Foto – Shutterstock

Kā saņemt vajadzīgo operāciju ceļa locītavai 0

“Man nepieciešama ceļa locītavas protezēšana. Darbavietā esmu saņēmis veselības apdrošināšanas polisi, kas, protams, nesedz šādu operāciju. Vai varu iestāties rindā un veikt to par valsts budžeta līdzekļiem, ja visus nepieciešamos izmeklējumus un speciālistu konsultācijas segusi veselības apdrošināšanas polise? Ja ne, tad kā jārīkojas, lai varētu saņemt valsts apmaksātu protezēšanas operāciju?” Jānis (45) Rīgā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Atbild Nacionālā veselības dienesta (NVD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Evija Štālberga: “Lai saņemtu nosūtījumu valsts apmaksātu pakalpojumu saņemšanai, pacientam jāvēršas pie ārstiem, kas noslēguši līgumu ar NVD.

Vispirms jādodas pie sava ģimenes ārsta, kurš, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nosūtīs viņu pie traumatologa ortopēda. Ja būs nepieciešams, speciālists izsniegs nosūtījumu operācijas veikšanai vispārējā kārtībā vai nosūtīs pacientu uz ārstniecības iestādes ārstu konsiliju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atgādinu, ka šobrīd no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta endoprotezēšana vispārējā kārtībā, endoprotezēšana steidzamības kārtā (ar ārstu konsilija lēmumu) un endoprotezēšana ar 50% endoprotezēšanas izdevumu apmaksu (pacientam rakstiski vienojoties ar ārstniecības iestādi par operācijas veikšanu paātrinātā kārtā, sedzot pusi no endoprotezēšanas operācijas izdevumiem).

Veicot valsts apmaksātu endoprotezēšanas operāciju, pacientam būs jāmaksā valstī noteiktā pacienta iemaksa – 10 eiro diennaktī (sākot no otrās dienas). Papildus ārstniecības iestāde var iekasēt līdzmaksājumu līdz 31 eiro par vienā stacionēšanas reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām. Pacienta iemaksas un līdzmaksājums jāveic arī tādā gadījumā, ja pacients sedz 50% no kopējām endoprotezēšanas ārstēšanas izmaksām.

Ja pacientam ir veselības apdrošināšanas polise, viņš to var izmantot pacienta līdzmaksājumu segšanai par ārstēšanos slimnīcā, bet, izmantojot traumatologa ortopēda maksas konsultācijas, pacients nevar pretendēt uz valsts apmaksātu endoprotezēšanu. Taču par maksu veiktu izmeklējumu rezultātus var izmantot, konsultējoties ar speciālistu par nepieciešamību veikt ceļa locītavas protezēšanu.

Ja valsts apmaksātas endoprotezēšanas operācijas veikšanai ārstniecības iestādē ilgi jāgaida rindā, pacients var vērsties citā ārstniecības iestādē, kur tā ir mazāka. Informācija par ārstniecības iestādēm, kas veic valsts apmaksātu endoprotezēšanu, un gaidīšanas rindu garumiem ir pieejama vietnes www.rindapiearsta.lv sadaļā “Rindas stacionāriem pakalpojumiem – ķirurģiskā palīdzība”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.