Foto – Andris Tiļļa

Katrs pats var uzmeistarot oriģinālu brošiņu, rokassprādzi vai apsveikumu. Drēbnieces padomi 0

Ja gribas tikt pie oriģinālas smukumlietiņas – auduma brošas, pusdārgakmeņu rokassprādzes vai apsveikuma kartītes, to katrs var uzmeistarot pats.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
5 datumi, kuros dzimst vislielākie egoisti 3
VIDEO. Lizuma puses autoavārijā bojā gājušās meitenes klases audzinātāja: “Visi esam dziļās sērās…” 38
Veselam
Aizmirsti par brīnumdiētām! Pētījums atklāj 6 pavisam vienkāršus noslēpumus efektīvai svara zaudēšanai
Lasīt citas ziņas

Šādu smukumlietiņu darināšana fantastiski padodas drēbniecei modistei Zigitai Lavrinovičai. Viņas pamatnodarbošanās ir apģērbu modelēšana un šūšana, bet dažādu aksesuāru meistarošanai, ko pati dēvē par atlikumu mākslu, Zigita pievēršas atelpas brīžos, kad gribas pārmaiņas pēc intensīvas šūšanas. – Dažādi materiāli man ir kastu kastēm, sākot ar franču zīdu un mežģīnēm un beidzot ar samta lentītēm.

Piespraužu, rokassprādžu un apsveikuma kartīšu darināšana viņas uztverē ir meditācija.

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto – Andris Tiļļa

Brošas uzvaras gājiens

Pirms dažiem gadu desmitiem brošas pārsvarā stiprināja pie apģērba atloka, tagad tās var pamanīt visnegaidītākajās vietās: pie cepures, šalles, jostas, svārkiem, mēteļa, somas un pat kāzu pušķiem.

Brošas, kas darinātas no tekstilmateriāla, labāk stiprināt tuvāk tai ķermeņa daļai, ko gribas izcelt. Piemēram, uz pleca tā pievērsīs uzmanību valkātājas krūšu formai.

Jāņem vērā, ka piespraudei nav jāsaplūst ar apģērba auduma faktūru un krāsu, jo tad to būs grūti pamanīt. Tāpat nav vērts censties to saskaņot ar apģērbu, uz kura arī bez šā aksesuāra ir daudz spīdīgu un spilgtu detaļu. Tādā gadījumā broša ir absolūti lieka.

Vēl kāds ieteikums jeb aksesuāru saskaņošanas likums. Ja izmanto brošu, nav ieteicams savu tēlu papildināt ar krellēm vai citām acīs krītošām rotām. Tik tuva kaimiņu būšana tēlu padarīs pārāk pretenciozu. Jāatceras, ka vislabāk broša izskatās pie vienkārša, lietišķa, lakoniska apģērba, to padarot stilīgāku un akcentējot valkātājas individualitāti.

Tekstilmateriāla piespraužu darināšanai var izmantot jebko, ir pārliecināta Zigita Lavrinoviča. – Izvēloties materiālu, var paļauties ne vien uz auduma izskatu, bet arī sajūtām, kas rodas, konkrēto audumu aptaustot. Uzskatu, ka darbs ar audumu ir tāda pati meditācija kā darbošanās ar krāsu pasauli.

Reklāma
Reklāma

Darinot piespraudes, Zigita audumu nevis griež ar šķērēm, bet plēš. Lai to darītu, protams, jābūt iemaņām, toties diegu spuriņas, kas veidojas, audumu plēšot, aksesuāram piešķir papildu dekorativitāti.

Ja nav pārliecības, ka piespraudes detaļas – auduma atgriezumus, tillu, mežģīnes un dekoratīvās pogas – uzreiz izdosies sakārtot kompozīcijā, kāda patīk, nevajag steigties ar šo detaļu sašūšanu. Var pamēģināt vienu, otru un trešo versiju un tikai tad detaļas sadiegt. Kad tas izdarīts, brošai otrā pusē piešuj stingru audumu, pie kura stiprina saspraužamo adatu.

Materiāli ir visapkārt

Vācēji un krājēji var uzgavilēt, jo viņiem vienmēr pa rokai būs materiāli, no kā darināt oriģinālu dāvaniņu. Bet tiem, kam nav paraduma visu vākt un krāt, nav jākrīt izmisumā, jo patiesībā rotu un dāvanu darināšanai materiāli ir visapkārt. Piemēram, veikalā var nopirkt pusdārgakmeņus rokassprādzes savēršanai, pastaigājoties gar jūru, no zemes pacelt putnu spalvas un no ūdens izskalotus koka gabaliņus, noderēs vecmāmiņas tamborēta sedziņa, ar pērlītēm izšūtas mežģīnes, kas palikušas pāri, šujot greznu vakartērpu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.