Foto- Anda Krauze

Izlejam sveci romantiskiem brīžiem 0

Ar sveču liešanu Margita Jumīte sāka nodarboties pirms desmit gadiem. Vienā no žurnāliem izlasījusi, kā tas jādara, un rīkojusies. Pa šo laiku viņas prasme sasniegusi tādu līmeni, ka pašas sveces jau eksponē izstādēs, meistaro pēc pasūtījuma dažādiem nozīmīgiem pasākumiem un dāvināšanai jubilejās, kā arī neliedz padomu iesācējiem sveču liešanā.

Reklāma
Reklāma

 

 

Materiāli

Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Šajā gadījumā sveces top no sakrātiem sveču galiem.

Veidnēm izmanto dažāda izmēra stikla glāzes, vienreizējas lietošanas papīra glāzīti un jogurta trauciņu, kuram nogriezta augšdaļa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņem vidēja izmēra degli. Degļus var iegādāties hobijpreču veikalos vai sapīt no rupja kokvilnas diega.

Vaska sveces ritina no bišu vaska plātnēm, ko pārdod medus tirgotavās.

{gallery id=”2005“}

Jauna svece no kausētiem sveču galiem

1.Sveču galus liek keramikas traukā un kausē ūdens peldē.

2.No izkausēto sveču galiem iegūto parafīnu lej veidnē.

3.Lai degli nolīdzsvarotu, vienā tā galā iesien akmentiņu… Degli, kurā iesiets akmentiņš, iemērc parafīnā…

4…. degļa otru galu aptin ap koka irbulīti, ko pārliek veidnes malām.

 

Bišu vaska sveces gatavošana

1. Svece ļoti ātri var tapt no bišu vaska. Plātnes kvadrātu pārgriež pa diagonāli. No iegūtajiem diviem trīssturīšiem sanāks divas sveces.

2.Pirms bišu vaska trīsstūrīti sāk rullēt ap degli, to ar plaukstām sasilda, lai būtu vijīgāks.

3. Pirmajam tinumam ap degli jābūt ļoti ciešam.

4. No trijstūrīša sanāk bišu vaska svecīte egles formā, bet no taisnstūrīša – svece, kas vizuāli līdzīnās vafeļu taurītei.

 

Speciālista knifiņi

• Sveču liešanai izmanto sakrātus sveču galus, hobijpreču veikalā iegādātu parafīnu vai palmu vasku, ko kausē ūdenspeldē (noteikti, jo ugunsnedrošs materiāls!). Ja vēlas, iegūto masu var ietonēt ar pigmentu (nopērkams hobijpreču veikalos). Jāņem vērā, ka palmu vasks krāsu pieņem nelabprāt, tāpēc piesātināti sarkana vai zaļa svece nesanāk.

Reklāma
Reklāma

• Jo lielāks ir sveces diametrs, jo deglim jābūt resnākam (apjomīgām svecēm ņem 7. vai 9. numura degli). Ja hobijpreču veikali nav pieejami, degli pagatavo no rupja kokvilnas diega, to cieši sapinot bizītē.

• Parafīns mazā veidnē sastingst jau pēc 2 – 3 stundām, bet lielākā reizēm vajadzīga pat diennakts. Atdziestot tas mēdz sarauties. Tad vēl uzlej izkausētu parafīnu.

• Ja sveci nevar izdabūt no veidnes, trauku iemērc karstā ūdenī.

 

Rotāšana

• Sveču rotāšanai var izmantot gliemežvāciņus, zariņus, kaltētus ziedus un augus (liepziedus, rozes, kumelītes, neaizmirstulītes, ievziedus, augļu koku ziedus, gladiolas, ceriņus, jasmīnus, arī pļavu puķes). Dabas materiālus sveču rotāšanai vāc pavasarī un vasarā, tos rūpīgi izkaltē starp papīra lapām un uzglabā tā, lai nevarētu piekļūt dažādi insekti. Tos kaltējumus, ko neapdraud insekti, liek kartona kastēs, bet pārējos uzglabā stikla burkās ar vāku.

• Rotājumam paredzētos kaltējumus, zariņus vai gliemežvāciņus iemērc siltā parafīnā un kārto uz sveces atbilstoši idejai. Kad kompozīcija pabeigta, sveci nolako ar speciālu laku Candle varnish, lai pasargātu no putekļiem, ko parafīns pievelk.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.