Foto: pexels

Kāpēc vīram uzrodas mīļākā? Psihologs vīrietis nosauc trīs iemeslus krāpšanai 22

Autors: Annika Niedrīte, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Lasīt citas ziņas

Mēs atrodamies aizspriedumu, stereotipu, iepriekš noteiktu pieņēmumu, izplatītu mītu ielenkumā. Iespējams, visvairāk to ir attiecību “vīrietis-sieviete” jomā, un daudzi saistīti ar seksuālām attiecībām, novērojis psihologs Iļja Šabšins. Vai vēlaties uzzināt, kāpēc vīrietis sper sānsoli?

Pieņemsim, ka vīrietim, kuram pāri četrdesmit, kurš 15-20 gadus precējies, ir bērni, uzrodas mīļākā. Pajautāsim “tautas balsij”: kāpēc? Saņemsim atbildes: “viņš grib seksu ar gados daudz jaunāku”, “sirmai bārdai velns biksēs,” “visiem vīriešiem vajag tikai vienu…” utt. Bet tie visi ir vispārinājumi, kuriem bieži vien nav nekādas saistības ar patiesību…

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā un kāpēc rodas mīlas trijstūri? Mēģināsim kopīgi saprast reālos psiholoģiskos iemeslus.

Iemesls Nr. 1. Justies kā vīrietim

Pretēji “sabiedrības viedoklim”, pirmais iemesls nav saistīts ar fizioloģiju. Galveno lomu spēlē kontrasts starp sievas un mīļākās izturēšanos pret vīrieti. Mājās viņam ir darīšana ar nogurušu, aizkaitinātu sievieti, kura ir apvainojusies vai uzmācas ar savām prasībām un pretenzijām. Attiecības var būt arī vairāk vai mazāk mierīgas, ar maz emocijām, bez lielas savstarpējas intereses, sarunas tikai par ikdienas lietām un bērniem.

Mīļākā izskatās lieliski, skatās uz vīrieti ar apbrīnu, neizvirza pretenzijas, viņu attiecībās nav nekā negatīva. Mīļākā var pat nebūt skaistule. Galvenais, ka tiekoties ar viņu, vīrietis redz citādu attieksmi pret sevi, kas pilnīgi atšķiras (labā nozīmē) no sievas attieksmes.

Atceros kāda 48 gadus veca klienta vārdus, kurš skaidroja, kāpēc tiekas ar mīļāko: “Sieva jau sen tā neskatās uz mani, tā nepieskaras un nerunā tādus vārdus kā viņa. Viņai blakus es jūtos kā cits cilvēks! Ne bankomāts, ne koferis bez roktura, ne sliņķis uz dīvāna, bet īsts vīrietis, interesants, pievilcīgs!” Tāpēc vīrietim vajadzīgas šīs attiecības, tāpēc viņš tās saglabā un to dēļ ir gatavs melot un censties noslēpt attiecības ar mīļāko.

Iemesls Nr. 2. Pārbaudīt, vai ir saglabājis vīrišķo spēju

Vēl viens ārlaulības sakaru cēlonis ir vēlme pārbaudīt savu potenci. Redzot, ka seksuālās spējas samazinās vai intīmas attiecības ar sievu nav tādas kā agrāk, vīrietim ir svarīgi noskaidrot: “Vai ar mani kaut kas nav kārtībā, vai vecums jau liek sevi manīt vai tomēr es joprojām esmu spējīgs?”

Atbildi uz šo svarīgo jautājumu viņš meklē ārlaulības sakaros. Tādos gadījumos sakars parasti ir īslaicīgs, bieži vien viss aprobežojas ar vienu tikšanās reizi.

Iemesls Nr. 3. Atkal auzu putra?!

Tikai tagad mēs nonākam pie iemesla, kas tieši saistīts ar seksu. Diemžēl gadu gaitā daudzos pāros sekss kļūst garlaicīgs, tas pārvēršas par īsu ikdienas rituālu, monotonu darbību, kas turklāt notiek reti.

Reklāma
Reklāma

Daudzi vīrieši ar to samierinās, bet ne visi; kādam šāda seksuāla dzīve nav piemērota. Seksologiem par šādām situācijām ir sakāmvārds: “labāk mainīt kaut ko, nevis ar kādu citu”.

Diemžēl reti tiek mēģināts ienest jaunas vēsmas un daudzveidību laulāto attiecībās. Gadu gaitā izstrādāto modeli ir ļoti grūti mainīt; daži pat neuzdrošinās par to runāt. Un tad jauna, spilgta seksuālā pārdzīvojuma avots kļūst ārlaulības sakars.

Kāpēc sievietēm būtu jāzina, kāpēc patiesībā vīriešiem ir mīļākās? Lai atmestu mītus un aizspriedumus, pievērstu šiem aspektiem uzmanību jūsu intīmajās attiecībās ar partneri un veiktu pasākumus, kas nemaz nav tik sarežģīti, lai nerastos iepriekš aprakstītās problēmas.

Avots: psyh.ru

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.