Flotiles admirālis Ingus Vizulis (foto – no kreisās puses), pa vidu foto – admirāļa A. Keizerlinga mazdēls Andreass Rogals.
Flotiles admirālis Ingus Vizulis (foto – no kreisās puses), pa vidu foto – admirāļa A. Keizerlinga mazdēls Andreass Rogals.
Foto: Līva Veita, Jūras spēki

Grobiņā piemin Latvijas militārās jūrniecības dibinātāju Arčibaldu Keizerlingu 0

Šodien, 31. jūlijā, Grobiņā, Latvija Kara flotes simtgades pasākumu ietvaros, notika admirāļa Arčibalda Keizerlinga, kurš ir viens no Latvijas militārās jūrniecības dibinātājiem, piemiņas pasākums, portālam “La.lv” pavēstīja Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Pasākuma laikā tika godināts admirālis A. Keizerlings un nolikti ziedi pie atjaunotā viņam veltītā piemiņas akmens. Tajā piedalījās Jūras spēku komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis, Jūras spēku vienību komandieri, kā arī admirāļa A. Keizerlinga mazdēls Andreass Rogals (Andreas Rogal).

Jūras spēku komandieris flotiles admirālis I. Vizulis savā uzrunā uzsvēra: “Tuvojoties Kara flotes simtgadei ir jāatceras tos, kuri dibinājuši un izveidojuši mūsu floti, ko ar lepnumu esam pārņēmuši, cenšoties uzturēt tās tradīcijas. Prieks, ka ir bijusi iespēja atjaunot piemiņas akmeni Kara flotes celmlauzim A. Keizerlingam un šodien viņu godināt, klātesot viņa mazdēlam A. Rogalam.”

CITI ŠOBRĪD LASA
Arčebalda Keizerlinga piemiņas akmenis Grobiņā.
Foto: Līva Veita, Jūras spēki
A. Keizerlings cēlies no senas vācbaltu muižnieku dzimtas, dzimis 1882. gada 18. novembrī Grobiņas pagasta Augustes muižā.

1895. gadā viņš iestājās Krievijas cara kara flotes Pēterburgas jūras kadetu korpusā, kuru pabeidzis 1901. gadā un ieguvis mičmaņa dienesta pakāpi. A. Keizerlings dienēja 13. flotes ekipāžā Krievijas Tālajos Austrumos un piedalījās Krievijas – Japānas karā. 1905. gada maijā viņš nokļuva japāņu gūstā, bet pēc atbrīvošanas no gūsta tika paaugstināts par leitnantu.

1906. gadā Keizerlings bija vecākais virsnieks uz mīnu kreisera. No 1907. – 1908. gadam mācījās Liepājas zemūdeņu kursos Liepājā. Pabeidzis tos, atkal devās uz Vladivostoku, kur dienēja Krievijas Klusā okeāna flotē un no 1908. – 1912. gadam bija zemūdenes “Feldmaršals grāfs Šeremetjevs” kapteinis. 1911. gadā viņu paaugstināja vecākā leitnanta dienesta pakāpē.

Pēc pārcelšanas uz Baltijas kara floti bija eskadras mīnu kuģa kapteinis, piedalījās Pirmajā pasaules karā, kura beigās bija jau 1. ranga kapteinis.

1918. gada jūlijā atvaļinājās no karadienesta. 1919. gada sākumā A. Keizerlings iestājās Baltijas landesvērā, kur dienēja kā kavalērijas eskadrona komandieris rotmistra dienesta pakāpē. 1919. gada augustā A. Keizerlingu ieskaitīja Latvijas armijā kapteiņa dienesta pakāpē.

1920. gada 1. aprīlī viņu iecēla par Armijas virspavēlnieka štāba sevišķu uzdevumu virsnieku jūras jautājumos, kad arī faktiski sākās Latvijas kara flotes veidošana. 1921. gadā A. Keizerlingam piešķīra jūras kapteiņa dienesta pakāpi. 1924. gada 27. jūnijā nodibināja Latvijas Jūras Krastu aizsardzības eskadru, par kuras komandieri iecēla A. Keizerlingu un 1927. gadā viņam piešķīra admirāļa dienesta pakāpi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.