Veselam
Dzīvesveids

Kā ieviest bezatkritumu dzīvesveidu savā ikdienā?0


Zero Waste Latvija valdes locekle, bezatkritumu dzīvesveida entuziaste Mairita Lūse
Zero Waste Latvija valdes locekle, bezatkritumu dzīvesveida entuziaste Mairita Lūse
Foto: publicitātes

Mūsdienās, kad aizvien lielāka uzmanība tiek veltīta dabas saudzēšanai, aktuālāka kļūst arī atkritumu šķiršana un to apjomu samazināšana, atsakoties no vienreiz lietojamiem traukiem vai iepakojumiem un citām ierastām lietām.

Par to, kā ikviens no mums var samazināt ikdienā radīto atkritumu daudzumu, un ieviest savā rutīnā zero waste paradumus, 28. augustā plkst. 18.00 vieslekcijā „Zero Waste jeb pasaule bez atkritumiem” Biznesa augstskolā Turība stāstīs Zero Waste Latvija valdes locekle, bezatkritumu dzīvesveida entuziaste Mairita Lūse.

Zero Waste kustība ir radusies pagājušā gadsimta 60. gados un tās vīzija ir pasaule bez atkritumiem. Mainot savus ikdienas ieradumus – labojot, pārveidojot, lietojot vēlreiz un šķirojot pārstrādei – mēs būtiski varam samazināt poligonā nonākošo atkritumu kalnus. „Latvijā un pasaulē strauji pieaug saražotu atkritumu daudzums. Koncentrējoties tikai uz atkritumu pārstrādi, mēs šo problēmu neatrisināsim.

Šobrīd lielā daļā ražošanas sistēmu vēl nepastāv pietiekami veiksmīgas iniciatīvas atkritumu samazināšanai.

Jāsaprot, ka katrs spertais solis pozitīvā virzienā ilgtermiņā sniegs rezultātu,” skaidro Zero Waste Latvija valdes locekle Mairita Lūse.

Saistītie raksti

Zero Waste Latvija pārstāve vieslekcijas laikā sniegs vērtīgus ieteikumus, lai ikviens iedzīvotājs spētu samazināt atkritumu daudzumu savā ikdienā, kā arī skaidros, kādas ir iespējamās alternatīvas ikdienā ierastiem iepakojumiem, pārtikas produktiem, apģērbiem un citām lietām, kas rezultātā vairo atkritumu apjomus.

Vieslekcija norisināsies 28. augustā plkst. 18.00 zālienā pie augstskolas strūklakas. Aicināts ikviens interesents, aizpildot pieteikuma anketu.Vieslekcijas apmeklējums ir bez maksas. Katra persona var reģistrēties tikai vienu reizi un reģistrēt tikai sevi, atkārtoti aizpildītas reģistrācijas anketas tiks dzēstas. Informējam, ka vieslekcija tiks fotografēta un iegūtie materiāli var tikt publicēti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.