, taču ne visi par to atceras. Bet es izjūtu balansu starp pašsajūtu un uzņemto ūdens daudzumu. Manī nav tikai divi stāvokļi “jūtos labi” vai “esmu slims”. Pa vidu ir daudz starpsajūtu atkarībā no vietas, kur atrodos. Vadoties pēc tām, pieņemu lēmumu vai nu fiziski kustēties, vai strādāt ar galvu. Tā kā agrāk daudz slimoju, šobrīd ūdeni izmantoju arī, lai norūdītos.

Kā vasarā sāku, turpinu peldēties visu ziemu, kaut gan pašlaik to vairāk var nosaukt par sēdēšanu āliņģī.

To daru divas līdz četras reizes nedēļā. Vēl man ļoti svarīga ir kustība un ūdenim pretējā stihija uguns, ko atklāju pavisam nesen. Sajūtu īpašu enerģijas un spēku pieplūdumu, atrodoties pie lielākas vai mazākas uguns – no sveces līdz kamīnam, krāsnij un ugunskuram. Vajadzība pēc uguns laikam nāk no bērnības, kad mans mīļākais pienākums mājās bija kurināt krāsnis, kūru arī pirti un pie ugunskuriem sēdēju no iekuršanas brīža līdz pat kartupeļu cepšanai pelnos. Arvien vairāk savā dzīvē izjūtu dabas stihijas. Starp citu, arī gaiss man ir svarīgs. Cenšos pēc iespējas ilgāk pavadīt laiku svaigā gaisā dabā, skrienot garus gabalus. Sekojot gadalaiku ritumam, esmu iemīlējis ziemu, kaut tas nav mans gadalaiks. Gandrīz katru dienu uz dullo atveru kāda literatūras klasiķa darbu, un pārsteidzoši – šajā vietā gandrīz vienmēr atrodu tieši šim brīdim ļoti trāpīgas atziņas, kas “iztīra” galvu no nevajadzīgām domām. Vienalga, vai tas ir Dostojevskis, Nīče vai kāds cits, viņu rakstītais man palīdz atmest muļķīgo 21. gadsimta ļaužu iedomu – ja tu neizdarīsi visu, tad neizdarīsi neko. Dienas beigās es meklēju mieru. Man ļoti patīk atļauties kaut ko neizdarīt, neatbildēt uz tālruņa zvaniem, īsziņām un baudīt savu laiku.

Tu esi brīvs vīrietis, un uz tavām nodarbībām sporta zālē nāk arī meitenes, nereti redzot tavu puskailo ķermeni. Ko viņas var uzzināt par tevi pēc daudzajiem tetovējumiem?

Man ir gan nopietni, gan uzjautrinoši tetovējumi. Vērīgs cilvēks no tiem uzzinātu par manu bērnību un tuvajiem cilvēkiem. Par divām vecmāmiņām, ar kurām diemžēl man nebija lemts daudz laika pavadīt kopā, viņu mīļajām lietām un vaļaspriekiem, piemēram, dārzkopību. Man nav plānu, ko vēl es gribētu uztetovēt, bet ir lietas, kuras negribu aizmirst, kas patiešām ir svarīgas. Citi izvēlas gredzenus, kaklarotas, bet es tetovējumus, kuros atzīmēju to, ko gribu atcerēties. Kāpēc gan tās atmiņas, kas sirdī, nevarētu būt uz manas ādas?

Pieturzīmes

Bez kā tu nevari iedomāties savu dienu?
Bez trim dabas stihijām – ūdens, uguns un gaisa.

Trīs vārdi, kas tevi raksturo vislabāk?
Kustīgs, nosvērts, izzinošs.

Būtiskākais sasniegums darbā?
Televīzijā – piektā sezona LTV1 raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”, kurā ik reizi satieku nākotnes Latvijā nozīmīgus cilvēkus. Fitnesā – pasniedzēja darbs Rīgas Stradiņa universitātes studentiem, “DCH studijas” izveide un “DCH Training” grupu nodarbību programmu izstrāde, pēc kuras darbojas citi fitnesa treneri ne tikai Latvijā.

Labākā izklaide?
Ceļošana un interesantu vietu apskate skrienot.

LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Šī nedēļa ienesīs negaidītus pavērsienus tavā dzīvē, garlaicīgi noteikti nebūs! Horoskopi no 18. līdz 24. janvārim
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Lidija un Lida
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atzinies, ka “izgāzies” ar dzimšanas dienas dāvanu mīļotajai Keitai: tā viņai nepatika
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Uzņēmējs Māris Gailis atklāj, ar ko “patiesībā” darba laikā nodarbojas valsts ierēdņi 24
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 71
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“It kā valdībā netrūktu problēmu…”: jaunā veselības ministra Pavļuta mājoklī pamanītas neizskaidrojamas dīvainības 38
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Daktera vārds tiek izķengāts pa visu valsti!” Ecmanis parāda Jakovina Covid-19 testus un noliedz, ka viņš ārstējis, būdams inficējies 51
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Uzņēmējs Māris Gailis atklāj, ar ko “patiesībā” darba laikā nodarbojas valsts ierēdņi 24
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 2
4 stundas
Lasīt citas ziņas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Kinofilmas “Dvēseļu putenis” operators Valdis Celmiņš: “Skatīties filmu telefonā ir kā ēst “fāstfūdu”” 7
Intervija 1 diena
SK
Skaties.lv
Kokteilis
Izjukušas Sanas Timmas un hokejista Kaspara Saulieša attiecības: “Novēlu atrast to īsto un vienīgo!” 8
1 diena
SK
Skaties.lv
Kokteilis
Ne katra tā varētu: Juta Valdmane drosmīgi parāda, kā izskatās bez grima 18
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 16. līdz 22.janvārim: kādas vēlmes piepildīsies 1
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Katrā nelaimē ir maza laimīte – paturi šo šodien prātā! Horoskopi 16.janvārim
18 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Fēliks un Felicita
1 diena
LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts 1031 Covid-19 gadījums, bet miruši vēl 26 sasirgušie
23 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Automašīna apgāzās un ieslīdēja upē: traģiskā negadījumā bojā gājusi auto vadītāja
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Iedzīvotāji vēsta par teju pusmetru dziļu sniegu! Nākamnedēļ tas strauji samazināsies
1 stunda
SK
Skaties.lv
Stāsti
”Piezvanīja, ka ir mirusi, bet izrādījās, ka vēl ir dzīva!” Atklāti par prestižā pansionātā notiekošo 15
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 2
4 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Pārliecībai, ka “visu ražo Ķīnā”, vietējie ražotāji arvien biežāk spēj pretī likt savas preces
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
“Daktera vārds tiek izķengāts pa visu valsti!” Ecmanis parāda Jakovina Covid-19 testus un noliedz, ka viņš ārstējis, būdams inficējies 51
17 stundas
VB
Vija Beinerte
Stāsti
Vija Beinerte: Gada necilvēks un vēl daži zvēri 18
4 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
Aptauja: Kura no Maestro Paula melodijām Tev ir vistuvākā? 45
1 diena
SK
Skaties.lv
Kokteilis
Izjukušas Sanas Timmas un hokejista Kaspara Saulieša attiecības: “Novēlu atrast to īsto un vienīgo!” 8
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Notārei un uzņēmējam katram 100 000 eiro par vecu un nevarīgu cilvēku apkrāpšanu 24
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Lidija un Lida
4 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izcilam brīvdienu ēdienam! Kalmāra gredzentiņi ar kokosriekstu pienu, kariju, ķiršu tomātiņiem un kabaci
1 diena
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Vakarā pirms aiziešanas mūžībā viņa teikusi māsiņai, lai telefonu vairs nelādē.” Kolēģi sēro par Astrīdas Kairišas nāvi 8
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Kā moderni iekārtot mājokli: šī gada 6 aktuālākās tendences
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Sunītim rotaļlietas var nopirkt, bet bērnam gan nevar.” Armands Krauze par aizliegtajām precēm un trūkstošo loģiku 9
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“It kā valdībā netrūktu problēmu…”: jaunā veselības ministra Pavļuta mājoklī pamanītas neizskaidrojamas dīvainības 38
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts 1031 Covid-19 gadījums, bet miruši vēl 26 sasirgušie
13:34
LE
LETA
Veselam
Piektdien pret Covid-19 vakcinēti 1780 cilvēki, kas ir līdz šim augstākais rādītājs
12:55
LE
LETA
Ziņas
Iedzīvotāji vēsta par teju pusmetru dziļu sniegu! Nākamnedēļ tas strauji samazināsies
12:46