Foto – butiba.lv, pluume.lv, sirdscels.lv

Vairāk nekā 30 nometnes, retrīti un festivāli pieaugušajiem. Psiholoģija, meditācija, joga, meistarklases… Papildināms! 0

PSIHOLOĢISKĀS UN VESELĪBAS

Foto – butiba.lv, pluume.lv, sirdscels.lv

Pieaugušo nometnes, retrīti un semināri ir iespēja palēnināt laiku, dziļāk pietuvojoties sev, varbūt apgūstot jaunas zināšanas un iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem.

Portāls Veselam.lv ir apkopojis no publiski pieejamās informācijas vairāk nekā 30 nometnes, retrītus un festivālus veselībai un garīgajai, emocionālajai izaugsmei. Šis saraksts ir papildināms – ja zināt vēl kādu vērtīgu vairākdienu nometni, rakstiet Veselam.lv redaktorei: linda.rozenbaha@la.lv, un mēs izskatīsim iespēju sarakstu (bezmaksas) papildināt.

 

*Sistēmisko sakārtojumu vasaras nometne “Dzīves mozaīka”

13. – 15.jūlijs

Iespēja iepazīties ar citu sakārtojumu vadītāju darba metodēm!

Aicināti – sistēmisko prakšu vadītāji, kādās sistēmiskajās apmācībās esošie, vai sakārtojumu grupu dalībnieki un praktiķi.

Dalībniekiem nepieciešama pieredze sistēmiskajā darbā! 

Nometnes norise ļoti demokrātiska: Mums būs vairāki sakārtojumu vadītāji (aicinām pieteikties!), kam būs iespēja būt arī aizvietotājiem vai klientiem. Būs dalībnieki, kas nevadīs sakārtojumus, bet piedalīsies kā klienti un aizvietotāji. Sakārtojumu autori jeb klienti vienosies par sakārtojumu secību izlozes ceļā un izvēlēsies vadītājus saviem sakārtojumiem. Tie vadītāji, kurus izvēlēsies, beigās sadalīs atlīdzību proporcionāli padarītajam darbam.
Katram iespējams klienta darbs un aizvietošanas pieredze!

Kur: gleznainā, klusā un skaistā vietā, Cēsu novada, Skujenes pagasta “Kalna viesēļos” pie Drapmaņa ezera

Vairāk: sakartojumi.lv

 

*Figūras draugu nometne

16.-20. jūlijs

…kur jūra šalc un puķes plaukst, tur dvēsele pēc laimes alkst!

Uzdāvini sev neaizmirstamus mirkļus skaistajā Piejūras namā jūrmalā. Piecu dienu laikā Tev būs iespēja uzlabot veselību, notievēt un izbaudīt labāko, ko dzīve var sniegt – šeit un tagad!

Dažas no norisēm nometnē. Lekcija. Jaunā Komforta zonas programma. Tās praktiskais pielietojums. Sadhuru jogas filozofija un tehnika. /Dr. Inga Pūce/

Rokdarbi. Darināsim katra savu sapņu ķērāju. /Inga Millere/

Lekcija – meditācija. Karmiskas attiecības – ieguvumi un uzdevumi. /Daiga Konošonoka Sananda – Daya yoga/

Pārgājiens uz jūru un sirsnīga iepazīšanās!

Lekcija. Dienas režīma un ēdienkartes izvēle saskaņā ar dabas ritmiem. Sezonāla ēšana. /Dr. Inga Pūce/

Dejas. Brodway jazz. /Rolands Meržejevskis/

Lietišķā māksla. Gatavosim rotas. /Kristīne Caune no mākslas darbnīcas ”Traki radoši”/

Slotiņu siešana. Eļļošanās un pirts.

Lekcija. Hormonālā sistēma – tilts starp smalko un rupjo ķermeni. Prakses, kas palīdz to līdzsvarot. / Dr. Inga Pūce.

Vēdera dejas. /Ilze Zariņa no eksotisko deju centra „Alegria”/Gleznošana. Spontānā gleznošanas māksla tiem, kuri neprot zīmēt!

Paraugdemonstrējums. Kā pareizi izvēlēties sev piemērotas krāsas un stila apģērbu. /Ineta Zariņa, tēla dizainere un stiliste/

Dejas. Mandalu deja. /Mistiķe Evija Saminska/

Kur: Ķesterciems, Lauku iela 2A, Engures pagasts.

Vairāk: figurasdraugi.lv

 

*9. Vasaras Biodanza nometne ar Augusto Madalen (Brazīlija, Spānija)

Publicitātes foto

20.-22.jūlijs

Baltijas Biodanza skola ielūdz uz 9. vasaras nometni Latvijā “BIODANZA un BALSS – integrācijas spēks”

Ķermeniskums ir dažādu faktoru: psiholoģiskā, fiziskā, garīgā, motorā, afektīvā, sociālā un intelektuālā, nepārtraukta, pastāvīga integrācija. Šie faktori ir mūsu dabiskās identitātes elementi, kuru kopums izveido vienreizīgu, pārsteidzošu un ekskluzīvu būtni, kas ir cilvēks!

Mūsu balss ir mūsu pirmais mūzikas instruments un balss atraisīšana ir visspēcīgākais veids, kā transformēt senu pieredzi, radīt apziņas izmaiņas, kā arī spontāni izdziedināties.

Skaņai un vibrācijai ir spēks izmainīt mūsu smadzeņu viļņus, nomierināt mūsu emocijas, integrēt mūsu ķermeņa-prāta sistēmu un stimulēt mūsu imūnsistēmas darbību.

Balss ir mūsu iekšējās dzīves izpausme. Ko mute noklusē, ķermenis sajūt.

Vadītājs: Augusto Madalena (Brazīlija, Spānija), Saragosas Biodanza skolas direktors (Spānijā)

Kur: Izglītības centrs „LIZARI“, Vircavas pagasts, Jelgavas novads, Latvija

Vairāk: biodanzalatvia.lv

 

*Rūdīšanās un pašsizziņas sporta nometne

26.-29. jūlijs

Šīs “Topi Vesels” komandas nometnes galvenie stūrakmeņi ir fiziskā un garīgā sevis iepazīšana un attīstīšana. Caur rīta rosmēm un savu spēku robežu pārvarēšanām dažādos treniņos – attīstīsim sevi fiziski, taču ķermeniskais ir tikai monētas viena puse. Šajā nometnē mācīsimies par meditāciju- kā palielināt ne tikai savu fizisko, bet arī radošo, emocionālo un sirds potenciālu, izmantojot meditēšanas praksi. Īpašs uzsvars šajā nometnē būs uz Wim Hofa elpošanas metožu apguvi, rūdīšanās filozofiju un pārliecības gūšanu, ka kontrolējot savu prātu, mēs spējam kontrolēt savu ķermeni.

Rūdīšanās skola – Wim Hof metode

Viena pilnvērtīga mācību diena pie dabas, kas apvienos visus trīs Vima Hofa metodes elementus un Tevi patiesi pozitīvi uzlādēs. Tu saņemsi visu nepieciešamo, lai būtu gatavs uzsākt rūdīšanās treniņus aukstā dušā vai āliņģī. 100% pārliecību par to sniegs iespēja izmēģināt ledus vannu uzreiz pēc teorētisko zināšanu apguves un praktisko elpošanas un citu vingrinājumu izpildes.

Šajā nodarbībā Tu gūsi pilnvērtīgu ieskatu Vima Hofa (Wim Hof) metodē. Tajā būs apvienoti visi trīs metodes galvenie pamatprincipi: elpošana, meditācija un prāta treniņš, kā arī pakāpeniska ķermeņa rūdīšana. To apgūstot un praktizējot, Tu varēsi labāk kontrolēt savu ķermeni, nervu sistēmu, kā arī ietekmēt un aktivizēt imūnsistēmu, novērst iekaisuma procesus un slimošanu, uzlabot asinsriti. Šajā praktiskajā nodarbībā Tu redzēsi, ka Tavs ķermenis spēj daudz vairāk nekā Tavs prāts iedomājas.

Māris Žunda ir Baltijā vienīgais sertificētais Vima Hofa metodes treneris. Māris ir apguvis šo metodi no paša Vima Hofa. Kopš tās apgūšanas 2013. gadā Māris regulāri noslīpē un izkopj mācību metodoloģiju, uzstādot personīgos rekordus.

Foto – Matīss Markovskis

Spēka un izturības treniņi

Modīsimies ar enerģisku rīta rosmi un iesim gulēt ar sajūtu, ka šodien esam kļuvuši spēcīgāki kā vakar! Šajā nometnē trenēsimies kopā ar Jāni Ziediņu (par Jāni vairāk lasi šajā rakstā) un Igoru Mesmeru. Dienā tiek plānoti 1-3 treniņi. Ja vēlies pārbaudīt savas spējas, fizisko izturību, uzlabot to vai vienkārši aizvadīt 3 dienas aktīvā garā, elpojot svaigu gaisu un izbaudot treniņus dabā – tad šī ir īstā nometne Tev!

Meditācijas – izziņa un prakse

Veselīgam balansam nometnē viesosies vēl kāds īpašs cilvēks – Valdis Svirskis. Valdis ir filosofijas zinātņu un reliģisko ideju vēstures pasniedzējs vairākās mācību iestādēs. Kopš 1994.gada apgūst un praktizē Šri Činmoja meditācijas jogu, brīvajā laikā interesējas par garīgu mūziku, dzeju, mākslu, mīl doties skriet. Interesi par iekšēju un ārēju pilnveidošanos ar padziļinātu meditāciju praksi viņa dzīvē sekmēja arī saskaršanās ar cigun un cīņu mākslām – ušu/kungfu ( siņji cjuaņ), aikido un taekvondo.
Šajā nometnē Valdis dalīsies zināšanās par to, kā meditācija var palīdzēt ikdienas dzīvē – stiprināt saikni ar iekšējo būtību, skaidrāk apzināties reālās vajadzības un sasniegt mērķus, strādāt produktīvāk, mazināt stresu, vairot tīrību/skaidrību, spēku un enerģiju, lai mēs varētu savu dzīvi nodzīvot pēc iespējas pilnīgāk, nosvērtāk un atvērtākām sirdīm.

Iņ Yoga

YIN (Iņ) prakse ir pasīva fasciju (muskulāro saistaudu) stimulācija, kas ļoti labi papildina dažādas intensīvas, uz ķermeņa attīstīšanu un būvēšanu vērstas nodarbības, kā arī ir dziļi dziedinoša emocionālas pārslodzes, hronisku slimību un izdegšanas gadījumos.

Stāsts par dvēseles ceļu jeb kā izmainīt savu dzīves kvalitāti līdz nepazīšanai

“Nedalīties – tas būtu tas pats, kas melot.” – Ance Anna Šteinberga

Es vairs nevaru stāstīt, ka neēdot miltus un dzerot tīru ūdeni mūsu veselības problēmas atrisināsies uz visiem laikiem. Es vairs nevaru apstāties pie tā, ka ēdot veselīgu, tīru ēdienu un piekopjot aktīvu dzīvesveidu svars samazināsies, imunitāte uzlabosies, nervu sistēma kļūs mierīgāka.. tāpēc, ka ar lielu daļu cilvēku tas tā nenotiek. Un mēs nespējam izmisumā rast atbildi, kāpēc man neizdodas, ko es daru nepareizi? Kāpēc vienam sanāk, bet man nē.. neskaitāmie “atkritieni” atpakaļ pēc sākotnējām uzvarām, sākotnējiem uzlabojumiem vai zaudētā svara.

Kāpēc šī nav lekcija, bet stāsts? Jo es nevienu nevēlos vairs mācīt – kā pareizi ēst, kā pareizi elpot, kustēties un kā pareizi dzīvot. Es vēlos iedvesmot ar savu stāstu, ar savu pieredzi, pārmaiņām, kas radikāli mainījušas manu dzīves uztveri, manu veselības stāvokli, manu dzīves kvalitāti.

Parunāsim par ceļu pie sevis, par praksēm, par pieredzēm, par brīnumiem un par tehnikām, kuras veikt, lai palīdzētu rast atbildes, taču vispirms- par apzināšanos, ka ir jājautā. Dzīvē nav nejaušību, nav netaisnību, nav kļūdu. Un ja Tevi kaut kas neapmierina, pajautā sev – Kāpēc? To arī mācīsimies.

Mandalu krāsošana un pateicības prakse

Tā palīdz mums atgriezties ar uzmanību sevī, ar uzmanību attiecīgajā brīdī. Tas nomierina, tas harmonizē. Izkrāsosim šīs nometnes laikā gūto pieredzi un kā jau visas mandalas – tas ir stāsts par nepieķeršanos. Pateiksimies par šo piedzīvojumu, par šo brīdi un palaidīsim to!

Kur: “Zvaigžņu kalnos” (35 km no Rīgas)

Vairāk: topivesels.lv

 

* Vasaras pieredzes grupa “Es ceļos…”

Lai redzētu plašāk, apzinātāk un skaidrāk – kur esmu un kur man tālāk doties.
Lai ieskatītos dziļāk un ieraudzītu laimes avotu savu.
Lai spētu, kad nepieciešams, būt vienkārši klāt-esošs vērotājs dzīvei.
Lai sajustu dzīves plūsmu, tās garšu, dziesmu, deju un smaržu.

Šovasar – sarunas, praktiski uzdevumi, meditācijas, ķermeņa, dvēseles un prāta harmonizēšanas prakses. Praktiska dzīves pieredze grupā – par laimi, par brīvību un atbildību attiecībās ar sevi un citiem.

Aicinu patiesi būt un izbaudīt esības mirkļus.

Semināra vadītāji:

Antra Sloka-Jakovļeva, praktiskā psiholoģe, psiholoģijas maģistre, eksistenciāla virziena psihoterapeite, grupu terapeite, biodanza skolotāja.

Igors Jakovļevs, meditāciju meistars.

Kur: Jūrkalne, “Lūķi”

Vairāk: antrasprakse.lv

 

* Vasaras seminārs “Manas dzīves bagātība un skaistums”

4.-5. augusts

Psiholoģes Kristīnes Makas vadīts seminārs.

Kā vienmēr – runāsimies, dziedāsim, meditēsim, dejosim, smiesimies, daudzīsimies, peldēsimies, atpūtīsimies, vārīsim uz ugunskura sautējumu, darbosimies ar Velgu radošā darbnīcā, sildīsimies pirtiņā – darīsim visu ko, lai svinētu kopābūšanu.

Par šī gada tēmu:

Vai novērtējam to, kā dzīvojam, ko piedzīvojam? Vai spējam saredzēt bagātību pieredzē un izvēlē?

Ieraudzīt spēku gan spēkā, gan nespēkā – tā ir milzīga dāvana. Un svarīgi ir arī ieraudzīt dāvanas tajās lomās, ko dzīves laikā esam apguvušas un kuras piedzīvojam, vai ar kurām sastopamies.

Apzināt savu lomu spēku ir līdzīgi, kā ieraudzīt skaistumu dārzā iedēstītajos augos un dziednieciskās īpašības nezālēs. Daba ir radījusi tik daudz un tik dažādus augus, un katram ir sava loma un sava vieta kopīgajā dabas simfonijā. Tas rada mūsu dzīves skaistumu.

Tāpēc šajā seminārā paskatīsimies uz savas dzīves mirkļiem bez steigas – veltot uzmanību, iejūtību, līdzjūtību un mīlestību.

Ja kaut kas ir lielāks par mums, tad šķiet, nevaram tikt ar to galā – mainīt, ietekmēt utt. Ieraudzīt lietas, kas ikdienā traucē, nomāc vai nogurdina, paskatīties no citas pozīcijas, jau nozīmē kļūt lielākam par tām, un spēt ar tām kaut ko darīt un spēt tās vadīt. Un ieraudzīt, kas jau ir labi, kur jau ir resurss, dod spēku saglabāt spēku un baudīt dzīvi. Un tās ir mūsu dzīves milzu bagātība.

Kur: viesu mājā Saldus pusē

Vairāk: facebook.com

 

* Vasaras transformāciju nometne TREJĀDĪBA – citādāk sadzirdēt, saredzēt, sajust!

16. – 19. augustā

Aicinām pieaugušus cilvēkus Ceļojumā pie Sevis – piedalīties intensīvā transformējošā četru dienu nometnē, kur, savstarpēji sadarbojoties, modināsim savas sajūtas, emocijas un snaudošos spēkus. Atvērsim durvis savam iekšējam kosmosam!

TREJĀDĪBA – četras dienas, kurās, ciešā un drošā kontaktā ar savu redzēšanu, dzirdēšanu un jušanu caur radošām, telpiskām, šamaniskām un meditatīvām praksēm:

• atklāsim sevī un pasaulē jaunas skaņas un krāsas
• atbrīvosimies no veciem, apnikušiem ieradumiem
• izgaismosim no jauna to, kas vēl nav ieraudzīts sevī
• klauvēsim pie savu vēl neiepazīto spēku durvīm
• saelposimies ar sevi, ar sauli, ar mežu un ūdeni
• iepazīsim debess pušu stihiju enerģijas un virzienus
• mācīsimies atrast savas pirts un veselības zāles
• dejosim ar sevi, ar pasauli un vēju

Līdzi jāņem viens savu laiku nokalpojušu, atmiņām pilnu kurpju pāris, no kurām esat gatavi atvadīties uz visiem laikiem! Ir dīķis peldēšanai. Būs pirts vakars iekšējai pārdzimšanai un ārējai relaksācijai. Mēs piedzīvosim savādākus saullēktus un savu pasauli mainošus saulrietus!

Nometnes vadītājas – Marija Blūma-Kauliņa, Sanita Aišpure-Dronka, Indra Markova, un Laima Pastore – gādās par procesu efektivitāti un labsajūtu, daloties katra savā labākajā pieredzē, piesaistot dabas spēkus un atraisot katra dalībnieka iekšējās enerģijas.

Kur: viesu namā “Atmatas” pie Sabiles

Vairāk: sakartojumi.lv

ĢIMENĒM

Nometne ” Vīru skola “

25.-30. jūnijs

Nometnē Vīru skola zināšanu apguve sākas ar teoriju.

Uz nometni ” Vīru skolu ” aicinām puišus vecumā no 11 līdz 16 gadu vecumam. Atvērtas durvis arī pieaugušajiem! Tas nozīmē, ka nometnes ikdienā drīkst piedalīties arī puišu uzticības personas un vīrišķības paraugi – tēvi, patēvi, vectēvi, krusttēvi.

Sen senos laikos puiši pirmo iesvētītību īstu vīru kārtā piedzīvoja jau pusaudžu gados. Tiem bija jāmācās izprast kas ir vīrieša sūtība šajā pasaulē, jo vīri bija savas dzimtas aizsargi un balsts. Tagad puiši varonīgus cīnītājus, aizstāvjus un īstus vīrus biežāk redz datorspēlēs vai filmās. Kā būtu, ja mēs varētu iemiesoties šajos varoņos jau šovasar un pamēģinātu kā ir būt ĪSTAM VĪRAM?

To visu iepazīt aicina nu jau trešā puišu vasaras nometnē.

Topošiem vīriešiem ir daudz apgūstamu prasmju – uzņemties atbildību par saviem vārdiem, rīcību un darbiem, būt drosmīgam gan aizstāvot vājākos, gan savas idejas, pārvarēt kūtrumu un vēlmi padoties, uzņemties iniciatīvu un rīkoties, apzināties savu spēku un kontrolēt tā lietošanu, gudri izmantot iegūtās zināšanas, iepazīt savas bailes un tās pārvaldīt.

Ko mēs darīsim? Mazliet līdzīgas lietas, kuras tika darītas jau pirmajās nometnē, bet būs zināmas izmaiņas – nebūs tik liels uzsvars uz militārām lietām. Darbība vairāk norisināsies dabā un mežā; Apgūsim aktīvā tūrisma pamatus, izdzīvošanas prasmes dabā, būvēsim reālas meža mājiņas, meklēsim dārgumus, nodarbosimies ar geokešingu, pārvarēsim slinkumu, bailes, negribēšanu.

Runāsim arī par vīrietim svarīgām īpašībām un prasmēm mūsu tradicionālajās Ugunskura sarunās, uz kurām uzaicināsim arī kādu Īstu Vīru.

Katra nometnes diena noslēgsies ar sirsnīgām Ugunskura sarunām.

Runāsim par to, ka vīrišķības arī izpaužas attieksmē pret Sievieti, Meiteni, Dabu, Dzīvniekiem, ko nozīmē vīrišķība attiecībās ar apkārtējo pasauli. Ik pa laikam Ugunskura sarunās tiks uzaicināts piedalīties kāds interesants viesis, kurš dalīsies domās un stāstos par vīrišķību ar nometnes dalībniekiem.

Kur: Druvienas pamatskolā

Vairāk: raktuves.lv

 

* Zaļās Esības Dienas

13.-15.jūlijs
Zaļās, jo tā ir vasara – ziedoša, laimīga, silta, bezrūpīga un zaļa. Esības dienas, jo tās būs 3 dienas prom no ikdienas rūpēm, esot ar sevi, esot dabā, esot līdzcilvēku sabiedrībā, baudot kopābūšanu un dažādas dvēseliskas nodarbes. Tā būs iespēja atmest visu lieko, lai varētu dzīvot ar baudu, prieku, jūtot sevī pilnīgu mieru un harmoniju – tā lai pēc šīm 3 dienām Tu varētu izpaust Savu patieso Būtību!

Dažas no norisēm:
Sava spēka kroņa vai jostas radīšana šo dienu noskaņai / Ilze Dātava
– Neparasta iepazīšanās vienam ar otru un visu, ko darīsim šajās dienās / Inga Rancāne
– Balss atvēršanas nodarbības, ievads / Leilali
– JogaDisko & elektroniskās mantras / Sanita Dubrova un Dj Mike Discoid.
– Kundalini joga / Sanita
– Saspēle – Kopības spēks / Kaspars Meļņikonis.
– Ko par mūsu veselības stāvokli, vēlmēm, dzīves ceļu saka zemapziņa caur ēteriskajām eļļām / Ilze Dātava.
– Skaņas iedarbības uz mūsu fizisko, garīgo un emocionālo ķermeni / Inga Rancāne, Ida Iveta Platace
– Spēks un veiklība. Izaicinājums vīriem (lieliem un maziem) ar austrumu cīņas elementiem / Kaspars
– Transa dejas / Ida Iveta
– Uguns rituāls / Sandra
– Sadziedāšanās aplis / Leilali
– Gongu nakts

Svētdiena, 15.jūlijs

– Kundalini joga / Sanita

Bērniem:
Katru nometnes dienu ar bērniem kopā būs un vecākiem radošas atelpas brīdi dos Inta Grīnberga, radoša un sirsnīga pedagoģe, māksliniece. Kopā tiks piedzīvotas neskaitāmas aktīvas, jautras un radošas aktivitātes – māksla, rokdarbi, došanās piedzīvojumos, apkārtnes pētīšana, īsi pārgājieni, rotaļas, atjautības uzdevumi un citi.

Pasniedzēji: Inga Rancāne – Gongu, reiki meistare, mg paed. – skaņas terapija, gongu nakts; LEILALI – Sakrālā dziedātāja – balss atvēršana, sevis iepazīšana caur skanēšanu; Kaspars Meļņikonis – Kustību, cīņas māksla, komandu spēles; Sanita Dubrova – Kundalini skolotāja; Ilze Dātava – māksliniece, aromaterapeite; Santa Pedele – fotomāksliniece; Ida Iveta Platace – skaņas terapija, gongu nakts; Dj Mike Discoid – JogaDisko & elektroniskās mantras; Helēna Galvanovska – ajūrvediskā masiere; Inta Grīnberga – māksliniece, bērnu pedagoģe; Sandra Strēle – māksliniece, dziedniece, reiki meistare – uguns rituāls; Sandra Laganovska – gongs.

Kur: Zemgalā, ekoloģiskajā konferenču centrā “Lizari”

Vairāk: zeltaaplis.lv

 

* Intensīva attīstoša nometne “Radošais gars” – pieaugušiem un bērniem!

24. – 26.jūlijs

Radošās prakses ir dziļš aizraujošs un krāsām pilns ceļš, kā atklāt sevi no jauna! Trīs nometnes dienās mēs dosim jums – lieliem un maziem dalībniekiem – iespēju piedalīties talantu un radošā potenciāla attīstīšanas praksēs, rādīsim ceļus, kā satikt savu iekšējo radošo daļu un kā ar to sadarboties.

Gaidām gan vecākus ar bērniem, gan neatkarīgus pieaugušos, kam ir interese par radošajām un mākslas praksēm sevis vai savas profesionālās darbības attīstīšanai – programma ir elastīga, tajā būs vieta ikvienam! Katrs cilvēks ir lielā Radītāja izpausme, tādēļ mēs visi esam spējīgi radīt – katrs savā dzīvē, savā darbā, savās attiecībās.

Mēs varam radīt iztēlē un dzīvē, bet ne vienmēr redzam ceļu no iztēles uz dzīvi, ne vienmēr novērtējam to, kas mūsos top. Nometnē iemācīsieties saskatīt katrs savu vienreizīgumu un parādīt to pasaulei!

Nodarbību vadītājas – Sanita Aišpure-Dronka, Marija Blūma-Kauliņa, Agnese Grīntāle. Būs interesantas lekcijas pieaugušajiem psiholoģes Sanitas sniegumā. Iepazīsiet grafiskās dziedniecības metodes sistēmiskās dziednieces Marijas vadībā. Mācīsieties dabā saskatīt zīmes, ko tieši jums dod pasaule. Rītos un vakaros Agneses vadībā būs iespēja iekustināt ķermeni pārējām dienas praksēm.

Radoša kopā būšana dos iespēju būt jaunās lomās vienam priekš otra, ieraudzīt savu iekšējo dārgumu glavātavu, būt kontaktā ar iekšējā bērna daļu lielajiem un uz brīdi būt pieaugušākiem mazajiem dalībniekiem. Kopīgi veidosim ģerboni katrs savai ģimenei un lielo Mandalu no dabas materiāliem.

Bērnu programma veidota 4-12 gadu vecuma posmam. Vecāku nodarbību laikā bērniem sagatavota atsevišķa programma, bet būs arī visiem kopīgas nodarbības. Bērni ir dzimuši radītāji, mūsu loma ir pavērt durvis un parādīt virzienu savu spēju pielietojumam! Drošā un piemērotā vidē caur vizuālām un kinestētiskām aktivitātēm veicināsim visu maņu attīstību.

Kur: Tukuma “Sveikuļos”

Vairāk: sakartojumi.lv

 

* Nila Īles mūzikas studija aicina uz PERKUSIJU PLENĒRU 2018, no 06. – 12.augustam.

6.-12.augusts

Dalībnieki – visi, neatkarīgi no vecuma (bērni gan kopā ar vecākiem), kam tuvs radošums, māksla, ekspresija, pašizpausme, noteikti ne tikai profesionāli mūziķi, un nav obligāti jāmāk spēlēt kāds mūzikas instruments! Aicināti visi!

PERKUSIJU PLENĒRS – TAS NOZĪMĒ: Veselu nedēļu radošā veidā draudzēšanās ar citiem dalībniekiem ar dažādu eksotisku instrumentu palīdzību /// Iespēja iepazīties ar vairākiem meistariem, kuru vadībā varēsi izkopt perkusiju un citu tautu mūzikas instrumentu spēli /// Iemācīties sajust āfrikāņu ritmus un kustēties tajos /// Veidot kopīgas instrumentālas mūzi-kas un balss improvizācijas, izaicināt savu dabisko radošumu /// Brīvajā laikā polimērmāla mākslinieces Līvas Rudzītes vadībā varēsi piedalīties polimērmāla totēmu etnorotu meistarklasē /// Tev nekādā gadījumā nav jābūt muzikālam klasiskajā izpratnē.

Plenēra meistari:
Nils Īle (Latvija) – perkusijas
Abdoulaye Camara (Gvineja) –āfrikāņu deja un ritms
Vineta Lagzdiņa (Austrālija) – etnomuzikoloģija
Līva Rudzīte (Latvija) – polimērmāla totēmu etnorotas
Agnese Uzule (Latvija) – etnoperkusiju pamati, sapņu ķērāju meistarklase
Sandra Dzilna (Latvija) – rituālā māksla
Maija Sējāne Īle (Latvija) – etnoperkusiju pamati, mūzikas instrumentu gatavošana.
(Pasniedzēju saraksts vēl var papildināties)

Kur: Bevulēnos, Taurupes pagastā, Ogres novadā, (Starp ogri un Ērgļiem)

Vairāk: nilsilestudio.lv

SIEVIETĒM

Sievišķības un pašizziņas miera osta

7. – 10.jūnijs

Šī “Topi Vesels” komandas nometne paredzēta sievietēm – lai no sirds atpūstos, jo šoreiz būs arī laiks sev, nekā nedarīšanai, grāmatas palasīšanai, sarunām un.. vienkārši esībai. Kaut arī būs atpūtas brīži, nometne tomēr būs piesātināta skaistām mācībstundām un pašizziņai – caur sava iegurņa, cikla un sievišķās enerģijas izprašanu, caur aromātiem un ēteriskajām eļļām, kā arī dabīgās kosmētikas rituāliem un atslābinošo iņ jogu.

Neliels ieskats norisēs.

Aromterapija. Inita Krūmiņa – psiholoģe, aromaterapeite ar vairāk kā 20 gadu pieredzi praktizējot dažādas garīgās prakses, tajā skaitā šamanismu un sūfismu. Inita vadīs dziedinošo smaržu nodarbību, kur katra dalībniece varēs uzjaukt tieši sev piemērotu un atbilstošu smaržu. Gatavosim 100% dabīgas un dziednieciskas smaržas. Dabīgās smaržas sastāv no augu ēteriskajām eļļām un augu ekstraktiem. Cilvēka āda un dabīgās ēteriskās eļļas saskarē veido jaunus, dzīvus savienojumus un interesantas smaržu nianses.

Šāda smarža ir unikāla, jo tā ir enerģētiski dzīva, ar mīlestību un pozitīvām domām uzlādēta, tāpēc ne tikai labi smaržo, bet uzlabo garastāvokli un iedarbojas aromterapeitiski uz visa cilvēka būtību, to līdzsvarojot. Turklāt katrai eļļai ir sava nozīme, tādēļ tā arī strādā uz cilvēka vēlmēm. Tas ir ērts risinājums tiem, kuri cieš no alerģiskām reakcijām uz sintētiskām smaržvielām, taču vēlas ikdienā lietot smaržas.

Inita vadīs arī praktisko darbu ar ēterisko eļļu – piedzīvosim īstu aromaterapiju un dziļu meditāciju. To dziļuma sajūtu, ko cilvēks var izjust pēc pamatīga darba ar ēteriskajām eļļām aizmirst nevar, un tieši tāpēc es ļoti vēlējos, lai šajā nometnē katrai no mums būtu iespēja paskatīties uz sevi mazliet dziļāk, atraisīt emocionālos mezglus, ieraudzīt problēmu saknes..

Sievietes klēpja gudrības/viedums un intīmais fitness.

Zināšanām (teorētiskām un praktiskām) un pieredzēm bagātā Jana Paegle, kas ir intīmā fitnesa (iegurņa pamatnes un maksts muskulatūras attīstīšanas programma) “RADA” autore, mūs lutinās ar fantastiskām zināšanām – lekcijām un praktiskajām nodarbībām – par sievietes spēku, kas slēpjas viņas klēpī.

Uzzināsim vairāk par sievietes dzīves mazo ciklu jeb ikmēneša hormonālo ciklu, tā iepazīšana – ko tas pastāsta par mūsu veselības stāvokli un hormonālo līdzsvaru;
meditācijas praksi, kas vērsta uz sievietes ķermeņa pieņemšanu; intīmā Fitnesa prakse: klēpja dziļās muskulatūras aktivizēšanas nodarbība; kā izmantot zināšanas par ciklu, lai dabīgi izsargātos, nenodarot pāri savai sievietes veselībai kā šīs zināšanas izmantot, plānojot grūtniecību veiksmīgai bērniņa ieņemšanai un vēl, un vēl!

Pirms nometnes visas dāmas tiks aicinātas iesūtīt sevi interesējošos jautājumus, lai izglītošanās process un apskatītās tēmas būtu saistošas tieši Tev!

Iņ Yoga

YIN (Iņ) prakse ir pasīva fasciju (muskulāro saistaudu) stimulācija, kas ļoti labi papildina dažādas intensīvas, uz ķermeņa attīstīšanu un būvēšanu vērstas nodarbības, kā arī ir dziļi dziedinoša emocionālas pārslodzes, hronisku slimību un izdegšanas gadījumos. Pati ar Iņ jogu iepazinos pirms dažiem gadiem, izejot Iņ jogas bāzes kursu pie Tijas Kazākas. Kopš tā laika manu ikdienu regulāri papildina šī pasīvā fasciju joga. Tā ne vien padara kustīgāku un elastīgāku ķermeni, samazinot traumas un sastiepumus treniņu laikā, bet arī palīdz stiprināt un nomierināt nervu sistēmu, veicina organisma atjaunošanos, enerģijas vairošanos, harmonizē un līdzsvaro gan prātu, gan ķermeni.

Kur: “Zvaigžņu kalnos”(35 km no Rīgas)

Vairāk: topivesels.lv

 

*Vasaras nometne Sievietes atdzimšana

9. – 15.jūlijs

Eņģeļu terapeite Maija Kadiķe: “Uzrunāt savus eņģeļus, pateikties viņiem – tas ar katru brīdi kļūst arvien svarīgāk. Kad smalkā pasaule vairāk pietuvojas, šīs spējas atveras gluži dabiski.” Foto – Matīss Markovskis

Kopā ar eņģeļu terapeiti Maiju Kadiķi.

Septiņu dienu ilgais intensīvais darbs nometnē, kur darbosimies ar daudzām tehnikām – dažādām meditācijām, sakrālām enerģētiskām kustībām, deju, elpošanu, dziedāšanu, zīmēšanu un arvien dziļāku sevis apzināšamos, ir virzīts uz to, lai noticētu sev un pieņemtu sevi, kā arī, lai atvērtu iekšējo sievišķo potenciālu un to attīstītu un izpaustu.

Katra nometnes diena ir veltīta kādam svarīgam mūsu esības aspektam, kas palīdzēs virzīties uz iekšējo vienotību, tātad dos iespēju būt laimīgākai un ar katru mirkli arvien vairāk dzīvot mīlestībā.

Pirmajā dienā mēs iekārtosimies, iepazīsimies, dosimies attīrošā meditācijā, ļausim norimt prātam un ienākt mieram. Katra nākamā diena būs veltīta vienam no mūsu iekšējiem sievišķajiem aspektiem – bērnam, jaunietei, sievietei un viedajai sievietei.

Ceļu pie sevis sāksim ar iekšējo bērnu. Otrajā dienā apzināsim un dziedināsim tās lietas, kas ,,nāk,, līdzi no šiem laikiem.

Trešajā dienā savienosimies ar sevi kā pusaudzi. Tas ir posms, kad meitene top par sievieti un līdz ar to ļoti nozīmīgs dzīvē un , iespējams, atstājis savus nospiedumus vēl līdz šodienai.

Tikai izprotot un atbrīvojot vecās enerģijas, varam ceturtajā dienā tikties ar savu iekšējo sievieti un tādā veidā pieņemt un izprast sevi.

Piektajā dienā dosim iespēju iekšējai sievietei savienoties ar savu viedumu, ienesot Gaismas gudrību savā enerģētikā.

Sestās dienas vakarā īpašā Gaismas rituālā katra saņems stiprinošo Gaismas jostu, kas savieno ar Zemi un Debesīm un palīdz būt un iet pa Gaismas Sievietes Ceļu.

Septītā dienā – Gaismas aplis, iespaidi, sarunas un ceļš uz mājām.

Atgūstot atpakaļ savu enerģiju un apzinot sevi kā sievieti ar viņas pasauli un uzdevumiem, mēs dodam iespēju vīriešiem ,,paņemt,, viņu vīrišķību. Tad arī viss nostājas savās vietās.

Nometnē katru vakaru būs iespēja pērties lauku pirtī, kurā attīrīsimies gan fiziski, gan enerģētiski. Mēs dosimies uz tuvākām spēka vietām, seniem akmens krāvumiem un pie dižkokiem. Šajās vietās stiprināsimies fiziski un garīgi, kā arī veiksim Gaismas rituālus, palīdzot atjaunoties sev un Zemei. Kopā brauksim uz senu sakrālu vietu – Balto kāpu, kā arī Kolkas ragu, kur savienojas līča ūdeņi ar atklāto jūru un kur var redzēt sauli norietam un uzlecam. Paredzēts ir pārgājiens gar jūras krastu, esot iekšējā mierā un klusumā.

Nometni vada Maija Kadiķe – Eņģeļu praktiķe un terapeite, Eņģeļu skolas dibinātāja un vadītāja, grāmatu Eņģeļu lūgšanas, Eņģeļu dārzā un Ceļš ar Eņģeļiem autore.

Kur: pie Rojas viesu mājā “Vecmuižas”, jūras krastā.

Vairāk: engelupasaule.lv

 

*Brīvdienu nometne M.I.J.A.

13.-15. jūlijs

Sievietēm, kas vēlas vairāk – vēlas saprast, pamēģināt, vēlas brīvdienas. Jums, kuras savā dzīvē vēlas justies brīvasun dzīvot laimīgas.
12 pasniedzēji, 8 nodarbības, 3 lekcijas, 4 stihijas, daudz sievietes enerģijas.

Būs uguns deja, improvizācijas spēle, uzzināsiet vairāk par apzinātu ēšanu, aktīvo meditāciju, fitnesu, sievietes emocijām un kustību brīvību.
Būs tādi pasniedzēji kā dr. Inese Millere, apzinātas ēšanas trenere, deju pasniedzēja Ieva Kiršteina, Niklāvs Matusēvičs, improvizācijas spēļu vadītājs u.c.

Kur: Vaidavas ezera krastā, viesu namā “Ezergribieši”

Vairāk: nometne-mija.lv

 

*Sajūtu nometne 2018 “kas.es.esmu”

14.-15.jūlijs

Jau piekto reizi esam gandarītas Jūs aicināt uz īpašo šīs vasaras notikumu – Vasaras SAJŪTU NOMETNI DĀMĀM “kas.es.esmu”. Sajūtu nometnes jau vairākus gadus rīko SAJŪTU LĀDE – studija visai ģimenei Tukumā. Nometnes ideju autores, rīkotājas ir Evija Birkmane /SAJŪTU LĀDES vadītāja/ un Jana Jozēna /Jogas, Cigun un Šamanisma pasniedzēja/.

Būsim priecīgas, pagodinātas un laimīgas jau atkal tikties ar Jums – burvīgās dāmas, īpašā vasaras nometnē šī gada vasarā!

Jauna ir ne tikai nometnes programma, kas šogad palīdzēs mums katrai ieskatīties, kas mēs esam patiesībā, kas ir mūsu lielais spēks un kas ir tās īpašās lietas, kas mūs izceļ starp citām un dod tieši mums prieku, laimi, piepildījumu, gandarījumu… bet jauna ir arī nometnes norises vieta!

Mīļi gaidītas, dāmas, īpašajā šīs vasaras satikšanās reizē, lai būtu, sajustu, stiprinātos, spēcinātos, ieklausītos sevī, sarunātos ar sevi, sarunātos ar dabu, smeltos dzīvesspēku, uzziedētu, atplauktu un atpūstos…

Kas es esmu? Kas esmu es? Vai radītāja, darītāja, savas dzīves vadītāja? Vai vērotāja, klusētāja, gaidītāja? Vai scenāriju autore vai aktrise citu scenārijā? Vai viegla ceļa gājēja, vai purvu bridēja? Vai es esmu tas maigais, rozīgais zieds? Vai vēsā smilts jūras krastā? Vai baltais putu vilnis skaļajā jūrā? Vai koks priežu mežā?

Nometnes pasniedzēji: Jana Jozēna – Cigun, Jogas pasniedzēja un Šamanisma praktizētāja

Šobrīd Jana apgūst Šamanisma mācības, kas palīdz padziļināt saikni ar Dabu, izprast tās lietas, ko mēs neredzam savā ikdienas uztverē un kā šīs senās zināšanas var mums palīdzēt padarīt mūsu dzīvi harmoniskāku, piepildītāku un laimīgāku.

Foto – Shutterstock.com un LETA

Jānis Vītols – Holodinamikas, Cigun un latviskās dzīvesziņas praktizētājs.

Evita Sarma – Gongu meistare, Tibetas trauku masāžas speciāliste, sociālais pedagogs

Ilze Elīza Palma – Mandalu deju, Cigun un Jogas pasniedzēja.

Kur: Viesu nams “Laidi”, Kuldīgas novadā

Vairāk informācijas: sajutulade.lv

 

*Atpūtas un pilnveides nometne sievietēm “DIEVIETE TEVĪ 2018″

22.-27. jūlijs

Nometnē aicinām piedalīties dažāda vecuma sievietes!

Dažādi semināri, radošas aktivitātes, fiziskas aktivitātes, individuālas konsultācijas, masāžas, pirts u.c.!

Foto – facebook.com/arturs.sulcs.

Dažas no tēmām:

Seminārs “Pieskārienu pieredze” Arturs Šulcs, pārmaiņu treneris, seksologs

Seminārs “Cilvēks kā dabas projekts” Dace Straume, meistarību centra “Saules nama” vadītāja, personīgās un profesionālās izaugsmes trenere.

Radošās darbnīcas:

– Mandalu gleznošana uz zīda, I daļa (Vita Strīķe)
– Dekupāža, I daļa (Regīna Žilinska)
– Floristikas māksla (Ineta Zaķe)

Dzīves aicinājuma diagnostika un likteņa programmu korekcijas iespējas

Inga Ružicka, dvēseļu pētniece & terapeite, gide pašam pie sevis caur iepriekšējām
dzīvēm un Dvēseļu pasauli, sertificēta “reinkarnacionika u.c.

Kur: Talsu novadā, atpūtas kompleksā „Rezidence Kurzeme”

Vairāk: pureacademy.lv

 

*Dāmu nometne 2018 “Būt Autentiskai”

10. – 12. augusts

Šīs “Miervidu” vasaras nometnes temats ir autentiskums, kas dažādos kontekstos tiek saprasts kā dabiskums, pilnīga klātbūtne un patiesums. Par autentisku var uzskatīt sievieti, kas atļaujas būt viņa pati gan savās spontānajās reakcijās, gan uzvedībā, kas var neizlikties zinošāka nekā viņa ir un nespēlēt jūtas, kuras viņa nejūt. Būt autentiskām- tas var būt izaicinoši un pat neiespējami sociālās vides noteiktajās situācijās, tādēļ mēs aizbraucam, lai to atļautos…

Šoreiz šajā izpētē dosimies balstoties autentiskās kustības dotajā struktūrā – meklējot un ļaujoties impulsiem, kas var rasties sajūtās, jūtās, tēlos vai atmiņās, ļaujot ķermenim mūs kustināt un piedzīvot primāru radošumu. Par to Maslovs ir teicis: “primārais radošums ir mūsu psihes vajadzība ļauties neapzinātajam, izveidot kontaktu ar savu ES un būt spontānam, radošam, spēlēties, fantazēt un ienest jaunradi savā dzīvē”. Ļausim lai deja, kustība, māksla un daba, un kopā būšana palīdz mums šai procesā.

Dāmu nometnes vadītājas

Indra Majore-Dūšele – deju un kustību terapija

Indra pēc pamata izglītības ir klīniskā psiholoģe. Tālākizglītība psihoterapijā ir bijusi saistīta ar Francijas psihoorganiskās analīzes skolu, Zviedrijas Moreno psihodrāmas institūtu un Amerikas Veselības alianses vadītu izglītības programmu vardarbības pret bērnu jautājumos. Daudzās izglītības programmas ir bijis ceļš pretim deju un kustību terapeita kvalifikācijai, ko Indra izjūt kā savu īsteno profesionālo identitāti.

Indrai ir vairāk kā 15 gadus ilga klīniskā darba pieredze, strādājot kā psiholoģei un psihoterapeitei ar bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem psihiskās veselības aprūpes institūcijās un privātpraksē.

Ilze Dreifelde – mākslas terapija un psiholoģija

Ilze ir psiholoģe un mākslas terapeite, ar 16 gadu pieredzi psiholoģiskajā konsultēšanā darbā gan individuāli, gan ar grupām. Vairāku publikāciju autore, grāmatu par mākslas terapiju un supervīziju līdzautore. Viespasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātē un Biznesa mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA. Psiholoģes un vizuāli plastiskās mākslas terapeites privātprakse centrā „Miervidi”.

Kur: Privāts retrītu komplekss “Ievlejas”, Naukšēnu novadā

Vairāk: miervidi.lv

JOGAS

* Ģimenes retrīts “Kopā būt”

27. – 30. jūnijs

ĢIMENE – laimes un mīlestības kopums. No sirds pateicīgi esam tajos brīžos, kad varam viens otram priekos un bēdās līdzās būt, iedvesmot, atbalstīt, saprast un ļauties vienkāršiem un patiesiem būt. Ak, bet ne vienmēr ir rodama iespēja nesteidzīgi parunāties, uzklausīt vai kopā darboties, jo ikdienas skrējienā iezogas laika zagļi, kas līdz ar mūsu kopā būšanas laiku, zog Ģimenes Laimi.

Ģimene, kā jebkuras attiecības, ir jāstiprina un jākopj. Ģimenes attiecību stiprināšanai ir nepieciešama uzmanība, rūpes un tuvība, tādeļ jogas studija DABA YOGA aicina jūs uz sirsnīgu, priekpilnu, dzīvespriecīgu un ģimenes vērtību stiprinošu retrītu “KOPĀ BŪT” – no 27. līdz 30. jūnijam

Dažas no nometnes norisēm: kontaktjoga, rīta joga, lekcija “Ģimenes vērtības”, pusaudžu joga, ekspedīcija mežā, koncerts ar dziedošo Vītolu ģimeni, lekcija “Pāra attiecības sistēmiskā izpratnē”, pirts rituāls u.c.

Kur: viesu namā „Pie Ezerrozēm”. Viesu nams atrodas Nītaures novadā 8 km attāluma no Nītaures.

Vairāk: dabayoga.lv

 

*NūJoMe™: Nūjošana, Joga un Meditācija – Nordic Walking Camp

29.jūnijs – 1.jūlijs

NūJoMe™-2018 – tā ir lieliska garīgās un fiziskās prakses kombinācija ķermenim un dvēselei – nūjošana (Nordic Walking), joga un meditācija.
3 dienas pie jūras, 3 dažādas prakses un atpūta!

Nūjošana gar jūru, pa mežu un pa ceļiem.

Nakšņošana viesu namā “Kosiši”, 200 m no jūras!

Iespēja pavadīt laiku pie jūras kopā ar bērniem, piedaloties tikai nometnē notiekošajās nodarbībās.

Kur: viesu namā “Kosiši”

Vairāk: indrayoga.eu

 

* Retrīts Garīgās ģimenes skola

29. jūnijs – 1. jūlijs

Pastāv viedoklis, ka ģimene un ģimenes pienākumi traucē īstai garīgajai izaugsmei, novērš no garīgajām praksēm, turpretī, no Vēdiskās kultūras skatu punkta, vīrietis un sieviete var iet kopīgu garīgās pašizināšanas ceļu, neatsakoties no darbošanās, kas līdzvērtīga ģimenes dzīvei. Pretēji, tieši ģimenes dzīve veicina atteikšanos no viltus ego, labāko kvalitāšu attīstīšanai un nesavtīgas kalpošanas pieredzes iegūšanai.

Retrīts veltīts zināšanām par šķīstu dzīvi laimīgas un veiksmīgas ģimenes dzīves ietvaros, kas veicina patiesa sievietes skaistuma un vīrieša varenības rašanos.

Retrīta programmā:

Garīgā ģimene, kāda tā ir.
Ģimenes veidošanas ceļš pamatojoties garīgumā.
Attiecību principi ģimenē. Konfliktu risināšana un krīžu pārvarēšana.
Laimīgu un harmonisku attiecību veidošana.
Vēdiskie principi bērnu ieņemšanā un audzināšanā.

Retrīts sniegs unikālu iespēju iegūt pašas izsmeļošākās atbildes uz jūsu personiskajiem jautājumiem. Retrīta laikā mūs gaida neaizmirstamas tikšajās ar pārteidzošiem cilvēkiem – Vēdiskās kultūras sekotājiem:

VS Šrimati Nagapatni Devi dasi, Šrila Prabhupada skolniece, pievienojusies Vaišnavu tradīcijai kopā ar savu vīru 1969.gadā ASV. Mūsdienās viņa pavada pusgadu Vrindavānā (Indija), kur pilda kalpošanas, organizē seminārus, īsteno konsultācijas, un pēdējos gados viņa apmeklē arī nelielas kopienas Eiropas teritorijā, iedvesmojot jaunos ļaudis, daloties savā garīgas ģimenes dzīves pieredzē.

VS Šrimati Mondakini Devi dasi, Šrila Prabhupada skolniece, ir augstākās ziedošanās kvalitāšu, mīlestības un bezbailīgas kalpošanas ceļā Garīgajam Skolotājam, augstākā Visuma nodoma piemērs.

Prahlad Nrsimha – klasiskās Indijas filosofijas profesors, Eiro–Amerikas Universiatātē, Džoitiša astrologs ar 35 gadu prakses pieredzi, aktīvs ceļo pa visu pasauli, sniedzot lekcijas un konsultācijas. Četrdesmit gadu garumā nopietni praktizē bhakti jogu un palīdz cilvēkiem izejas meklējumos no sarežģītām dzīves situācijām.

Kur: Svētgrīvas, Jelgava

Vairāk: garavasara.com

 

* Vasaras jogas nometne sievietēm “Laimīgā es”

30. jūnijs – 1.jūlijs vai 11.-12. augusts, 18.-19. augusts

Divas dienas, ko veltīsim sev un tikai sev tuvāk dabai un dabiskam dzīves ritmam. Nometne būs īpaši piemērota tām, kam šķiet, ka laiks ir sācis skriet pārāk ātri, un radusies vēlme izkāpt no vāveres riteņa.

Īpaši piemērota jogas iesācējiem un pat tiem, kuri vēl nekad nav apmeklējuši jogas nodarbību,

Unikāla iespēja iepazīt dažādus jogas virzienus un prakses, meistarklases, pirts prieku baudīšana.

Kopā ar Yogini Rasa (International Open Yoga University)

Dažas no norisēm: elpošanas vingrojumi, koncentrēšanās (sajust pasauli sevī un sevi pasaulē). Sievišķīgā aromterapija – ko dabiskās ēteriskās eļļas var pastāstīt par mums, kā mēs tās varam izmantot, lai atbrīvotos, relaksētos, izkāptu no vāveres riteņa.

Pirts skaistuma kūre ar skrubīšiem un svaigām slotiņām un SPA procedūras. Pieskāriena spēks –masāža – teorētiskais pamats, prakse
Sievišķīgā prakse. Kā pārvarēt stresu un vairot spēju atbrīvoties?

Kur: viesu namā „Rasa SPA”

Vairāk: openyoga.eu

 

* Vasaras retrīts ar Jureku Jagucki

10. -15. jūlijs

Tēma: Caur jogas un meditācijas praksi pieskaries patiesam klusumam un savai patiesai būtībai.

Vieta: Miķeļbākā, 150m no jūras. Piza viesu nams

Vairāk: anahata.lv

 

* Jogas retrīts: Autentiskas attiecības

13. jūlijs – 15. jūlijs

Praktiskajā retrītā diskutēsim, meditēsim un jogosim, lai nonāktu tuvāk savai patiesajai būtībai un sadzirdētu sevi.
Mēs esam “sociāli dzīvnieki”, un nemitīgi mijiedarbojamies viens ar otru. Nemitīgi esam attiecībās apzinamies to vai nē.

No jogas skatu punkta harmoniskas attiecības veidojas vairākos līmeņos:
– ar savu dvēseli,
– ar savu Augstāko Es,
– ar savu prātu,
– ar saviem tuvākajiem, ģimeni, draugiem,
– ar kolēģiem, kaimiņiem, domubiedriem,
– ar sabiedrību kopumā.

Mūsu retrīta uzdevumi būs:
– rast virzienu saskaņai pašiem ar sevi, lai mēs būtu intuitīvas, neitrālas būtnes, kas piedzīvo dzīvi, kāda tā dota “šeit un tagad” bez vilšanās vai ilūzijām,
– pastiprināt savu sieviško vai vīrišķo misiju dzīvē un līdzsvarot sevī sievišķo un vīrišķo enerģiju,
– būt apzinātiem un spēt saprast patiesās saknes esošajām attiecībām, noslēdzot šo attiecību mācības – karmiskās saites,
– iemācīties atpazīt patiesas attiecības no falšām,
– iemācīties kā atpazīt un radīt autentiskas attiecības visās savas dzīves jomās,
– apgūt tehnikas, kas ļautu kļūt efektīvākam savā ikdienas dzīvē un attiecībās ar ārējo pasauli.

Retrītu vadīs: jogas un meditācijas praktiķe/pasniedzēja Dace Keiša / Dev Avtar http://www.slowyogalife.com/5374/

Kur: Bancānu ezera krastā mierīgā un rāmā gaisotnē – Centrā “Dūjas”, Kalna pagasts, Jēkabpils novads www.dujas.lv

Vairāk: jogasfestivals.lv

 

* Vasaras retrīts pie jūras ar Tamāru Bujanovu

19.-22.jūlijs

Anahatas vasaras retrīts.

Vadīs: Tamāra Bujanova (Senior 2, Latvija)

Tēma: Pranajama-ceļš uz patiesām zināšanām. Āsanu prakse – iet pāri saviem ierobežojumiem.

Kur: Miķeļbākā, viesu nams “Piza”

Vairāk: anahata.lv

 

* Vadžra jogas seminārs

13.-18. augusts

Aicina piedalīties izzinošā un veselību veicinošā Vadžra jogas seminārā

Dalība var būt gan pilna, gan daļēja. Programma gan teorija, gan prakse.

Teorētiskās tēmas: Joga. Šķēršļi jogā. Meditācija. Apziņa un tās līmeņi. Bumeranga princips (karma). Drošības pamati asanu izpildē. Sieviešu prakses īpatnības.

Praktiskā daļa: Meditācija. Iesācējiem – detalizēts paskaidrojums. Asanu prakse ar korektu pieeju mugurkaulam. Priekš iesācējiem – izpildīšanas principu izskaidrošana.
Bandhas. Priekš iesācējiem – izpildīšanas principu izskaidrošana. Joganidras prakse. Skaidras saprašanas prakse. Pranajama. Patstāvīgas prakses konstruēšana, pamatojoties uz sieviešu ķermeņa vajadzībām.

Viena pilnvērtīga nodarbība dienā palīdzēs iedziļināties JOGAS būtībā, lekcijas un atbildes uz jūsu jautājumiem sniegs padziļinātu priekšstatu par iekšējiem procesiem, kas norisinās jogas prakses laikā un par principiem, ko var izmantot patstāvīgi nodarbojoties ar jogu. Lekcijās izskatīsim Hatha Jogas principus, uz kuriem balstās jogas prakse. Pieredzējušiem praktiķiem būs iespēja atkārtoti pievērsties jogas izcelsmes izzināšanai. Ikdienas meditācijas ļaus saprast savu būtību un nonākt harmonijā ar apkārtējo vidi.

Komanda: Konstantīns Ziza – sertificēts III līmeņa Vadžra jogas instruktors. Konstantīns ir SONY DSCviens no Vadžra jogas galveno principu – korekta pieeja mugurkaulam – izveidotājiem. Ceļotājs. Katru gadu organizē Vadžra jogas izbraukuma seminārus dažādos pasaules nostūros.
Inga Lencēviča – sertificēta I līmeņa Vadžra jogas instruktore. Uz šodienu vienīgā 12Vadžra jogas pārstāve Latvijā un oficiālā Starptautiskās KPM Jogas Federācijas pārstāve.

Mūsu komandā būs arī cilvēks, kura pienākums būs pieskatīt un izklaidēt bērnus, tajā laikā kad notiks rīta, vakara prakses un lekcijas.

Kur: Saulkrastos,  viesu namā “Aizvēji”

Vairāk: latyoga.com

 

* Starptautisks Upāja vēda tantra joga intensīvs retrīts 2018

15. – 19.augusts

Upāja उपाय, tulkojumā no Sanskrita, nozīmē līdzeklis vai veids, ar kura palīdzību notiek kaut kā sasniegšana vai pārvarēšana.

Šajā gadījumā doma ir par Karmisko problēmu risināšanu un Karmisko šķēršļu pārvarēšanu. Upājas ir Vēdiskie un Tantriskie līdzekļi, ar kuru palīdzību cilvēks var izmainīt savu Karmu un attiecīgi savu dzīvi, jo viņa dzīve ir viņa Karmas atspoguļojums.
Mūsu retrīts ieliks pamatus jūsu dzīves izmainīšanai, vai palīdzēs turpināt jau iesākto transformācijas procesu!
(Krievu valodā)

Dažas no norisēm: Vēdiskās laulības; hatha joga, nāda joga, gongs, meditācijas, tantriskās upājas dažādiem dzīves gadījumiem, rituāli, mantras, meistarklase vakrasāna – speciāls komplekss, kas paredzēts ķermeņa korekcijai u.c.

Kur: “Hotel SPA Arkadia”, Apšuciems, Engures novads

Vairāk: shiva.lv
MEDITATĪVĀS

*IX Miera deju nometne DANCING HEART pie jūras

12.-17.jūnijs

Starptautiskā Visuma Miera Deju, mūzikas, mantru un meditācijas nometne Latvijā

Programmā:
• Visuma Miera dejas
• Mantru dziedāšana un meditācijas
• Sufiju prakses un virpuļošana
• Spontānās dejas
• kreatīvās darbnīcas
• dziesmas pie ugunskura
• leļļu darbnīca
• sakrālās apļu dejas
• …dažādi spontāni radoši pasākumi

Vadīs:
Silje Devi (Igaunija) – Visuma Miera Dejas, Sufiju prakses
Kajsa (Zviedrija) – Visuma Miera Dejas, sakrālās dejas
Aleksandrs Talancevs Musallam ( Latvija) –
sufiju virpuļošana, spontānās dejas
Viktorija Valkirija (Latvija) – Visuma Miera Dejas
Jeļena Swarana – Visuma Miera Dejas, mantras
Veronika (Latvija) – leļļu darbnīca
… un citi!

Tev ir ar ko padalīties? Nometne ir ideāla vieta, kur izpaust savus talantus!

Kur: Kempings pie pašas jūras – “Albatross”, Ķesterciemā

Vairāk: facebook.com

 

* Lielā vasaras nometne “Debess un zeme”

6.-9. jūlijs

Pasākuma vadītāja: Linda Vītoliņa, nodarbojas ar dziedniecību

Šoreiz nometnē apvienosim čanelingu, enerģijas, meditācijas, jogu, augus, transa dejas un citas lietas!
– tikšanās ar spēka dzīvnieku
– augu ceremonija
– čanelings
– maņu attīstība
– kustība un dinamika
– elpošanas prakses

Kur: Lēdmanē

Vairāk: art-of-peace.info

 

* “Dzīves elpas” jubilejas nometne “Apzinātības nometne”

12.-15. jūlijs

Šoreiz mūsu mērķis ir palīdzēt ikvienam cilvēkam dzīvot savu dzīvi apzinātāk. Apzinātība ir mūsu sākotnējā būtība. Kā iemācīties dzīvot apzināti: būt šeit un tagad, uzņemties atbildību par visu notiekošo dzīvē, saudzīgi izturēties pret visu dzīvo, vērot sevi no malas un lūkoties uz visu caur sirdi.

Kopā mēs mācīsimies apzināt sevi, savu ķermeni, sava domas, apkārtējo pasauli un cilvēkus sev apkārt.

Tā būs klāt esamība visā, ko mēs šajās trīs dienās darīsim. Sākot no elpošanas un apzināta uztura izvēles, un beidzot ar blakus esoša cilvēka pieņemšanu. Sāksim mēs ar sava ķermeņa un tā kustību apzināšanos. Mācīsimies ieklausīties savā ķermenī, uzdodot tam jautājumu «Kurp vēlētos kustēties mans ķermenis?».

Tālāk dosimies apzinātības praksēs, kuras būtu jāievieš visās savās darbībās. Mācīsimies visu darīt uzmanīgi, mierīgi, nesteidzoties un skaisti. Visu nometnes laiku mums gatavos ēst balstoties uz apzināta uztura principiem.

Mācīsimies arī vērot, novērot un virzīt savas domas.

Ja mēs neprotam apzināti uztvert to, kas notiek šobrīd, mēs dzīvojam tukšgaitā. Mācīsimies skatīties uz lietām, uz to patieso dabu, turklāt neiesaistot šajā procesā liekus vērtējumus un viedokļus.

Mācīsimies apzināti skatīties uz cilvēkiem, kuri ir blakus, un atcerēties, ka visi viņi ir Dvēseles. Un brīnišķīgas dvēseles. Pilnīgi iespējams, ka šajā apzinātības nometnē ikviens saskarsies ar savu iekšējo pretestību. Un tas ir tikai normāli. Tāpēc arī mēs mācīsimies un trenēsimies kopā. Lai pamazām tas viss iedzīvinātos apzinātājā ikdienā. Apzinātības praksi var zināmā mērā uzskatīt par meditāciju, tāpēc visu šo triju dienu laikā daudz laika veltīsim meditācijām. To visu vēl vairāk ievibrēt palīdzēs Tibetas dziedošie trauki.

Pasniedzēji:

MAIRA GŪTMANE – Cigun skolotāja, Pārmaiņu trenere un “Dzīves elpas” pasniedzēja

EVA VOLDIŅA – Dzīves elpas veidotāja

LITA BRAMBATE- Enerģijas elpošana atdzimšanai vadītāja (rebirther) un “Dzīves elpas” pasniedzēja

GUNTA DAUĢE – “Dzīves elpas” pasniedzēja, sertificēta kristālu dziedniece un kristālu praktiķe, sertificēta taroloģe un maiju kalendāra zinātāja.

ANTRA DZINTARNIECE – Tibetas dziedošo trauku vibroakustiskās masāžas un meditāciju meistare

BETIJA VOLDIŅA – sertificēta SPA specialiste, masāžu terapeite

Kur: Salacgrīvā

Vairāk: dziveselpa.lv

 

*Prieka pilna nedēļas nogale jeb “Baltās studijas” vasaras nometne

27.-29. jūlijs

„Baltā studija” kārtējo reizi aicina savus draugus, domubiedrus, sekotājus un vienkārši interesentus uz vasaras nometni, lai varētu:

atpūsties pie dabas;
atvēlēt nedalītu laiku sev;
ļauties smiekliem un jautrībai;
pabūt vienatnē vai izbaudīt kontaktus ar līdzīgi domājošajiem;
iegūt jaunas iemaņas, attīstīt idejas;
atrast atbildi uz kādu jautājumu;
ļauties fiziskām nodarbēm vai vienkārši laiskoties;
ieklausīties sevī meditācijas laikā;
atklāt sevī kaut ko vēl neapjaustu;
pabūt lieliskā atmosfērā;
iegūt jaunu informāciju praktiskam pielietojumam;
peldēt siltā ezerā;
izbaudīt meditāciju;
papērties pirtiņā

Atvēlēsim laiku, lai pabūtu kopā ar jums arī intīmākā gaisotnē, atbildot uz privātiem jautājumiem.Ruta caur numeroloģiju un “astroloģiskajiem kauliņiem”. Ivonda ar Taro un meditatīvi asociatīvajām kārtīm.

Kur: Jēkabpils novada, Kalna pagasta, rehabilitācijas centrs „Dūjas”

Vairāk: baltastudija.lv

 

*Klusēšanas un meditāciju retrīts

2.-8. augustā

Retrīts ir garīga prakse, kas palīdz pārslēgt apziņu no ārpuses uz iekšieni, pietuvoties savai Sirdij, pacelt ikdienas rūpju un skrējiena radīto pārsegu, pietuvoties savai Būtībai un sadzirdēt Dvēseles balsi.

Šī prakse ir ne tikai ideāla iekšējās balss sadzirdēšanai, ceļa atrašanai, bet tā ir arī dziedinoša un atjaunojoša. Klusumā, rāmās pastaigās, apcerē, tu spēj saslēgties ar dabas un Visuma enerģijas avotu, kas iedos spārnus turpmākam lidojumam.

Es (Inta Blūma) būšu ar Jums pirmajā dienā, lai palīdzētu izvērtēt katram vispiemērotāko kopējā sarunā, vadīšu īpašas ”ieiešanas” meditācijas un prakses, kā arī pēdējās dienas ”iziešanas”meditāciju un sarunu apli. Sestdienas un pirmdienas rītu ar Jums meditātīvās (joga+cigun) prakses vadīs Ilze Elīza Palma

Tiem, kas vēlēsies, retrīts varēs tik apvienots ar gavēšanu, tādejādi gan attīroties, gad pastiprinot meditātīvo stāvokli un prakšu efektivitāti.

Kur: Sērmūkšos

Vairāk: sirdscels.blogspot.com

 

* Nometne “ Laime manī” ~ sajust sevi kustībā, vibrācijā, skaņā, smaržās un mierā ~

Ieklausies klusumā un sajūti sevi ~ savu ķermeni, savas iekšējās sajūtas un vibrācijas, savu dvēseli un atgūsti saikni ar sevi brīnumaino un laimīgo būtni!
Atstāsim ikdienas darbus un pienākumus, atstāsim saspringumu un steigu un uz kādu brīdi ļausimies savām sajūtām, ieklausoties sevī, ļaujoties savai iekšējai pasaulei!

Šī tikšanās šajā skaistajā, mierpilnajā dabas burvībā ~ vietā, kur ir tikai daba un klusums ~ ir paredzēta tieši tamdēļ, lai ikviens no mums, varētu atgūt un iepazīt sevi –dievišķo būtni, atjaunojot savu fiziskā un garīgā ķermeņa spēku!

Šīs garīgi praktiskās nodarbības dos iespēju jo dziļāk sajust sevi, to, kas mūsos mīt no pirmsākuma.

Tematiskās un praktiskās nodarbības vada Reiki Skolotāja, Gongu meistare~ skaņas terapeite, Krista Džulija Kirkupa un Aromterapeite, Jogas pasniedzēja Evita Sundar, Deepak Bhandari.

Ķermeņa valoda – joga, enerģijas un prieka avots.
Reiki – dziedniecība, sevis izzināšana un garīga prakse
Meditācijas un tematiskās nodarbības
Aromterapija – ēterisko eļļu noslēpumainais spēks un valdzinājums.
Sakrālais Gongs laiku mijā – gara un ķermeņa saplūšana ar Visuma bezgalīgo un mūžīgo, dziedinošo skaņu.
Gaismas terapija ar dabīgajiem kristāliem.
Atpūta un veldzējošas pastaigas pie dabas.
Pēršanās pirtiņā ~ miesas un gara spēka atjaunošanai.

Dienas gaitā, pēc vēlēšanās, būs iespēja baudīt Ajurvēdas masāžas ķermenim vai Gaismas terapiju ar dārgakmeņiem (rubīnu, smaragdu, safīru uc.), kas līdzsvaro ķermeni smalkajos plānos. Šajā terapijā ir apvienotas senas Ajurvēdas zināšanas ar mūsdienīgu tehnoloģiju. Pēc šāda seansa jūtami mazinās akūtas sāpes un hroniskas veselības problēmas.

Ķermeņa masāžas un Gaismas terapijas apmeklējuma maksa ir atsevišķi no nometnes dalības maksas.

Ar Gaismas terapiju jūs iepazīstinās Deepak Bhandari (krievu valodā ar iespēju tulkot latviešu valodā) . Uzzināsiet, kādā veidā Gaismas terapija palīdz uzlabot psihoemocionālo un fizisko stāvokli kopumā un atsevišķās situācijās, kas saistītas ar veselību. Par enerģētiskajiem centriem/ čakrām, kā tās saistītas ar harmoniju cilvēkā. Kā atjaunot enerģijas plūsmu čakrās.

Jums būs iespēja pierakstīties uz Gaismas terapijas seansiem. Jau pēc pirmā seansa jūtams enerģijas pieplūdums, skaidrāks prāts, iekšējais līdzsvars un labāka pašsajūta.

Kur: Viesu mājas “ Sidrabi”, Kokneses novads, Daugavas krastā

Vairāk: facebook.com

 

*Meditācijas retrīts “Šeit un tagad”

25.-31.augustā

Budisma prakses mērķis ir īstenot brīvību no ciešanām, vai patiesu laimi. Meditēšana var vest mūs cauri dažādiem laimes vai labklājības līmeņiem, ko dažkārt dēvē par „Trīskāršo svētību”.

Piedalīšanās retrītā mums māca būt tuvāk tam, kas šobrīd ir, un tāpēc tuvāk atklāsmei, spējai piekļūt būtībai un patiesai labklājībai, un labsajūtai. Retrītā tiek piedāvāti ideāli apstākļi, lai attīstītu šī brīža apzinātību un tās augli – atklāsmi.

! Mēs aicinām dalībniekus piedalīties no retrīta sākuma līdz noslēgumam. Ja jums ir īpaša situācija un jūs nevarat piedalīties visas dienas, tad atrakstiet mums. Mēs izvērtēsim situāciju un sniegsim jums individuālu atbildi.

Retrītu vadīs Niks Kerols, skolotājs no Apvienotās Karalistes, kas dzīvo laicīgu dzīvi, kurš vairākās Budisma tradīcijās ir meditējis gandrīz 45 gadus, galvenokārt Taizemes Teravādas budisma Meža tradīcijā. Daudzus gadus mācījies pie Adžana (Skolotāja) Samēdo, N. Kerolam ir cieša saikne ar Amaravati Budistu klosteri, kur viņš ir Angļu sangas (draudzes) fonda vadītājs un arī viens no galvenajiem skolotājiem ALBA (Amaravati laicīgo budistu apvienība), kuru viņš palīdzējis izveidot pirms apmēram 30 gadiem. Viņš dzīvo Londonā un strādā par konsultantu un psihoterapeitu, specializējoties attiecībās, psihoseksuālo problēmu un traumu risināšanā.

Kur: Ķoņu pamatskola (vēst. Dīķeri)

Vairāk: anjali.lvFESTIVĀLI VESELĪGAM DZĪVESVEIDAM UN MEDITATĪVIE

* 6. Baltijas Biodanzas festivals “Dziesma DZĪVEI”

Publicitātes foto

8. – 10. jūnijs

Biodanza ir aicinājums atklāt dabas spēku sevī.

Biodanza ir cilvēcības izpausme un Būšana DZĪVAM

Biodanza ir “Dziesma DZĪVEI” ….”

Šajā Festivālā vēlamies iepazīstināt ar Biodanza metodes daudzveidību caur mūsdienu sabiedrībai ikdienas dzīvē aktuālām tēmām, piemēram: veselība, attiecības ģimenē, empātijas veicināšana bērnudārzos, skolās, attiecībās starp bērniem, vecākiem un skolotājiem. Kā arī identitātes un pašapziņas stiprināšana.
Biodanza Latvijā ir kopš 2009.gada un šajā laikā arī pie mums Latvijā ir veikti zinātniski pētījumi par Biodanza metodes iedarbību – gan skolās, gan iknedēļas grupās, gan klīnikās.

Biodanza metode ir arī atbalstošs veids dzīves krīžu pārvarēšanai un transformēšanai, jo tiek veicināta dzīves labizjūta, kas ir viens no Pasaules Veselības Organizācijas vissvarīgākajiem mērķiem – “… palielināt veselību un labizjūtu”.

Festivāla tēma “Dziesma DZĪVEI” poētiski izsaka Biodanza metodes būtību un sasaucas ar šīsvasaras lielo notikumu – Dziesmu un deju svētkiem. Deja un mūzika, kas ir arī biodanza pamats, palīdz cilvēkiem izpaust un spēcināt identitāti visās dzīves jomās.

Ikviens ir laipni aicināts izzināt Biodanza metodi gan teorētiskās prezentācijās, gan praktiskās nodarbībās, kuras vadīs gan Latvijas skolotāji, gan Biodanza skolotāji no citām valstīm.

Būs arī starptautiski pasniedzēji, vadīs šādas norises:

Biodanza – ceļš uz laimīgumu un labizjūtu “Dziesma DZĪVEI” (A.Villegas, M.Stueck. Argentīna/Spānija/Vācija)
Biodanza – būt daļai no kaut kā lielāka : transcendence “Spēku saplūsme Vienotībā” (Walter Orelana. Spānija)

Kur: Rīga, Rīgas Avotu pamatskolā, Avotu ielā 44

Vairāk: biodanzalatvia.lv

 

* Latvju pirts un un zāļu festivāls 2018 Latgalē

Foto: Shutterstock.com

9. jūnijs

Festivālā visas dienas garumā būs noderīgas tematiskās lekcijas, meistarklases un radošās darbnīcas par augu tēmu – viss par pļavu un mežu augiem, zāļu tējām, stādiem un latvju pirts tradīcijām. Festivāla mērķis ir kopīgi ar pirtniekiem, zāļu un stādu audzētājiem atgūt un apkopot zināšanas par seno latvju saimnieču lepnumu – “Veselības dārzu”, lai katrā dārzā, terasē un mājā bagātīgi plauktu vērtīgie pašmāju augi, kuriem ir liela nozīme cilvēka veselībai un labsajūtai.

Šis vasaras tematiskais pasākums pulcēs vienkopus Jelgavas, Ozolnieku, Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes un citu novadu pirtniekus, zāļu un augu stādu audzētājus, vietējos mājražotājus un amatniekus, un citus jomas profesionāļus no Latvijas un Lietuvas. Pasākumā ir mīļi gaidīti pirts mīļi, dārziņu īpašnieki un ikviens interesents, kam ir tuvs veselīgs dzīvesveids caur pirti un saikni ar dabu pļavā, mežā un dārzā.

Festivāls ir latvisko sajūtu svētki brīvā dabā kā lieliem, tā maziem – ikviens atradīs sev ko noderīgu. Višķu estrādē būs skatāma izstāde “Mans Tautastērps”, uz skatuves būs dzirdamas lekcijas par zālītēm un augiem, savukārt, publiskajā pirtiņā pie ezera būs iespējams apmeklēt pirtnieku meistarklases un redzēt pirts meistaru demonstrējumus. Skaistā Luknas ezera krastā apmeklētājus lutinās meistari izkurinātās pirtiņās un masieru teltīs. Būs arī saistoša programma bērniem ar pirts slotu siešanas darbnīcu, Pirts gariņa stāstiem un citām izzinošām nodarbēm.

Nozīmīgākā festivāla daļa tiek plānota vakarpusē – KONGRESS “KAS IR LATVJU PIRTS?”. Tas ir ilgi gaidīts notikums latvju pirts kultūrtelpā, kas pulcēs pirts, vēstures, folkloras, valodas un latviskās dzīvesziņas jomas profesionāļus un autoritātes, lai kopīgi vienotos par latvju pirts pamatvērtībām senču kultūrmantojuma un šodienas dzīvesziņas kontekstā. Kongresu ieskandinās projekta “Mans Tautastērps” parāde un latvju spēka dziesmas. Kongresa noslēgumā plānota svinīga protokola “Kas ir latvju pirts?” nolasīšana un koncerts.

Kur: Latgalē, Daugavpils novadā, Višķos

Vairāk: lpsa.lv

 

* Šamanisko deju un mūzikas festivāls “Būtība”

21.-24. jūnijs

Šamanisko Deju un Mūzkas Festivāls ir ļoti dzīvs, prieka, dziedinājuma un izziņas pilns četru dienu notikums pašos Vasaras Saulstāvjos.
Tie ir svētki, ceremonijas, rituāli un kopā būšana, kur sanāk gan pašmāju, gan citzemju sakrālie mūziķi, dejotāji, šamaņi un skolotāji. Uz šo brīdi dalību apstiprinājuši skolotāji Rishi (Vācija), Nayasha Silva (Peru), Petras (Lietuva), ININ (Latvija), Vlads Kenga (Latvija, Krievija), Jānis Filks (Latvija), Agris Vanags, Premal Madina, Dana Indāne, Māris Žunda, Bharganath Juris Grave, Sandra Bārtniece, mūziķi Vigo Račevskis, Charlie Vas, Nils Īle, Leila, Ieva Bērziņa, Vija Moore, Paulina Logacheva, Kanisaifa, Arvis Kantiševs…

Kopā mēs radīsim daudzslāņainu telpu, kurā katrs nācējs atradīs sev piemērotāko vibrāciju. Plašākas ceremonijas un svinības mīsies ar īpašām, nelielām grupu nodarbībām. Meditatīvs stāvoklis, būšanu dabas mierā un mīlestībā, mijiedarbosies ar transa dejas rituāliem un dzīves svinēšanu.

Te katram visskaistākajā, reibinošākajā vasaras pilnbriedā būs iespēja no sirds nosvinēt sevi, savu dziļāko būtību, savu savvaļīgo dabu.

Šī gada festivāls iekļaus arī Saulstāvju svinēšanu un rituālus Jāņu vakarā, taču to veiksim savā, citādākā veidā. Tās nebūs tradicionālās svinības, bet gan no dziļumiem nācis aicinājums atjaunot patieso saikni ar Mātes Zemes Dvēseli – tās Būtību!

Četras piepildītas dienas, kur savīsies Austrumu, Dienvidu, Rietumu, Ziemeļu spēki. Trīs mistiskas pieredzes piepildītas naktis. Par godu Mātei Zemei, tās spēku izziņai un godinājumam. Par godu tās svētajai savienībai ar Debesīm, kurā radušies esam mēs – ļaudis. Par godu mūsu senčiem un to atstātajam mantojumam. Ar lūgšanu par nākotni, izdejojot to dejā, izdziedot, ielīgojot!

Kur: Umuros

Vairāk: butiba.lv

 

*Saulgriežu festivāls Svētgrīvās

21.-24. jūnijs

Aicinām Jūs uz piekto starptautisko Saulgriežu festivālu Svētgrīvās!

Svētgrīvas plašā teritorija dod iespēju piepildīt katra dalībnieka vajadzības:
– Jūs varēsiet atrast klusu un mierpilnu vietu, kas būs ideāla pilnīgai relaksācijai;
– Jūs varēsiet ienirt izmeklētas radošas enerģijas atmosfēras kaleidoskopā, kas piepildīs katru, kurš alkst pēc izzināšanas un transformācijas;

5 GADI 5 NOVIRZIENI:

ETNO
• Latviešu tautas Saulgriežu un Līgo svinēšanas tradīcijas. Dainu dziedāšana, vainagu pīšana, Jāņu ugunskurs. Papardes zieda meklēšana un mazgāšanās rīta rasā.
• Slāvu tautas Saulgriežu svinēšanas tradīcijas. Šajos svētkos, pēc tautas ticējumiem, ūdens var draudzēties ar uguni un to savienība skaitās dabas spēks. Šīs savienības simbols ir ugunskuri upju krastos, kas tiek dedzināti visu nakti.
• Sveiciens Saulei vēdiskajā kultūrā. Rīta prakse “Surja Namaskar”. Uguns rituāls “Agnihotra”, augstāko spēku svētības piesaistīšanai.
• Pasaules tautu dziesmas un apļa dejas, dejas un spēles u.c.
• Rokdarbu, tautu amatniecības un mākslas meistarklases.

EКО
• Zāļu vākšana, zaļā kulinārija. Īpaša festivāla diena 22. jūnijs – Zāļu vakars. Visiem augiem, kas salasīti šajā dienā piemīt īpašs spēks!
• Aromterapija
• Amatniecība: koka apstrāde, makrame, izšūšana.
• Kulinārijas meistarklases “Dieva dārzs”.
• Meditācijas un dziednieciskie seansi.
• Intuitīvā gleznošana un mehendi māksla.

VĪRIEŠU UNIVERSITĀTE
Sievietēm ieeja liegta!
Akadēmija varēs palīdzēt katram no dalībniekiem noformēt savu iekšējo kodolu, kam jābalstās uz nesagraujamiem postulātiem un vīriešu uzvedības principiem!
Sergejs Uspenskijs (Сергей Успенский) vīriešu universitātes ietvaros novadīs 3 programmas.

SIEVIEŠU AKADĒMIJA
Īstas Sievietes daba, misija un laime.
Iepazīšanās ar Sievietes dabu – Īsta Sieviete, kāda viņa ir?
– Dzimta, ģimene, sabiedrība un to ietekme uz Meitenes, Jaunietes, Sievietes personības veidošanos – īstas Sievietes Lomas.
Prakses sievietes organisma reproduktīvai sistēmai u.c.

SAULGRIEŽU JAUNIEŠI

Jauniešiem paredzēta programma, kuras laikā notiks dalīšanās ar zināšanām par tautas tradīcijām, spēlēm un rotaļām, apļa dejām, dziesmām un dejām, rokdarbiem, zāļu vākšanu utt., kā arī tiks uzsākta festivāla teritorijas sagatavošana pasākumam!

Kur: Svētgrīvas, Jelgava, Latvia

Vairāk: radugamira.org

 

*Saules Festivāls 2018

29. jūnijs – 1. jūlijs

Pirts, Dejas, Joga, Mūzika, Lekcijas, Mākslinieki, Meistarklases, Darbnīcas

Dažas no festivāla norisēm:
Danči ar danču grupu “Trejdeviņi”
Vakara koncerts – Gints Smukais, multfilmas mazajiem
Gongu meditācija kopā ar Mariju Mežecku
Dziesmas pie ugunskura, pirts un kubls
Nodarbība par mērķiem/ Perkusiju meistarklase / Thaiti-havaju dejas / Dabas nodarbība ar skautiem un gaidām (bērniem, pusaudžiem)

Kroņu darbnīca / Masāžas apmācība / Boksa un pašaizsardzības pamati / Ekspedīcija ar skautiem un gaidām
Aromterapija / Lekcija par enerģijas centriem / Zinības par augiem un tējām / Gaisa joga
Reiki apmācība / Dzimtas izzināšana / Perkusiju mesitarklase / Nodarbība par veseliem zobiņiem (pašiem mazākajiem un viņu vecākiem)
Cigun / Boksa un pašaizsardzības pamati / Kroņu darbnīca
Zaķīšu pirtiņa/ Afro dejas / Funkcionālais treniņš stājai
Vakara koncerts – Jānis Starpcāns
Reiki meistarklase / Folk-modern dejas / Boksa un pašaizsardzības pamati / Ekspedīcija dabā ar skautiem un gaidām (bērniem, pusaudžiem – līdz pusdienām)

Pasniedzēji: Viesturs Luka-Indāns, Pirtnieks | Saules Pirts, Joga un meditācijas Artjoms Čeremisins (Ananda), ATMA centrs, Lekcija par enerģijas centriem, Ieva Čeremisina (Uma), joga | sieviešu askēzes, Kristaps Andersons, Bungu-ritmu meistarklases | Afropulss, Andris Īviņš, Vingrošana | DCH studija, Alina Čauss, Āfrikāņu, Havaju-Thai un Folk-modern dejas, Ilze Tigule, Kroņu darbnīca, Marina Vorobjova, Reiki, Zita Siliņa, Cigun, Dace Miezīte, Zinības par augiem un tējām / Tautasdziesmas u.c.

Kur: Ķeguma nov., Tomes pag. “Ievu līcis”

Vairāk: saulesfestivals.lv

 

*V Starptautiskais festivāls “Veselokase”

13.-15.jūlijs

Vispasaules profesionālo dziednieku un ekstrasensu līgas un dziedniecības centra “Akvilona” (vadītājs dziednieks Oskars Peipiņš) rīkots festivāls.

Tuvināt cilvēkus dabai, apvienot veselīga dzīvesveida entuziastus, seno tradīciju un mūsdienu metodoloģiju piekritējus, dažādu atveseļošanās koncepciju, virzienu un skolu pārstāvjus: dziedniecībā, reiki, filosofijā, jogā, mākslas terapijā, cigun u.c.

Kur: Atpūtas vietā “Miera osta”, Pāvilostas novadā, Sunkuros

Vairāk: akvilona.lv

 

* Dullo dauku festivāls “Vārti”

20.-22. jūlijs

Festivāls sāksies kā likumsakarīgs turpinājums iepriekšējiem, proti, šī gada festivāla VĀRTI tiks vērti reizē ar Maijas Kalniņas grāmatas “Adrese – tepat blakus” vākiem Popes Zirgu stallī.Īpaši grāmatas atklāšanas svētkiem top koncertprogramma, kurā skanēs dažādu komponistu radītas dziesmas ar Maijas Kalniņas tekstiem. Tos, mūziķa Normunda Kalniņa aranžētus, izdziedās Liepājas teātra aktieri Viktors Ellers, Agnese Jēkabsone un Zanda Štrausa.

Festivāla notikumi turpināsies ar maģisku koncertu Popes senajā pilskalnā. VĀRTU rīkotāju aicināts, mūziķis, komponists un saksofona spēles virtuozs Artis Gāga ir gatavs nopūst putekļus no teju desmit gadus mierā dusējušām notīm, kurās iekodētas mūziķa radītās “Muzikālās impresijas. Zīmējumi debesīs”. Savulaik saņēmis divas Latvijas Mūzikas gada balvas kā labākā debija un kā labākais instrumentālās, filmu vai teātra mūzikas albums, šis darbs, tāpat kā Popes kalns, uz laiku nepelnīti pieklusis. VĀRTU rīkotājas ir gandarītas, ka festivāla apmeklētājiem būs tā unikālā iespēja to sadzirdēt un piedzīvot atdzimstam tieši Popes pilskalnā.

Dullo dauku festivāls VĀRTI nav iedomājams bez plašās Latvijas dziesminieku saimes klātbūtnes, tāpēc sestdiena, 21.jūlijs, visas dienas garumā līdz pat nākamā rīta (š)ausmai – būs dziesminieku un dzejnieku diena, kurā savstarpēji atšķirīgos, bet vienojoši nepieradināmos dziesminiekus būs iespējams satikt un saklausīt gan par festivāla tradīciju kļuvušajos Tuvplānos muižas parkā, gan dziesminieku lielkoncertā, gan pie sadziedāšanās ugunskuriem. Šajā gadā festivāla norises vietu jau nedēļu pirms dullajiem daukām sāks dimdināt Austras Pumpures ideju turpinātāji Austrasbērni, kas Popē īpašā meistarklasē gatavosies koncertam VĀRTOS.

Svētdien, 22.jūlijā, festivāla trešā diena sāksies greznajā Popes muižas zālē, kur uz savu koncertu aicinās Nacionālā teātra aktieris, dziesminieks Juris Hiršs. Viņš Popē viesosies pirmo reizi un, kas zina, šajās barona fon Bēra muižas gaisotnes piepildītajās, greznajās zālēs satiks to pasaku un to pelnrušķīti, ar kuru kādā no savām dziesmām sarunājies: “Izpurini savus matus, penrušķīt, varbūt kāda sēkliņa no viņiem ārā krīt… ”

Festivālu noslēgs mūziķi no Popes dienvidu māsas Liepājas – posfolka grupa “Zari”. Apvienības, kuru veido savstarpēji ļoti dažādi mūziķi, jauda un spēks izpaužas unikālā spējā vienā veselumā sakausēt seno dziesmu un mūsdienām aktuālu skanējumu.

Darbs pie dullo dauku festivāla VĀRTI satura izveides turpinās un, kā jau šim notikuma ierasts, tas tiks pabeigts vien tad, kad svētdienas pēcpusdienā rīkotajas dos zīmi, ka trešie VĀRTI izskanējuši, ka trešie VĀRTI aizvērti.

Kur: Popē

Vairāk: dziesminiekuvarti.lv

 

* Brīvdabas festivāls „Laika Rata pietura Evertos 2018”

10.-12.augusts

Galdiņam četri stūri, Visi četri vajadzīgi. Uz pirmā Saule lēca, Uz otrā norietēja. Uz trešā Laima sēd, Uz ceturtā mīļā Māra.

Šī gada atslēgas vārdi: Harmonija. Būt sava Visuma centrā – sirdī!

Festivāla mērķis: Divu dienu sanākšana ļaudīm, kam interesē, kas notiek apkārt un sevī. Katrs mēs esam unikāli un neatkārtojami savā Dvēseles ceļā un Dievs ir radījis iespēju nebūt vientuļiem savās gaitās, ļaujot baudīt savu esību mijiedarbībā ar citiem cilvēkiem un ne tikai. Mēs – cilvēki viens otra dzīvē esam gan skolotāji, gan draugi, mīļākie un ienaidnieki, priekšnieki un nolemtie, mātes- meitas, bet tās ir tikai lomas, ko spēlējam viens otra dzīvē. Saglabāt savu vienreizīgumu pasaules kārtībā, bet dalīties savos atklājumos, piedzīvojumos, zināšanās un pieredzēs, lai savā tālākā ceļā paņemtu mazu kripatiņu kopā būšanas vibrācijas. Festivāla laikā vienlaicīgi vairākās runātavās norisināsies sarunas, meditācijas, lekcijas, praktiskās nodarbības, joga, skaņu peldes, uguns rituāli, naksnīgs kino zem klajas debess un rītausmas sagaidīšanas mistērija, pirts un vēl daudz neapjaustu norišu.

Kur: Vecumnieku nov. Bārbeles pag. ”Evertos”

Vairāk: everti.lv

 

*Baltijas Kundalīni jogas festivāls

17.-19. augusts

Gaidīts un no sirds izlolots notikums, Baltijas Kundalinī jogas festivāls – šovasar pulcēs domubiedrus un draugus. Tas būs skaists notikums, kurā pieredzēt brīnumaino kundalinī jogas spēku un mācīties no ārvalstu un vietējiem skolotājiem. Kur satikties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, lai smeltos spēku, mīlestību un iedvesmu. Lai piedzīvotu skaistas pārmaiņas, izjustu mirkļa burvību un no sirds priecīgi būtu – šeit, tagad un kopā ar savējiem.

Festivālā būs iespēja pieredzēt jogas nodarbības sirsnīgu un lielisku pasniedzēju vadībā:
* Sat Hari Singh (Vācija);
* Sir Sadhana Kaur (Lielbritānija);
* Dharampal Kaur (Zviedrija / ASV / Latvija);
* Sukhdev Kaur (Igaunija / Meksika);
* … un daudzi citi.

Kā teicis Jogī Badžans: “Kad Jūs visi meditējiet uz Dievu, Jūsu sādanas ietekme pieaug par tik reizēm, cik daudz cilvēku tajā piedalās”. Tāpēc šādi lielāki jogas pasākumi ir vienreizēja iespēja piedzīvot patieso kundalinī jogas spēku, praktizējot to kopā citiem; likt dvēselei pa īstam gavilēt, klausoties un dziedot jogas mantras, brīnumainas dabas koncertzāles ieskautiem; pabūt nodarbībās pie dažādiem kundalinī jogas pasniedzējiem no Latvijas un ārzemēm; uzņemt spēkus no zemes un vasaras, pavadot laiku skaistā vidē ārpus pilsētas; gūt atbalstu, jaunus draugus, mācīties un iegūt pieredzi, kas vēlāk ļaus justies labāk ik dienas.

Nāc, lai kopā radītu gaismu sevī un dotu to pasaulei!

Kur: Rīgā, “Lakstīgalās”

Vairāk: facebook.com

 


NEATRADI ŠEIT SEVIS ORGANIZĒTO NOMETNI VESELĪBAI UN VESELUMAM?

Informācija tiek ievietota bezmaksas. Ja zināt vēl kādu nometni vai retrītu veselīgam dzīvesveidam pieaugušajiem vai ģimenēm, sūtiet informāciju uz: linda.rozenbaha@latvijasmediji.lv

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Atklāj, cik sociālās aprūpes iestādēs janvārī konstatēts Covid-19
14 minūtes
LE
LETA
Veselam
Vairākas arhitektūras pieminekļos esošās kultūras iestādēs kļūs pieejamākas cilvēkiem ar invaliditāti, sola ministrs
43 minūtes
LE
LETA
Veselam
Pētījums atklāj, cik ilgi un kādas veselības problēmas pēc Covid-19 pārslimošanas saglabājas bērniem
50 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Tiesībsargs Jansons atbild, vai darba devējs drīkst pieprasīt darbiniekam veikt Covid-19 testu 13
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Dana Reizniece-Ozola kaila izpeldas ledainā ūdenī mīnus 23 grādos: “Savā āliņģī nevarētu iekļūt bez dēla neatlaidības un āmura!” 16
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 41
2 dienas
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 104
3 dienas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Neparasts gadījums – dakteris Jakovins. Krāpnieks tiesu izpildītāja mantijā? Nedēļas notikumu apskats 4
9 stundas
SK
Skaties.lv
Ziņas
Jauns skandāls? Pūces stāvvietu atļaujas lietā atklājušies jauni apstākļi 19
20 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Veselam
“Pfizer” un “Biontech” paziņo par vakcīnu piegādes kavēšanos. Pavļuts skaidro, ko tas nozīmē Latvijai 9
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Latvijā līdz šim reģistrēti 55 908 Covid-19 gadījumi, mirušo pacientu skaits tuvojas 1000
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Dziedātāja Laura Reinika mīļotā māsa Rūta atklājusi, ka sava pirmā bērniņa gaidīšanas laiku viņa tā arī neiemācījās izbaudīt
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lai Slovākijā varētu doties uz darbu, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāti vēl vairāki jaunā Lielbritānijas Covid-19 paveida gadījumi 7
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Aizvadītajā diennaktī pieaudzis Covid-19 pacientu skaits ar smagu slimības gaitu 8
1 diena
LE
LETA
Veselam
Pētījums atklāj, cik ilgi un kādas veselības problēmas pēc Covid-19 pārslimošanas saglabājas bērniem
50 minūtes
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
“Cilvēkam vajag nevis urbi, bet caurumu sienā.” Kā Latvijā ieviest “Zero Waste” jeb bezatkritumu ideju? 2
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Maskavas tiesa apcietina Navaļniju līdz 15.februārim
20 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Pagājušais gads bijis siltākais novērojumu vēsturē
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Tiesībsargs Jansons atbild, vai darba devējs drīkst pieprasīt darbiniekam veikt Covid-19 testu 13
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latviešu fotogrāfe iemūžina ziemas skaistumu neatkārtojamās bildēs: brīnišķīgā Latvijas daba 2
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princeses Diānas divi rokas pulksteņi, ko viņa nēsāja: beidzot noslēpums atklāts
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Hermanis: Mums ir darīšana ar divu veidu vakcināciju: medicīnas un finanšu vakcināciju 2
2 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Neparasts gadījums – dakteris Jakovins. Krāpnieks tiesu izpildītāja mantijā? Nedēļas notikumu apskats 4
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Nekad mūžā nespēju iedomāties, ka kādreiz to teikšu!”. Producents Juris Millers atklāj, ka pašmāju sabiedriskā TV uzdevumu šobrīd veic Krievijas galvenais TV kanāls 64
1 diena
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
“Nav brīvu vietu.” Ziemas prieki pandēmijas apstākļos. Svarīgākais, kas jāzina 1
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Saldummīļi sarosās! Mājās gatavota saldā rulete ar aprikožu džemu un zemesriekstiem
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Antons, Antis un Antonijs
6 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
“Nekad vēl tā nav bijis, ka nodod preci veikalam un tūlīt vajag vēl.” Audzis pieprasījums pēc zāļu tējām 9
1 diena
IK
Ilze Kalve
Ziņas
Jaunie imigrācijas noteikumi ir sarežģīti: Vai Latvijā dzīvojoša sieva ar bērniem varēs pārcelties pie AK strādājošā vīra? 7
1 diena
SK
Skaties.lv
Stāsti
”Piezvanīja, ka ir mirusi, bet izrādījās, ka vēl ir dzīva!” Atklāti par prestižā pansionātā notiekošo 29
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Cilvēki masveidā pamet lietotni “WhatsApp”: uzņēmums nāk klajā ar paziņojumu 41
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Atklāj, cik sociālās aprūpes iestādēs janvārī konstatēts Covid-19
16:16
LE
LETA
Ziņas
Maskavas tiesa apcietina Navaļniju līdz 15.februārim
16:10
LA
LA.LV
Laukos
Andis Kārkliņš: Viens ierēdņu lēmums draud ar bankrotu desmitiem lopkopības uzņēmumu
16:08