Veselam
Dzīvesveids

FOTO. No atkritumiem par mākslu0

Foto: VRI

Augusta vidū “Tartu dabas mājā” atklāja Vides risinājumu institūta (VRI) un projekta “Waste Art” partneru veidoto starptautisko izstādi “Prom no acīm, prom no prāta” (Not outofsight, not outofmind), kas veltīta atkritumu problēmām Baltijas reģionā.

Izstāde, kuru veidojuši 17 starptautiski atzīti mākslinieki no 9 valstīm, “Tartu dabas mājā” būs apskatāma līdz 24. oktobrim.

Tās mērķis ir akcentēt Baltijas reģionā aizvien pieaugošo atkritumu problēmu, kā arī aicināt uz atkritumiem paskatīties no cita skatu punkta – kā uz materiālu un resursu nākotnes attīstībai.

Izstādē aplūkojamie mākslas darbi izstrādāti no materiāliem, kas iegūti atkritumu laukos un mājsaimniecībās Latvijā un Igaunijā, tostarp saplīsuši telefonu ekrāni, veca sadzīves tehnika, mēbeles, avīzes, ēdiena pārpalikumi, kodu kartes un daudz kas cits.

Starptautiska izstāde “Prom no acīm, prom no prāta”

“Tartu dabas mājā” norisinās cikla otrā izstāde. Pirmā izstāde bija apskatāma no šī gada jūnija līdz jūlija beigām Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” Cēsīs. To atzinīgi novērtēja kā cēsnieki, tā pilsētas viesi. Projekta “Waste Art” vadītāja Guna Dātava uzsvēra, ka “Tartu dabas māja” ir likumsakarīgs izstādes turpinājums.

Tās rīcībā ir labākā auditorija – bērni un jaunieši. G.Dātava pauda cerību, ka izstāde kopā ar Dabas mājā pieejamajām aktivitātēm spēs iedvesmot bērnus un jauniešus uzdot sev jautājumus par vērtībām apkārtējā vidē un ikdienā lietojamajos atkritumos, kā arī iedrošinās pieņemt videi draudzīgus lēmumus savas nākotnes veidošanai.

Izstādes “Prom no acīm, prom no prāta” kuratore mākslinieku rezidences MoKS vadītāja un māksliniece Evelīna Gržiniha, atklājot izstādi, norādīja:

“Šī ir ambicioza un izaicinoša iniciatīva.

Tās nolūks ir pievērst cilvēku uzmanību šī brīža atkritumu problēmai un tās ekoloģiskajai ietekmei.” Vēl Gržiniha pauda prieku, ka šīs izstādes veidošanai izdevies izvedot sadarbību starp zinātnes un mākslas pasaules pārstāvjiem.

Nevalstiskā organizācija (NVO) “Elukas” atklāšanā sanākušos cienāja ar ēdieniem, kas gatavoti no bioloģisko atkritumu konteineros atrastiem pārtikas produktiem.

Saistītie raksti

Galdā tika celts – banānu saldējums, bumbieru kūka, dārzeņu sacepums un vēl dažādi gardumi. Visi ēdieni bija gatavoti no pārtikas atkritumiem, kurus kāds atzinis par izmetamiem, bet NVO “Elukas” dalībnieki deva tiem otro iespēju nokļūt uz izstādes atklāšanas galda.

“Tartu dabas māja” ir ceļojošās izstādes otrā pieturas vieta, kur tā norisināsies līdz 24. oktobrim. Pēc tam izstāde dosies uz atkritumu poligonu “Daibe”, no kura nākusi liela daļa izstādē izmantoto atkritumu. Kopumā tā 2 gadu laikā apceļos 6 mākslas, kultūras un vides izglītības centrus Latvijā un Igaunijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.