Publicitātes foto

Monas Lizas pieskāriens sievietes intīmajai veselībai 3

Ar maksts sausumu, sāpēm mīlējoties, diskomforta sajūtu urinācijas laikā, urīna nesaturēšanu un citām intīmās veselības problēmām vairs nav jāsadzīvo. VCA poliklīnika Aura sievietēm piedāvā maksts atjaunošanas lāzerprocedūru “MonaLisa Touch®”.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Lasīt citas ziņas

Plašāk par procedūru stāsta sertificēta ginekoloģe, dzemdību speciāliste, “Veselības centru apvienības” Ginekoloģijas dienesta vadītāja Karlīna Elksne.

Procedūras būtība

“MonaLisa Touch®” ir maksts atjaunošanas procedūra. Sākotnēji tā tika izveidota, lai palīdzētu sievietēm, kurām menopauzes dēļ veidojas dažādas sūdzības. Piemēram, atrofiskais kolopīts vai atrofiskais vaginīts, kurš rodas, jo sievietes organismā, iestājoties menopauzei, hormona estrogēna līmenis strauji krītas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas, savukārt, izraisa izmaiņas maksts gļotādā – dabīgā maksts gļotāda paliek plānāka, vieglāk ievainojama, maksts apasiņošana kļūst lēnāka, maksts āda – bālāka, kā rezultātā dzimumakta laikā sieviete jūt nepatīkamas izjūtas un pat sāpes, bet ikdienas traucējošais pavadonis ir maksts sausums. Nereti sievietēm šo iemeslu dēļ parādās arī urinācijas problēmas un urinācijas nesaturēšana. Statistikas dati ir skarbi – 294 miljonu sieviešu visā pasaulē cieš no atrofiskā vaginīta simptomiem.

Ne visas sievietes var un grib lietot hormonālos medikamentus, lai novērstu šo diskomfortu. Tad tieši laikā būs ginekoloģiskā procedūra – “MonaLisa Touch®”.

Kādos gadījumos izvēlēties šo procedūru

Pasaulē šo procedūru sievietes izmanto jau vairāk nekā 10 gadu. Šo gadu laikā speciālisti visā pasaulē atklāja, ka “MonaLisa Touch®” lieliski palīdz arī sievietēm, piemēram, pēc dzemdībām un krūts barošanas posmā, jo arī šajā posmā sievietes mēdz piedzīvot līdzīgu simptomātiku kā menopauzes laikā.

Ir sievietes, kurām daba tā iekārtojusi, ka visu dzīvi jāsadzīvo ar sausuma sajūtu makstī. Bet ne vairs tagad, jo, ja vien sieviete vēlas, var izmantot “MonaLisa Touch®”.

Tāpat liela pacientu grupa ir sievietes, kuras onkoloģisko saslimšanu dēļ cīņai ar vēzi izmantojušas staru un ķīmijterapiju. Ir valstis, kā, piemēram, Itālija, kurā pēc krūts vēža ārstēšanas valsts šo procedūru sievietēm atmaksā.

Galvenās pazīmes, kas parāda, ka būtu nepieciešams veikt vaginālā lāzera procedūru – sausuma sajūta, diskomforts dzimumakta laikā, maksts noslīdējums, urīna nesaturēšana. Izteiktas urīna nesaturēšanas gadījumā šī procedūra ieteicama kopā ar iegurņa muskulatūras stiprināšanas procedūrām, kas arī ir pieejamas VCA poliklīnikās.

Procedūras gaita

Pirms “MonaLisa Touch®” nav nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās. Procedūru var ieplānot pat darba pusdienu pārtraukuma laikā. Ar visu noģērbšanos, saģērbšanos un ierakstu pacienta ambulatorajā kartītē procedūra aizņem standarta vizītes laiku pie ginekologa – ap 20 minūtēm.

Lāzera pieskaršanās makstij ilgst ap 2 minūtēm – tas ir laiks, ko sieviete šīs procedūras dēļ pavada uz ginekoloģiskā krēsla. Lāzers maksts audiem veic termisku iedarbību, kā rezultātā tiek veicināta jaunu šūnu un kalogēna šķiedru veidošanās un maksts atjaunošanās. Interesanti, ka pati vaginālā lāzera tehnoloģija aizgūta no kosmosa inženierijas.

Reklāma
Reklāma

Uzreiz pēc šīs intīmās procedūras sieviete var turpināt savas ikdienas gaitas, kā to būtu darījusi, ja procedūra nebūtu ieplānota. Ir atļauta pat peldēšana, ballītes, alkohola lietošana (protams, samērīgās devās). Vienīgais ierobežojums – dažas dienas nedrīkst nodarboties ar dzimumdzīvi. Var teikt, ka “MonaLisa Touch®” procedūra ir ļoti piemērota mūsdienu steidzīgai sievietei, kurai ir maksts veselības problēmas.

Efektivitāte

Ikviena sieviete, kura izies pilnu procedūru kursu – 3 reizes – sajutīs rezultātu, jutīs simptomātikas uzlabošanos. Optimāli veikt “MonaLisa Touch®” reizi mēnesī vai pusotrā, kamēr 3 procedūru kurss ir iziets. Diemžēl uz visu mūžu procedūras efekts gan nesaglabāsies.

Apmēram pēc pusotra gada vai diviem procedūru kursu būs nepieciešams atkārtot. Tiklīdz sieviete jutīs, kā atgriezušās diskomforta sajūtas makstī, ir īstais laiks pēc atkārtota intīmā lāzera procedūru kursa.

Sajūtas procedūras laikā

Bieži sievietes, pirmo reizi dzirdot par šo procedūru, baidās, vai tikai tā nav sāpīga un nerada nepatīkamas sajūtas. Bet īpaši jāuzsver – “MonaLisa Touch®” nav sāpīga. Dāmas, kas dalījušās ar savām sajūtām procedūras laikā, saka: “Procedūras laikā bija sajūta, it kā makstī būtu ielikts vibrators ar slikti uzlādētām baterijām”. Cita sieviete procedūru salīdzina ar vieglu vējiņu, cita – ar nelielu siltuma sajūtu un vieglu kustību.

Ne pirms, ne pēc “MonaLisa Touch®” nav nepieciešams lietot vietējo narkozi un atsāpinošus medikamentus.

Procedūra nav ieteicama, ja ir:

  • diagnosticēta vai aizdomas par onkoloģisku saslimšanu;
  • grūtniecība;
  • mēnešreizes vai asiņošana pēcdzemdību periodā. Tiklīdz asiņošana beidzas, procedūru var ieplānot.

Izmaksas

Vienas procedūras cena ir 200 eiro. Pašlaik VCA poliklīnikā Aura šai procedūrai ir akcijas cena – 150 eiro.

VCA poliklīnika Aura

Nīcgales iela 5, Rīgā

Tālrunis: 200 15 889; 677 999 77

www.vca.lv

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.