Publicitātes foto

FOTO: Dziedniecisks interjers bērnu slimnīcai. Ārsti novērtē studentu dizainu 0

5. oktobrī izstādē “Design Isle 2018” apbalvoja konkursa “Latvijas Dizaineru savienības balva 2018” uzvarētājus. Labāko dizaina darbu sarakstā ir arī studenta Patrika Leo Palina izstrādātā dziednieciska interjera vīzija Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļai “Atelpas brīdis”. Tam praktisku lietojumu saskata arī bērnu slimnīcas ārsti.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

“Bērniem ar autiskā spektra traucējumiem ir svarīgi, lai telpa nebūtu sensori pārstimulējoša, tajā pašā laikā ir jābūt iespējai realizēt sensoro interesi, ko sniedz dažādas tekstūras un vides objekti. Jaunais dizainers, izstrādājot savu darbu, šos aspektus ir ņēmis vērā. Ideju par krāsu gammu, multisensorās istabas iekārtojumu, koplietošanas telpu plānojumu ar zonējumu un “zīmējamās” sienas varētu lietot, plānojot jaunās BKUS Bērnu psihiatrijas klīnikas telpas Torņakalnā,” norāda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

Dziednieciskās interjera vīzijas izstrādātājs ir Ekonomikas un kultūras augstskolas students Patriks Leo Palins (darba vadītāja ir arhitekte Nora Saulespurēna). “Dizaina pamatā ir maksimāla fiziski ārstnieciska un psihiski dziednieciska ietekme apvienojumā ar organizētu maņu stimulāciju, izmantojot īpašu aprīkojumu – burbuļu caurules, šķiedru optiskās un ultravioletās gaismas, projektorus, kā arī gaismekļus ar maināmu krāsu un spilgtumu. Sensorās integrācijas telpa iekārtota, lai sekmētu tajā paredzēto fizisku rehabilitāciju un sociālās mijiedarbības prasmju attīstīšanu,” skaidro Patriks Leo, kurš savu darbu iesniedza “Latvijas Dizaineru savienības balvai 2018” augstskolu darbu kategorijā “Interjera dizains”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Latvijas Dizaineru savienības balvas 2018” ieguvēji!

Šogad konkursa “Latvijas Dizaineru savienības balva 2018” finālā iekļuva 149 iesniegtie darbi, bet apbalvoja 30 labākos. Studentu un skolēnu konkursā par labākajiem darbiem kategorijā “Interjera dizains” atzina Rīgas Tehnoloģiju akadēmijas studentes Natālijas Brokānes izveidoto interjera dizaina risinājumu industriālās arhitektūras mantojumam mūsdienu kultūrvidē Rēzeknē un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas skolnieces Sintijas Kagaines veidotais funkcionālais interjera dizains florista dzīvoklim.

Savukārt profesionāļu konkursa uzvarētāji ir Rita un Kārlis Lauderi, kuri izvedidojuši dizainu Dr. Gasiņa privātklīnikai, Māris Važa ar interjera dizainu uzņēmuma “Squalio” biroja telpām un Ēriks Karlsons, kurš ir izstrādājis vīziju dzīvokļa dizainam pie jūras.

Visi Latvijas Dizaineru savienības konkursā pieteiktie profesionāļu, studentu un skolēnu darbi no šodienas, 5. oktobra, līdz pat 7. oktobrim ir apskatāmi izstādē “Design Isle 2018” Ķīpsalā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.