Foto – Shutterstock

Kā īpašumu sadalīt trīs daļās? Atbilde lasītājam 0

Kur jāgriežas, lai īpašumu sadalītu trīs daļās (tāds ir tiesas spriedums)? Kā to praktiski izdarīt dabā? REINIS KRIMULDĀ

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Norvēģijā ir pilsēta, kuras iedzīvotājiem jau vairāk nekā 70 gadus ir aizliegts nomirt. Nežēlīgs liktenis sagaida tos, kuri saslimuši 30
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Lasīt citas ziņas

Lai sadalītu nekustamo īpašumu, īpašniekam jāvēršas pašvaldībā, kuras teritorijā tas atrodas, ar iesniegumu par zemes vienības sadalīšanu un jaunas adreses vai nosaukuma piešķiršanu, kā arī lietošanas mērķa noteikšanu atdalāmajam īpašumam.

Pēc tam, kad stājies spēkā pašvaldības lēmums par nekustamā īpašuma sadalīšanu un sagatavoti pašvaldības nosacījumi par projekta izstrādi, kā arī pieņemts lēmums par adreses vai nosaukuma piešķiršanu un lietošanas mērķa noteikšanu, īpašniekam jāvēršas ar iesniegumu pie zemes ierīcībā sertificētas vai licencētas personas, kas atbilstīgi pašvaldības lēmumam sagatavos zemes ierīcības projektu vai detālplānojumu. Izstrādātais plāns jāsaskaņo ar pašvaldību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms izstrādātā plāna apstiprināšanas pašvaldībā projekta izstrādātājam šis projekts jāiesniedz Valsts zemes dienesta reģionālajai nodaļai atzinuma sniegšanai par tā atbilstību normatīvo aktu prasībām. Pašvaldība apstiprina izstrādāto zemes ierīcības projektu, izdodot administratīvo aktu, un atdod vienu apstiprinātā projekta eksemplāru zemes ierīcības projekta izstrādes ierosinātājam.

Zemes ierīcības projekts ir derīgs četrus gadus, un šajā laikā nepieciešams izgatavot zemes robežu plānu, reģistrēt datus Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā un ierakstīt nekustamos īpašumus zemesgrāmatā.

Pēc projekta apstiprināšanas pašvaldībā vajadzēs izgatavot zemes robežu plānus sadalītajiem zemesgabaliem. Lai to veiktu, nekustamā īpašuma īpašniekam jāvēršas pie zemes kadastrālajā uzmērīšanā sertificētas vai licencētas personas (mērnieka), kas sagatavos šo plānu. Pēc tam plāns jāreģistrē Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā.

Ja īpašumā iekļautas ēkas (būves), būs nepieciešamas arī ēku inventarizācijas lietas. Pirms sadalīto īpašumu reģistrācijas zemesgrāmatā vajadzēs pilnībā apmaksāt arī nekustamā īpašuma nodokli. Kad visi nepieciešamie dokumenti ir sagatavoti, atdalīto nekustamo īpašumu iespējams reģistrēt zemesgrāmatā, pamatojoties uz notāra sagatavotu nostiprinājuma lūgumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.