Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kādas izmaiņas būs no 1.janvāra, lai pieslēgtos e-veselībai? 29

No nākamā gada 1.janvāra e-veselības portā “eveseliba.gov.lv” iedzīvotāji un veselības nozares profesionāļi vairs nevarēs pieslēgties ar internetbanku autentifikācijas rīkiem, bet tikai ar mobilo lietotni “eParaksts mobile” vai personas apliecību jeb eID karti, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Evija Štālberga.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 20
Lasīt citas ziņas

Valsts reģionālās attīstības aģentūra vēl veicot darbus, lai iedzīvotāji kā pieslēgšanās rīku varētu izmantot arī mobilās lietotnes “Smart-ID” kvalificēto versiju, kas pašlaik ir banku autentifikācijas rīku pamatā. Savukārt juridiskās personas varēs izmantot arī savulaik saņemto “eParaksta” karti.

NVD aicina iedzīvotājus gādāt sev derīgus identifikācijas līdzekļus, lai no nākamā gada piekļūtu savām e-receptēm, e-darbnespējas lapām, e-nosūtījumiem un citiem veselības datiem, kas ir pieejami e-veselības vietnē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieslēgties ar internetbanku e-veselības vietnē no 1.janvāra vairs nevarēs. “Internetbanku identifikācijas līdzekļi nav kvalificēti identifikācijas līdzekļi. Tas ir savulaik ieviests pagaidu risinājums, kam šobrīd ir pieejamas daudz drošākas alternatīvas,” uzstāj NVD.

NVD uzskata, ka “pāreja uz kvalificētu identifikācijas līdzekļu izmantošanu” nepieciešama, lai tiktu garantēta droša piekļuve veselības datiem iedzīvotājiem, “tādējādi stiprinot sistēmas drošību un personu datu aizsardzību kopumā”. Līdz ar pāreju tiekot nodrošināta atbilstība arī Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likumam un Valsts pārvaldes e-pakalpojumu noteikumiem, kas attiecas uz valsts informācijas sistēmām, kas satur īpašu kategoriju personas datus, tajā skaitā iedzīvotāju veselības datus, savu rīcību pamato NVD.

Tāpat kā līdz šim iedzīvotājiem, kuri vecuma, veselības vai cita iemesla dēļ neizmanto digitālus rīkus, būšot iespēja deleģēt savu pieaugušo bērnu, laulāto vai citu uzticības personu piekļuvei saviem e-veselības datiem. To varot izdarīt, vēršoties NVD Klientu apkalpošanas centrā vai elektroniski.

Ja ir pieejams internetbankas identifikācijas līdzeklis, tad līdz šī gada 31.decembrim piekļuvi uzticības personai var izveidot, pieslēdzoties ar internetbankas līdzekli vietnē “eveseliba.gov.lv” un aizpildot informāciju Personas dati sadaļā “Tiesību deleģējumi”. Ja nav pieejams dators un internets, esot iespējams vērsties kādā no valsts un pašvaldību vienotajiem klientu apkalpošanas centriem, kuros ir klientu darba vietas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.