foto – Leta

Nacionālā bibliotēka saņem dāvinājumu no Ķīnas 0

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir saņēmusi Ķīnas valdības dāvinājumu ‒ vairāk nekā 500 grāmatu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Lasīt citas ziņas

Šīs grāmatas ir par Ķīnas vēsturi, filozofiju, kultūru, tradīcijām, mūziku, mākslu un ķīniešu valodu, ģeogrāfiju, mūsdienu Ķīnu, tās ekonomiku un sabiedrību. Plaši pārstāvēta ir Ķīnas klasiskā un mūsdienu literatūra. Apmēram puse grāmatu ir angļu valodā, daļa ‒ paralēli ķīniešu un angļu valodā vai tikai ķīniešu valodā. Ir arī multimediālās grāmatas ar video un audioierakstiem, aģentūra BNS uzzināja Nacionālajā bibliotēkā.

Piektdien notikušajā dāvināšanas ceremonijā bibliotēkas direktors Andris Vilks atzina, ka no Ķīnas saņemtās grāmatas “bibliotēkas kolekcijai ir vērtīgs papildinājums, kas ir ne tikai lasāms, bet arī skatāms un klausāms”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt Ķīnas vēstnieks Latvijā Hu Ješuņs (Hu Yeshun) pauda pārliecību, ka šis grāmatu dāvinājums “būs ieguldījums abu valstu sadarbības veicināšanā”.

Ķīnas vēstniecībā aģentūrai BNS pastāstīja, ka grāmatu dāvinājums ir viens no praktiskajiem soļiem, īstenojot programmu “Ķīnas divpadsmit iniciatīvas, veicinot draudzīgu sadarbību ar Centrālās un Austrumeiropas valstīm”. 450 grāmatu dāvinājusi Ķīnas Valsts preses un publikāciju administrācija ar valstij piederošās Ķīnas Starptautiskās grāmatu tirdzniecības korporācijas (CIBTC) finansiālu atbalstu, bet 100 grāmatu ‒ Ķīnas vēstniecība Latvijā.

Grāmatu dāvinājumus no Ķīnas Latvijas bibliotēkas ir saņēmušas arī agrāk.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.