Uzvaras parks Rīgā, 08.05.2018.
Uzvaras parks Rīgā, 08.05.2018.
Foto – LETA

Kalendārs bez 9. maija: Latvijas krieviem plāno izveidot savu kalendāru 0

Kalendārs tautiešiem bez 9. maija. Vēloties lauzt postpadomju vēsturisko atmiņu, nesen dibinātā Latvijai lojālo krievu asociācija AREM plāno atsaukt atmiņā pirmspadomju atzīmējamās dienas, kā arī tās papildināt ar savām, vēstīja “LNT Ziņas”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Koka čūskas gads tuvojas. Ko tas nesīs katrai zodiaka zīmei 2025. gadā
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “Sensācija Madonā! Jums pa nakti nozāģēta centrālā Ziemassvētku egle!” soctīklotāji pārsteigti; dome skaidro situāciju 11
Krimināls
VIDEO. “Šāvis pa mežacūku…” Bijušajam policijas ģenerālim Šultem draud pat mūža ieslodzījums par medību dalībnieka slepkavību
Lasīt citas ziņas

Vairākus desmitus notikumu ieteicis no Krievijas emigrējušais disidents Dmitrijs Savins. Viņš Latvijā dzīvo jau trīs gadus. Starp Pareizticīgo un Vecticībnieku baznīcas svētkiem redzami datumi, kas saistīti ar atbrīvošanos no mongoļu-tatāru jūga, dažādu karu beigu datumi, piemiņas dienas.

“Kalendārs būs daudzslāņains. Tur būs datumi, kas ir saistīti tieši ar Krievijas vēsturi.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tad seko piemiņas dienas, kas saistītas ar pretošanos komunistiskajam režīmam un to upuriem. Protams, neaizmirstam tos datumus, kas ir nozīmīgi krievu kopienai Latvijā,” pauž Savins.

Lai kalendāru lokalizētu, viņš izpētījis Latvijas vēsturi. Tādēļ parādās datumi, saistīti ar pareizticīgo mācītāju Jāni Pomeru, kņazu Līvenu un citiem šeit dzīvojušiem krieviem.

Taču tur nav, piemēram, 9. maija – Uzvaras dienas. Otrā pasaules kara beigas ieteikts atzīmēt 2. septembrī, kad kapitulēja pēdējā iesaistītā valsts – Japāna.

Cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai kalendārs iedzīvotos, tā izveidotājs prognozēt neņemas. Taču lielākais šķērslis tiek uzskatīts fakts, ka vēsturiskā krievu kopiena, kas šeit dzīvoja līdz 1940. gadam, arī cieta represijās.

Plašāk pievienotajā video:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.