Kā mēslot krūmmellenes? 0

“Ar ko būtu jāmēslo krūmmellenes un kad to vēlams darīt?”
 Ausma Umurgā 


Reklāma
Reklāma

 

Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 125
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav 285
Lasīt citas ziņas

Nacionālā Botāniskā dārza Saimnieciski izmantojamo augu nodaļas vadītājs Alfreds Ripa uzsver, ka augstās zilenes jeb krūmmellenes tāpat kā citi augi zaudē izturību pret salu un slimībām tad, ja pārbaro ar slāpekļa mēslojumu.

Krūmmelleņu augšana atsākas pavasarī (aptuveni no 15. maija), tad arī dod slāpekļa mēslojumu, piemēram, amonija sulfātu: nelielam stādam – 100 g, lielam krūmam – 300 gramu. Apdobēs var arī iestrādāt atšķaidītu liellopu vircu (attiecībā 1 : 10).

CITI ŠOBRĪD LASA

Mazdārziņos var izmantot arī kādu no skābo augšņu augiem paredzētajiem pilnmēslojumiem, kas nopērkami veikalos. To dod četras piecas reizes sezonā (pēdējoreiz – ne vēlāk par jūlija sākumu). Ja melleņu krūmi ir pareizi un sabalansēti mēsloti ar slāpekli, jūlijā tiem apstājas dzinumu augšana. Pārmēsloti augi līdz rudenim nepaspēj nobriedināt dzinumus un parasti ziemā nosalst.

Lai nostiprinātu ziemcietību, rudenī (septembrī, oktobra sākumā) krūmmellenēm vajadzīgs kālijs un fosfors: apmēram 300 g kālija magnēzija un tikpat daudz superfosfāta uz krūmu.

Jāatceras, ka stipri sabiezinātā krūmā ogas paliek sīkākas. Tāpēc agri pavasarī jāizgriež visi sīkie, vārgie, sala bojātie zari, kā arī jāizretina vecie, noražojušie (krūmā jāatstāj 8 – 9 skeletzari), ļaujot augt vietā jauniem.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.