Foto – Shutterstock

Notiks bezmaksas seminārs par miegu: kā pamosties spirgtam? 0

Kā vakarā aizmigt un no rīta pamosties miega spirdzinātam? Cik ilgi man jāguļ, lai no rīta justos možs un atpūties? Par šiem un līdzīgiem jautājumiem bezmaksas seminārā 17. maijā izglītos veselības centra Vivendi speciālisti.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Miegā tiek pavadīta trešā daļa cilvēka mūža. Labs miegs nodrošina enerģiju, dzīvesprieku, palīdz organismam cīnīties ar dažādām slimībām. Diemžēl aptuveni 40 procenti pieaugušo miegā pavada mazāk nekā septiņas stundas, kas izraisa dažādas nopietnas veselības problēmas, negadījumus mājās, darbā un vadot automašīnu.

Rietumeiropā problēmas ar miegu ir trešdaļai iedzīvotāju. Bezmiegs ir vispopulārākais ar miegu saistītais veselības traucējums, kas hroniski ietekmē aptuveni sešus līdz 10 procentus eiropiešus. Bezmiega iespaids palielinās līdz ar gadiem – grūtības aizmigt ir pusei iedzīvotāju vecumā virs 65 gadiem. Pēc ilgstoša bezmiega perioda var pastiprināties nogurums, zust koncentrēšanās spējas, samazināties uzmanības noturība, būt svārstīgs garastāvoklis, pastiprināties kairināmība, agresivitāte, pasliktināties atmiņa, kustību koordinācija un rasties pat uztveres traucējumi halucināciju veidā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Veselības centra Vivendi psihoterapeite, psihosomatiskās medicīnas ārste dr. Inguna Rudzīte: „Miega traucējumus var izraisīt arī stress par kuru mūsdienās ārstiem sūdzas katrs otrais pacients. Nereti līdz ar psihiskā stāvokļa ārstēšanu un problēmu atrisināšanu, atgriežas spēja labi izgulēties un pamosties miega spirdzinātam.”
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.