Publicitātes foto.

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties brilles bērnam? 5

Došanās uz optikas salonu izvelēties brilles bērnam bieži vien ir liels izaicinājums gan vecākiem, gan pašiem bērniem. Pats svarīgākais izvēloties brilles ir labs garastāvoklis, jāpārliecinās, lai jūs un jūsu bērns ir labā noskaņojumā, citādi briļļu izvēlēšanās var kļūt par salīdzinoši mokošu procesu. Būtu vēlams jau mājās pārrunāt, kādēļ dodaties uz optikas salonu un jau pirms tam aprunāties kādas brilles bērns vēlētos. Optikas salona “Metropole” optometriste Dace Drupa portālam LA.LV pauž praktiskus padomus, kas palīdzēs izvēlēties brilles bērniem.

Par atteikumu mazgāt automašīnu ar Ukrainas numurzīmi, automazgātavas īpašniekiem noteikts 1000 eiro sods
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
TV24
“Man uz konta stāv – 402 000. Visa nauda, kas ienāk, aiziet valstij. Darbs apstājies” – uzņēmējs VID uzlikto sodu uzskata par nepamatotu 150
Lasīt citas ziņas

Bieži vien vecāki nemaz nenojauš, ka bērnam vajadzīgas brilles, tādēļ iesakām vecākiem padomāt par noteiktām pazīmēm, kas var liecināt, ka brilles ir nepieciešamas.

Pirmkārt, slikta redze apgrūtina spēju uztvert informāciju un saprast uzdevumus, var rasties situācijas, kad bērns negrib iesaistīties kādās aktivitātēs, jo vienkārši slikti redz. Bieža acu miegšana un berzēšana arī var būt pazīme, ka jādodas pie acu ārsta. Attēlu vai viedierīču tuvināšana acīm – ja bērns attēlus, burtus, citus objektus slikti redz, var rasties nepieciešamība liekties tuvāk, lai labāk redzētu. Ja pēc ilgstošas piepūles lasot, skatoties attēlus un veicot darbus tuvumā, piemeklē galvas sāpes, tā arī var būt viena no pazīmēm, ka bērnam ir apgrūtināta redze.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Izvēloties brilles, ļoti svarīga ir pareizā optikas salona izvēle un tur strādājošais personāls, ir jāmāk pareizi komunicēt ar klientu un it īpaši ar bērnu – jābūt mierīgam, izpalīdzīgam un saprotošam. Jāspēj uzklausīt ne tikai bērna vēlmes, bet arī nomierināt un atbalstīt vecākus. Un gribētu atgādināt visiem vecākiem – nav muļķīgu jautājumu, droši vaicājiet optometristam visu, kas nāk prātā saistībā ar brillēm un to izvēli, tā jūs atvieglosiet dzīvi paši sev un profesionālis spēs mazināt jūsu neziņu un uztraukumu. Lai justos pārliecinātāk par savām zināšanām optikas pasaulē, iesaku iepazīties ar zemāk esošajiem punktiem, kas jāņem vērā izvēloties brilles bērnam”, iesaka optikas salona “Metropole” optometriste  Drupa.

Briļļu ietvars: dizains un atbilstība sejas uzbūvei

Izvēloties briļļu ietvaru bērnam, jāpievērš uzmanība deguna balstam. Tas nedrīkst spiest deguna sakni un sānus. Bērniem deguna forma vēl tikai veidojas, mazākiem bērniem deguna sakne bieži ir daudz zemāka. Tas nozīmē, ka brilles “sēdēs” daudz zemāk. Iesaku pārliecināties, ka ietvara deguna tiltiņš ir iestrādāts zemāk attiecībā pret lēcu.

Ietvara platums arī ir ļoti nozīmīgs. Ja tas būs par lielu, visticamākais, optiķim, gatavojot korekcijas lēcas, vajadzēs izmantot lielāku lēcas sagatavi, kas savukārt pievienos papildu biezumu un svaru gatavajām lēcām. Brilles būs smagākas, var spiest degunu un slīdēt nost. Izvēloties atbilstošu ietvara platumu ir iespēja izgatavot plānākas un lietošanai ērtākas lēcas. Ja bērnam ir nepieciešama stiprāka redzes korekcija, konsultants optikas salonā noteikti ieteiks kādu no plāninātajiem lēcu materiāliem.

Ietvara lodziņa formai ir ne tikai vizuāla, bet arī praktiska nozīme. Maziem bērniem ieteicams izvēlēties apaļākas vai ovālas formas lodziņu, jāpārliecinās, lai lodziņa augstums aptuveni sakrīt ar uzacu līniju. Atbilstošs briļļu lodziņš nodrošinās, ka bērns skatās caur briļļu lēcu un brilles pilnvērtīgi pilda savu funkciju.

Svarīgi ir arī pievērst uzmanību briļļu kājiņu garumam. Lai brilles neslīdētu nost, tās nedrīkst būt par garu un par īsu, jo tas var radīt spiedienu un noberzumus aiz ausīm. Vislabāk, ja briļļu kājiņas tik tikko pieskaras deniņiem (tās nekādā gadījumā nedrīkstētu spiesties ādā un atstāt nospiedumus), to locījuma vietai vajadzētu sākties tieši pie auss, nodrošinot vienmērīgu piekļaušanos galvai aiz ausīm. Mazākiem bērniem ir pieejami arī ietvari ar lokveida vai cilpveida kājiņām, kur var ievietot gumiju, kas noturēs brilles pareizā pozīcijā.

Pieejams ļoti plašs ietvaru materiālu klāsts – metāla, plastikāta, silikona. Visi šie materiāli ir derīgi, ja pats ietvara dizains ir radīts atbilstoši bērna sejas anatomijai. Bērniem bieži vien gadās brilles saplēst, uz tām uzsēsties vai tās kaut kur nomest. Lai katru reizi pēc šādām situācijām nebūtu jādomā par jaunām brillēm, optikas salonā “Metropole” ir iespēja iegādāties nesalaužamās brilles Nano VISTA. Brilles veidotas no plastikāta un tās var izlocīt visās iespējamās pozīcijās. Briļļu kājiņas var ērti noņemt un pievienot gumiju sporta nodarbībām un briļļu uzlika pasargā bērna acis no zilo staru iedarbības lietojot datoru.

Briļļu lēcas: materiāls, dizains un pārklājums

Piemērotākais lēcu materiāls noteikti būs plastikāts vai polikarbonāts, jo stikla lēcas bērniem nav ieteicamas – tās ir daudz smagākas un trauslākas par plastikāta lēcām. Plastikāta materiālu piedāvājums ir plašs, un konsultants palīdzēs izvēlēties atbilstošāko. Polikarbonāta un Trivex materiāliem ir augsta triecienizturība, tādēļ tie ir īpaši piemēroti aktīviem bērniem. Trivex materiālam būs augstāka optiskā kvalitāte nekā polikarbonātam.

Bērni parasti daudz laika pavada ārpus telpām un bērna acs iekšējā vide ir daudz dzidrāka, tāpēc saules stari nokļūst dziļāk acī. Lēcu materiāli, kuros ir iestrādāti UV starojuma filtri, zilās gaismas filtri un/vai fotohromie materiāli pasargās acis no apkārtējās vides ietekmes.

Īpaši vajadzētu padomāt par lēcu klājumu izvēli. Ir pieejami dažādi klājumi, kas aizkavē lēcu smērēšanos un nodrošina vieglāku kopšanu. Klājumiem ir atšķirīgas cietības pakāpes, piemēram, dzidrinātais klājums ar uzlabotu cietības pakāpi nodrošinās ilgāku lēcas kalpošanu un novērsīs gaismas atstarošanos no lēcas priekšējās virsmas.

SAISTĪTIE RAKSTI

Arī lēcu dizaina izvēle ir ļoti plaša. Sen ir pagājuši tie laiki, kad viena attāluma lēcām bija pieejams tikai viens dizains. Mūsdienās lēcu ražošanā tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas, piemēram, free-form tehnoloģija, kas nodrošina ievērojamu optiskās kvalitātes uzlabojumu lēcas perifērijā vai ZEISS Dynamic AgeFit tehnoloģija, kur tiek ņemtas vērā bērnu acu un sejas anatomijas īpatnības, iegūstot izcilu īpaši bērnam piemērotu optiku.

Ja bērnam brilles ārsts ir izrakstījis pirmo reizi, ļoti iespējams, ka redzes pārbaudes laikā tika izmantoti pilieni, kas palielina acs zīlīti. Šādā gadījumā briļļu izvēli optikas salonā iesakām atlikt uz citu dienu, jo ārsta vizīte jau ir liels pārdzīvojums un iepriekš paplašinātās zīlītes var nedaudz samiglot redzi tuvumā. Vissvarīgāk, lai gatavās brilles bērnam patiktu un tās tiktu valkātas, tādēļ, izvēloties jaunās brilles, noteikti jāņem vērā bērna vēlmes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Izsmeļoši: viņa seksuālā atkarība. 12 uzvedības modeļi, kas to nodod. Ko tā patiesībā nozīmē?
Latvijā parādījies jaunais Covid-19 paveids “Pirola”, liecina notekūdeņu monitoringa dati
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
Veselam
“Pirms 40 gadiem, kad pirmo reizi parādījās infekcija HIV, tas bija kā nāves spriedums” – infektoloģe par medicīnas straujo attīstību
Par atteikumu mazgāt automašīnu ar Ukrainas numurzīmi, automazgātavas īpašniekiem noteikts 1000 eiro sods
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
TV24
“Man uz konta stāv – 402 000. Visa nauda, kas ienāk, aiziet valstij. Darbs apstājies” – uzņēmējs VID uzlikto sodu uzskata par nepamatotu
Cilvēkstāsts
“Ir mamma, pie kuras jau gadiem neviens no bērniem nav atbraucis, bet viņa visu laiku gaida” – ikdiena sociālās aprūpes centrā
TV24
Ja autovadītājs brauc ar “puteņa biļeti”, ko darīt pārējiem ģimenes locekļiem?
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Centrālā laboratorija” atvērusi filiāli Jaunajā Teikā
LaMSA rīko profilaktiskus mērījumus diabēta mēneša ietvaros tirdzniecības centros “Akropole Alfa”, “Dole” un “Sāga”
Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis?
“NMS laboratorija” pievienosies “Centrālajai laboratorijai”
“Aptieka – mana pasaule un mans liktenis”
Rūpēs par iedzīvotāju vajadzībām “Mēness aptiekas” veic cenu samazināšanu 
10 stratēģijas cukura diabēta komplikāciju attīstības riska mazināšanai
“Centrālā laboratorija”: Vīrieši analīzes veic gandrīz uz pusi mazāk nekā sievietes
Pazīmes un ieteikumi, ja ir kas vairāk par parastu saaukstēšanos
“Mēness aptiekas” farmaceite Jeļena Petrišina – “Gada farmaceits 2023”
OMICRON – kas tas par zvēru? 15 jautājumi un atbildes
Veselības padomi tumšajam gadalaikam
“Centrālā laboratorija” atvērusi jaunu filiāli Ādažos
Ieteikumi mērķtiecīgai sezonālo vīrusu jeb saaukstēšanās pārvarēšanai
Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot. Demence
Mēness aptieka: Gandrīz puse aptaujāto veselības stiprināšanai ziemā izmantos arī uztura bagātinātājus
VCA poliklīnikās notiek aktīva vakcinācija pret gripu – interese arī par vakcīnām pret Covid-19
Kad labākais risinājums ir aptiekā gatavotas zāles
VCA Sievietes veselības centrs “Aura”: Topošajiem vecākiem plaša interese par gaidāmajām dzemdībām un mazuļa aprūpi
Pākšaugi ir produkts ar pievienoto vērtību
“Mēness aptieka”: Rūpēties par organismam vajadzīgo un neaizrauties ar pašārstēšanos
“Mēness aptieka” ir mīlētākais zīmols farmācijas nozarē
Uzticības persona – zinošs, iejūtīgs, un atbildīgs farmaceits
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mēness aptieka: noguruma dēļ liftu visbiežāk izmanto 18-29 gadus jauni cilvēki
“Mēness aptieka” jau otro reizi saņem starptautiskās programmas Best Places To Work apbalvojumu  
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā
atbrīvoties no pesticīdu atliekām uz augļiem un dārzeņiem
Lojalitātes programmai VESELĪBA gada laikā vairāk nekā pusmiljons dalībnieku
Vairāk nekā 10 pieņēmumi un patiesības par labas veselības simbolu – ābolu
Veselīgās un dziedinošās dzērvenes. Cik daudz dzērveņu ieteicams apēst dienas laikā?
Veselam
A vitamīns jeb retinols – veselībai un skaistumam! 10 padomi pareizai retinola lietošanai
Veselam
Laimīgo pāru noslēpumi: 6 stundas nedēļā, lai nostiprinātu attiecības
Daudzi laulātie kautrējas izpaust savas seksuālās vēlmes. Kā saglabāt kaisli laulībā?
Veselam
Trauksmes dažādās sejas – kā tās izpaužas un kā sev palīdzēt?
Veselam
Inga Ažiņa par HIV/AIDS saslimšanu: Diemžēl, tā ir klusa slimība – cilvēks ilgstoši var pilnīgi neko nejust
TV24
Artis Pabriks: “Baltijas jūrā Krievija nav tā valsts, kas jebkādi varētu dominēt”
Uzbrukums RAKUS ārstei pacienta radiniecei varētu izmaksāt ļoti dārgi. Tiek pieprasīta kompensācija 8000 eiro apmērā
Koalīcija paudusi savu nostāju jautājumā par par Kariņa speciālo avioreisu izmantošanu
Krievu karavīrs Hohlovs nošāvis savu komandieri, kurš ņirgājies par viņa uzvārdu
Par atteikumu mazgāt automašīnu ar Ukrainas numurzīmi, automazgātavas īpašniekiem noteikts 1000 eiro sods
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
Kokteilis
VIDEO. “Oi, mīkstas lūpiņas, garšīgas!” Šovu zvaigznei Magonei uzradusies jauna simpātija
TV24
Ja autovadītājs brauc ar “puteņa biļeti”, ko darīt pārējiem ģimenes locekļiem?
Ģimenes ārsti no nākamā gada varētu strādāt četras valsts apmaksātas darba dienas, piekto nosakot par maksas
Veselam
Ārstējam iesnas ar pašu spēkiem – trīs soļi ceļā uz veselību
Veselam
VIDEO. Cūku gripas paveids H1N2 Eiropā mutējies kādu laiku klusi un nemanāmi. Vai tas varētu izplatīties Latvijā?
Veselam
“Ja bērnam ir sākusies anoreksija, pret to jāizturas ļoti nopietni.” Šogad 16 katastrofāli gadījumi no 182; mirstība ir augsta
Infektologi aicina reizi gadā veikt HIV testu; slimnieka sociālais portrets pašlaik attiecināms uz ikvienu
Veselam
Kad emocijas plūst pāri malām.. Sāc praktizēt emociju regulēšanas tehnikas!
Kokteilis
VIDEO. “Palika rūgta sajūta” – Rūta Dvinska dalās ar pieredzi, kas mainījusi viņas dzīvi
Veselam
Kozlovska par ģimenes ārstu pieejamību: “Laukos visā Eiropā un arī Latvijā būs tā saucamie medicīniskie tuksneši”
Steidzami lūdz atsaukties 0- un B- asins grupas donorus
Izsmeļoši: viņa seksuālā atkarība. 12 uzvedības modeļi, kas to nodod. Ko tā patiesībā nozīmē?
22:00
Uzbrukums RAKUS ārstei pacienta radiniecei varētu izmaksāt ļoti dārgi. Tiek pieprasīta kompensācija 8000 eiro apmērā
21:28
Krievu karavīrs Hohlovs nošāvis savu komandieri, kurš ņirgājies par viņa uzvārdu
21:01