Foto-Stock.xchng

Kas tā par hiacinšu kaiti? 0

“Šopavasar dažas hiacintes bojā kāda slimība. Tām dzeltē lapu gali, ziedkāti bija īsi, ziedi nobrūnēja. Vai šo slimību var apkarot?” 
Vija Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Krievijai nav vajadzīga daļa Ukrainas… Tramps atklāj Kremļa īsto plānu
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. Glābēji devās ūdenī bez laivas… Unikālā video iemūžināti mirkļi pēc traģēdijas, kas laupīja trīs bērnu tēva dzīvību
RAKSTA REDAKTORS
“Es nevaru,” viņš teica un pagāja zem ūdens… Daugavā pazudušā Jāņa sieva atklāj traģēdijas detaļas un lūdz palīdzēt meklēšanā
Lasīt citas ziņas

Pēc sīpolpuķu selekcionāra Jāņa Rukšāna domām, hiacintes inficētas ar fuzariozi vai dzelteno puvi (bakteriāla karantīnas slimība). Tās ir izplatītākās un bīstamākās slimības, kas nodara postu hiacintēm gan siltumnīcā, gan uz lauka. Galvenās pazīmes tām ir lapu dzeltēšana, augu atpalikšana augšanā, ziedu iežūšana, brūnēšana. Infekcija augsnē saglabājas daudzus gadus un izplatās arī ar inficētiem sīpoliem.

Slimos augus izārstēt nav iespējams, sīpoli ir jāizrok un jāsadedzina. Slimības ierobežo­šanai nepieciešams ievērot augu seku. Stāda tikai veselus sīpolus, kas miera periodā pareizi uzglabāti. SIA “Bioefekts” direktore Anita Lielpētere iesaka pirms stādīšanas augsnē iestrādāt biopreparātu trihodermīns (200 g mitrā preparāta uz 20 m2 augsnes). Arī pašus sīpolus pirms stādīšanas vēlams pamērcēt šķidrajā trihodermīnā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.