Dvēseles stipruma pamatā veselība 2

Var lasīt māllēpeņu ziedus. Zāļu sieva Līga Reitere iesaka māllēpju tēju lietot mutes, rīkles un bronhu veselībai. Tā mazina klepu, veicina atkrēpošanu. Kompreses un ziedes lieto pret strutojošiem iekaisumiem, bet novārījumu izmanto mutes dobuma un rīkles skalošanai. Jaunās lapas var sautēt un marinēt, savukārt kaltētas lapas saberž un pievieno salātiem vai mērcēm.
Foto – Andrejs Eglītis


Dvēsele latviešu folklorā ir cilvēka garīgās dzīves – apziņas, domu, jūtu, emociju, gribas, zināšanu un pieredzes – izpausmju kopums, nemateriālās esamības kodols, pretstats ķermenim. Mūsu tautas folklorā apziņa un prāts ir vienoti jēdzienā “dvēsele”. Zinātnieki izpētījuši, ka katra cilvēka dvēseles stiprumu – psihiskās dzīves pamatu jeb cilvēka būtību: iedabu, raksturu, vēlmes, domas – ietekmē materiālā ķermeņa (resp., nervu sistēmas) veselība.

Šūnas biopotenciāla mērījumi, cilvēku apņemošais elektriskais, magnētiskais lauks, dažādu gāzu, aerosolu un jonu mākonis, kas pavisam noteikti ir ķermeņa fiziskais turpinājums un ko jutīgāki cilvēki uztver un turklāt var noteikt ar speciāli izgatavotu aparatūru, vai tā ir dvēsele? Pagaidām tiešas atbildes nav.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.