Publicitātes foto

Kalviņš skaidro, kāpēc ar Covid -19 var saslimt vēlreiz 19

Pievieno LA.LV

Skatītājs jautā. Pavasarī izslimoju Covid-19, tagad esmu kontaktpersona un jādodas izolācijā. Kāpēc? “RīgaTV24” raidījumā “Uz līnijas” skaidro Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš.

Kokteilis
Veiksmes vilnis tuvojas šīm 3 zodiaka zīmēm – tās tuvākajās dienās būs favorītes
Veselam
Nieres cieš klusējot: 10 ikdienas ieradumi, kas palīdzēs tās pasargāt no nopietnām slimībām
Veselam
Ne jau nedēļu! Ārsti atklāj, cik garam jābūt atvaļinājumam, lai tavs prāts un ķermenis atpūstos pa īstam
Lasīt citas ziņas
Kalviņš norāda, ka nav izslēgts, ka tas, kas ir pārslimojis Covid-19, saslimst vēlreiz.

“Ir hipotēze, bet patlaban jau pierādīta versija, ka īstenībā vīruss nekur nav bijis aizgājis pavisam. Viņš ir vienkārši nomaskējies, jo vīruss mēdz sagraut šūnas, un šūnām apkārt ir apvalciņi – kā ziepju burbulis, bet tas sastāv no tādiem tauku slānīšiem. Un tas vīruss paņem gabaliņu no tā apvalciņa, apveļ sev riņķī un paslēpjas vidū. Imūnsistēma redz tikai to normālās šūnas apvalciņu, ārējo izskatu – vīruss sēž iekšā. Pēc zināma laika, kad viņš jūt, ka imūnsistēma ir nomierinājusies, viņš no tā pūslīša tiek ārā un inficē vēlreiz,” skaidro Kalviņš.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.