Foto Sputnik/Scanpix/LETA

Nedēļas laikā gripas dēļ slimnīcā nonākuši 98 pacienti 0

Pagājušajā nedēļā gripas vai tās izraisītas pneimonijas dēļ slimnīcās ievietoti 98 pacienti, līdz ar to kopumā šosezon ar šo infekciju stacionēti 878 iedzīvotāji, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa pārskats.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas

Pagājušajā nedēļā nav konstatēti ar gripu saistīti nāves gadījumi, bet kopš sezonas sākuma tā laupījusi 13 cilvēku dzīvības.

Aizvadītajā nedēļā nedaudz pieaugusi gripas intensitāte, proti, no 93,6 saslimšanas gadījumiem (no 13. līdz 19.janvārim) līdz 109,6 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā. Arī citviet Eiropā gripas aktivitāte gada trešajā nedēļā turpināja pieaugt, norādīja SPKC.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus SPKC informē, ka kopš decembra beigām, kad tika konstatēta vislielākā saslimstība ar gripu jeb 310,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, saslimstība konstanti saglabājas pie 100 gadījumu robežas.

Salīdzinājumā ar gada otro nedēļu, pagājušajā nedēļā saslimstība palielinājusies Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē, Ventspilī un Rīgā. Lielāka par 100 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem, proti, virs epidēmijas robežas, gripas intensitāte bija Jēkabpilī, Rēzeknē, Jūrmalā un Liepājā. Tomēr visvairāk par klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem ziņots Jēkabpilī un Rēzeknē.

Aizvadītajā nedēļā ar gripas diagnozi stacionēti 78 pacienti, no tiem visvairāk Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, bet vēl 21 cilvēks slimnīcā nonācis ar gripas izraisītu pneimoniju.

No visiem 878 šosezon stacionētajiem pacientiem 221 jeb 25% bijuši vecumā līdz četriem gadiem un 281 pacients jeb 32% – vecumā no pieciem līdz 14 gadiem. Savukārt 304 pacienti jeb 35% bijuši vecumā no 15 līdz 64 gadiem. Vismazāk stacionētu gripas pacientu bijis vecumā virs 65 gadiem – kopumā 72 jeb 8%.

Kopš gripas sezonas sākuma, par kuru uzskatāms 30.septembris, ģimenes ārstu praksēs noteikti kopumā 1323 gripas gadījumi.

Biežāk ar gripu slimo bērni līdz 14 gadu vecumam. Arī pagājušajā nedēļā novērojams saslimušo skaita pieaugums šajā vecuma grupā.

Savukārt saslimstība ar akūtu augšējo elpceļu infekcijām izvadītajā nedēļā sasniegusi 903,5 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem. Līdzīgi kā līdz šim – visbiežāk slimojuši bērni līdz 14 gadu vecumam.

Kā norāda SPKC, vissmagāk ar gripu slimo gados vecāki pacienti un tie, kam ir hroniskas saslimšanas, piemēram, sirds un asinsvadu, plaušu un nieru hroniskās slimības, cukura diabēts, kā arī onkoloģijas slimnieki, pacienti ar hroniskām infekcijām un cilvēki, kuriem ir novājināta imunitāte. Gripa ir īpaši bīstama maziem bērniem un grūtniecēm.

Reklāma
Reklāma

SPKC atgādina, ka vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir ikgadējā vakcinācija. Ņemot vērā, ka imunitāte izveidojas 14 dienu laikā pēc vakcinācijas un gripas izplatība parasti ilgst vairākus mēnešus – līdz pat maija beigām, vakcinēties pret gripu nav par vēlu arī epidēmijas laikā, uzsver SPKC speciālisti, piebilstot, ka arī veselības aprūpes darbiniekiem ieteicams būt vakcinētiem, lai aizsargātu savus pacientus un sevi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.