Publicitātes foto

IESKATIES: Klīnikā “Ģimenes sirds” Siguldā palīdz dabiski paaugstināt auglību un sagaidīt mazuļus 0

Siguldā jau otro mēnesi darbojas jauna medicīnas klīnika “Ģimenes sirds”. “Ideja par šāda veida klīniku dzima pirms trim gadiem, kad kopā ar citiem medicīnas speciālistiem kristiešiem sapratām, ka vēlamies veidot kaut ko savu, vēl nebijušu – sniegt savas zināšanas un profesionālās iemaņas, lai stiprinātu, atbalstītu un palīdzētu tieši ģimenēm,” stāsta klīnikas vadītāja ginekoloģe Aiga Rotberga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Viņa turpina: “Klīnikas misija – palīdzēt pāriem ar pazeminātu auglību dabīgā ceļā ieņemt bērniņu (tas nozīmē – auglības traucējošo faktoru identificēšana, novēršana, ārstēšana, dzīvesveida un uztura korekcija, lai pāris bez mākslīgās apaugļošanas varētu dabīgā ceļā ieņemt bērniņu), tālāk veicam grūtniecības novērošanu un tiem, kuri vēlas, piedāvājam arī saņemt mājdzemdību pakalpojumu.”

Klīnikas darbība vērsta arī uz laulāto pāru izglītošanu (kursu un semināru veidā) par dabīgajām ģimenes plānošanas metodēm. Metodes ir vairākas – piemēram, Billingsa metode, simptotermālā metode, Kreitona metode, bet princips visām ir līdzīgs – sieviete pēc dažādiem ķermeņa bioloģiskajiem marķieriem iemācās noteikt savas auglīgās dienas – tas ir svarīgi pāriem, kuri vēlas ieņemt bērniņu, kā arī pāriem, kuri šobrīd to nevēlas, kā arī ārstējošam ginekologam, lai izprastu konkrētās sievietes veselības problēmas. Efektivitāte šīm metodēm ir augsta, ja pāris ir izgājis pilnu apmācību – pat līdz 98 procentiem, un šīs metodes uzlabo arī pāru savstarpējās attiecības un intimitāti.
“Latvijā auglības atpazīšanas metodes tiek lietotas salīdzinoši maz, jo ir maz zināšanu par tām pat mediķu starpā, sabiedrībā eksistē aizspriedumi un auglības atpazīšanas metodes tiek pielīdzinātas kalendārajām metodēm, kas tiešām ir ļoti neefektīvas,” vērtē Aiga Rotberga, “Ieguldot savu laiku (tikai 9 nodarbības) un iemācoties atpazīt sievietes auglību, pāris var lietot šīs metodes visa mūža garumā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Izglītojošo darbu plāno arī pusaudžiem un jauniešiem. Meitenes (jau no 11 gadu vecuma) var apmeklēt vecmāti, lai saņemtu vienkāršu konsultāciju par viņu attīstību, ciklu un seksualitāti.

“Vēlamies sniegt arī psiholoģisku atbalstu sievietēm pēc mākslīgiem vai spontāniem abortiem, kā arī ģimenēm pēc bērniņa zaudējuma. Šis bieži vien ir arī iemesls bailēm no nākamās grūtniecības. Parasti sievietes par savu traumēto dvēseli ar ginekologu nerunā, tāpēc mums ir speciāli apmācīta vecmāte (Ilze Neimane), kas ir izgājusi speciālu programmu, lai psiholoģiski palīdzētu tieši šādās situācijās,” iedrošina klīnikas vadītāja.

Klīnikā iespējams saņemt plaša spektra ginekoloģiskās konsultācijas sievietēm jebkurā vecumā, kā arī konsultācijas pirms operācijām. Sadarbības rezultātā ar Siguldas slimnīcu ginekoloģe Aiga Rotberga veic visāda veida ginekoloģiskās operācijas (histerorezektoskopijas, laparaskopijas, dzimumorgānu noslīdējumu koriģējošas un urīna nesaturēšanu koriģējošas operācijas).

Klīnikā pieejama dažāda veida ultrasonogrāfija (ginekoloģiskā, vēdera dobuma, krūšu dziedzeru, vairogdziedzeru, urīnceļu), ir iespēja nodot analīzes.

Piedāvājumā ir plaša spektra fizioterapijas pakalpojumi – konsultācijas, vingrošanas (gan bērniem, gan grūtniecēm, gan pēc dzemdībām, gan senioriem), visāda veida masāžas, teipošana. Kā arī pieejams uztura speciālists un psihologs, kurš strādā arī ar bērniem.

Padomāts arī par ģimenēm ar mazuļiem – ir speciāls bērnu rotaļu stūrītis, kā arī ir atlaides daudzbērnu ģimenēm – ar “Goda Gimenes “3+”” karti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.