Nolūzis koks bloķē ļoti dzīvas satiksmes ielu Jūrmalā starp Lielupi un Dzintariem. Koks bija uzkritis vienai mašīnai, uz laiku bija satiksmei bloķētas trīs joslas no četrām.
Nolūzis koks bloķē ļoti dzīvas satiksmes ielu Jūrmalā starp Lielupi un Dzintariem. Koks bija uzkritis vienai mašīnai, uz laiku bija satiksmei bloķētas trīs joslas no četrām.
Aculiecinieka foto

“Jaroslavs” norāvis garāžas jumtu un sabojājis lauksaimniecības tehniku 0

Plkst.14.05 papildināta ar apdrošināšanas sabiedrības “Balta” informāciju.

Reklāma
Reklāma

Atlīdzības par 50 000 eiro

FOTO, VIDEO. Kas tas par briesmoni Stendes upē? Aculieciniekam izdevies piefiksēt neredzētu radījumu ar neskaidru izcelsmi
TV24
“Viss ir makaronu kāršana!” Sociologs Kaktiņš komentē, kādēļ viņš atzinīgi vērtē Siliņas uzrunu pedagogu protestā
TV24
“Par 40 minūtēm viņa saņēma vairāk nekā es mēnešalgā…” Kreituse norāda uz ņirgāšanos par skolotājiem 96
Lasīt citas ziņas

Pēc Latvijā šogad spēcīgākās vētras “Jaroslavs” līdz šim pieteiktas 40 apdrošināšanas atlīdzības par kopējo summu virs 50 000 eiro, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) apkopotie dati.

“Spēcīgajā vētrā galvenokārt cietuši jumta segumi, tāpat krītoši koki bojājuši automašīnas un elektropārvadus,” stāsta BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

Norauj jumtu un sabojā tehniku

CITI ŠOBRĪD LASA

Liels atlīdzības pieteikums – aptuveni 4000 eiro – saņemts par bojājumiem specializētai tehnikai Vidzemes vidienē. Vējam noraujot jumtu garāžai, cietusi lauksaimniecības tehnika. Ēkas jumts uzkritis uz tehnikas, sadragājot spēkrata jumtu, lukturus, motora pārsegu un citas tā detaļas.

Atlīdzība gandrīz 4000 eiro apmērā saņemta arī par vētras laikā lauksaimniecības tehnikai norautu jumtu un bojātiem stiprinājumiem Vidzemes dienvidrietumos.

Rīgā norauj jumta kori

Savukārt lielākie ēkām nodarītie postījumi saistīti ar norautiem un bojātiem jumta segumiem. Viens no lielākajiem atlīdzības pieteikumiem, vairāk nekā 3000 eiro apmērā, saņemts no Rīgas, kur ēkas jumtam vairāku metru garumā norauta kore un lietus ūdens iekļuvis bēniņos.

Vētrā koki uzkrituši vairākām automašīnām Valmierā, Jūrmalā, Ķekavas pagastā un citviet.

Glābēji kopumā saņēmuši vairāk nekā 170 izsaukumu, kad daudzviet, īpaši Vidzemē, koki bija nogāzušies uz ceļiem, trotuāriem un elektrolīnijām; konstatēti arī apjomīgi elektroapgādes traucējumi.

BTA aicina apdrošināt īpašumus pret šādu negadījumu riskiem, un rudens vētru laikā izturēties piesardzīgi, automašīnas nenovietojot zem kokiem un laikus pārliecinoties, vai droši nostiprināti logi, jumti un citas ēku daļas.

Savukārt apdrošināšanas sabiedrības “Balta” (PZU grupa) dati liecina, ka vētra, kas nedēļas nogalē plosījās Latvijas teritorijā, atlīdzību gadījumu skaita ziņā ir bijusi postošākā rudens vētra pēdējos divos gados.

“Balta” rezervējusi 100 000 eiro

Par nedēļas nogalē vētras laikā īpašumam nodarītajiem bojājumiem “Balta” līdz šim saņēmusi vairāk nekā 50 atlīdzību pieteikumu, un apdrošināšanas atlīdzībām rezervēti 100 000 eiro.

Reklāma
Reklāma

“Atlīdzību pieteikumu statistika liecina, ka spēcīgais vējš visnopietnākos postījumus nodarījis Vidzemē. Esam saņēmuši pa vairākiem atlīdzību pieteikumiem no Valkas, Siguldas, Cēsu, Limbažu un Gulbenes novadiem. Tāpat pieteikumi saņemti no Tukuma un Dobeles novadiem. Zaudējumu apmērs ir atšķirīgs – galvenokārt spēcīgās vēja brāzmas nodarījušas bojājumus žogiem, namu logiem un skursteņiem, bet ir arī ievērojami nopietnāki gadījumi, kur vējš nopostījis pat visu ēkas jumta segumu,” stāsta Ingus Savickis, “BALTA” atlīdzību direktors.

Vētrā pa gaisu aizrauti batuti

I. Savickis norāda, ka vairākos gadījumos atlīdzību pieteikumos minēti batuti – tie ne tikai sabojāti spēcīgā vēja ietekmē, bet arī bijuši par iemeslu žogu un automašīnu bojājumiem, kam tie uzkrituši virsū, tiekot aizpūsti vējā.

“Vēlreiz vērts atgādināt par vienkāršiem drošības priekšnosacījumiem, kas ļaus izvairīties no nepatīkamiem starpgadījumiem un finansiāliem zaudējumiem. Stipra vēja apstākļos ieteicams automašīnas nenovietot zem kokiem, jo ik gadu pēc vētrām saņemam pieteikumus ne tikai par bojātu īpašumu, bet arī transportlīdzekļu bojājumiem no krītošiem zariem. Savukārt batuti un cits dārza aprīkojums pienācīgi jānostiprina, citādi stiprajā vējā tie var kļūt bīstami gan īpašumam, gan cilvēkiem,” uzsver I. Savickis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.