Jūrmalas dome audzinās cilvēkus, paaugstinot iebraukšanas maksu? Sproģe skaidro, kāpēc būs jāmaksā 3 eiro 102

No šā gada 1.novembra iebraukšana Jūrmalā varētu maksāt trīs eiro līdzšinējo divu eiro vietā, turklāt to plāno iekasēt visu gadu. TV24 raidījumā “Uz līnijas” Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe, komentējot šo pašvaldības lēmumu, sacīja, ka, pirmkārt, iemesls iebraukšanas maksas celšanai ir tādēļ, lai atvieglotu tranzīta plūsmu caur Jūrmalas pilsētu.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Lasīt citas ziņas

“Tas ir tas, ar ko mēs sastopamies vasaras sezonā un redzam pēc mūsu aprēķieniem, kad pēc tam, pārtraucot maksu ziemas perjodā, plūsma tomēr nemazinās,” konkretizēja Sproģe.

Vai tas viens eiro vairāk liks cilvēkiem mazāk braukt uz Jūrmalu? Uz šo jautājumu domes pārstāve atteica: “Samaksa 3 eiro – tā ir tīri simboliski. Mēs šo veicam tādā varbūt audzināšanas nolūkā, lai cilvēki saprot, ka ir iespēja – ja brauc atpūsties uz Jūrmalu, tad šis tūrists samaksā šos trīs eiro un viņš neuztraucas, kur viņš novieto automašīnu un savukārt saņem servisu no pilsētas: tīru pludmali, pārģērbšanas kabīnes, labierīcības, kuras mums ir bez maksas, ielas, kuru statuss norāda būt zaļām un skaistām, arī ziedu kompozīcijas, kuras jūs redzat mūsu pilsētā. Tas ir audzinošs, tīri simbolisks darbs,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidroja Jūrmalas domes priekšsēdētāja Sproģe.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sproģe ieteica pirms braukt uz Jūrmalu domāt, vai brauks uz pludmali vai tikai cauri tranzītā uz citiem galamērķiem. “Ja jūs brauciet cauri vienkārši plūsmai, tad, domājiet, meklējiet apvedceļu. Mēs zinām, ka pilsētā šaurākā vieta starp jūru un upi ir 300 metri – tie ir Dubulti. Nu, nevajadzētu bez iemesla…Jā, brauciet atpūsties, mēs jūs gaidam!” tā rezumēja Sproģe, izklāstot domes redzējumu par samaksas paaugstināšanu, iebraucot Jūrmalas pilsētā.

Jau vēstīts, ka no 1.novembra iebraukšana Jūrmalā varētu maksāt trīs eiro, turklāt to plāno iekasēt visu gadu.

Domes sēdē apstiprināti saistošie noteikumi par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, kas stāsies spēkā 1.novembrī, ja tos apstiprinās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Noteikumi paredz arī iespēju iegādāties caurlaidi ilgākam periodam, piemēram, caurlaide septiņām dienām maksās 10 eiro, 30 dienām – 31 eiro, visam gadam jeb 365 dienām – 180 eiro, un citas.

Savukārt atlaides no 30% līdz 90% paredzētas atsevišķu nozaru uzņēmumu darbiniekiem, daudzbērnu ģimenēm, personām, kuras mācās vai studē Jūrmalā, Jūrmalas pašvaldības budžeta iestādes darbiniekiem, un citiem.

No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pašvaldības pamatbudžetā un izlieto tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai, pausts saistošo noteikumu anotācijā.

Domes sēdē izskanēja informācija par ienākumiem no iebraukšanas maksas.

Pērn iebraukšanas maksas pilsētas budžetā ienesa 2,9 miljonus eiro, kā arī 1,5 miljonus eiro soda naudās par caurlaides neiegādāšanos.

Kā ziņots iepriekš, iebraukšanas maksu visu gadu Jūrmalas dome mēģināja noteikt jau no 2022.gada 1.aprīļa, bet vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) parakstīja rīkojumu par Jūrmalas domes saistošo noteikumu darbības apturēšanu.

Reklāma
Reklāma

Pēc Jūrmalas domes iesnieguma Satversmes tiesa 2022.gada maijā ierosināja lietu, kurā vērtē Jūrmalas domes pieteikumu, ar kuru Pleša lēmums apstrīdēts.

LA.LV Aptauja

Vai Tu uzskati, ka 3 eiro iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētā ir adekvāta summa?

  • Jā, tā ir adekvāta un pieņemama summa.
  • Nē, tas ir par dārgu!
  • Manuprāt, iebraukšanai Jūrmalas pilsētā jābut par brīvu.
  • Manuprāt, jāmaksā būtu tikai tūristiem, nevis pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem.
  • Jābūt citam risinājumam, piemēram, jāmaksā tikai tranzītā braucošajiem.
  • Varētu būt dažāda samaksa, piemēram, ja uz 1 stundu iebrauc Jūrmalā, tad jāmaksā 1 eiro, bet, ja uz trīs līdz piecām stundām - 3 eiro. Jo ilgāk paliek pilsētā, jo vairāk jāmaksā!
  • Cerams, VARAM šo lēmumu nepieņems.
  • Nezinu.
  • Grūti teikt.
  • Man vienalga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.