Aivars Lembergs.
Aivars Lembergs.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Māris Antonevičs: Partija pie upes 1

Latvijas Zemnieku savienības valde nobalsojusi, ka vairs publiski nerunās par Aivaru Lembergu. Tā “Latvijas Avīzei” pavēstījis partijas priekšsēdētājs Armands Krauze: “Mēs nolēmām, ka neviens par šo jautājumu vairs publiski nekomunicē. Šādi jautājumi jārisina partijas iekšienē.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
Notriektā tautumeita 10
Lasīt citas ziņas

Pirmajā acumirklī tas, protams, izklausās pēc joka un būtu lielisks materiāls parodijšovam. Varbūt pat veselam seriālam. Gandrīz vai žēl, ka Latvijā šis žanrs atstāts novārtā. Bet varbūt tas ir labs risinājums arī citām sarežģītām situācijām – tāds ZZS “know-how”, kā to sauc angļu valodā. Piemēram, ierodas zaļzemnieks vēlu vakarā nelāgā paskatā mājās. Sieva: “Kur biji?” Zaļzemnieks: “Valde nolēma, ka par šo jautājumu nekomunicēsim…”

Taču, ja nebūtu kuriozā izpildījuma, tad patiesībā šī Zemnieku savienības pozīcija ir diezgan viegli saprotama. Partija mēģina darīt to, ko jau daudzreiz darījusi un kas līdz šim ļāvis izdzīvot Latvijas politikas ne pārāk stabilajā vidē – nogaidīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā bieži piesauktajā ķīniešu sakāmvārdā – ja pietiekami ilgi sēdēsi upes krastā, sagaidīsi, ka garām aizpeld tava ienaidnieka līķis. Zemnieku savienība šo pieeju ir izmantojusi daudzkārt. Gan 1998. gadā, kad cieta smagu sakāvi 7. Saeimas vēlēšanās un bija pārdomu priekšā par savu tālāko eksistenci.

Gan 2011. gadā, kad pēc 11. Saeimas vēlēšanām nokļuva opozīcijā ar uzskatāmi uzspiesto “oligarha partijas” zīmogu. Tāpat, arī darbojoties dažādās koalīcijās, ZZS vienmēr bijusi tā, kas ir uzmanīgākā un nogaidošākā, tā galu galā tiekot arī pie premjera nominācijas.

Arī šoreiz zaļzemnieki acīmredzot cer notupties pie upes un gaidīt, kas peldēs garām. Nav pat svarīgi – ienaidnieks vai sabiedrotais. Atkarībā no tā, kas “aizpeldēs”, varēs pieņemt lēmumu par tālāko rīcību. Varbūt tas būs Lembergs, kad izrādīsies, ka socioloģiskajās aptaujās viņa reitingam vairs nav nekādas vilkmes un arī citādi viņš vairs politiski (un citādi) nav noderīgs.

Varbūt tā būs pašreizējā valdība, kas par kaut ko sastrīdēsies un nespēs vairs turpmāk strādāt kopā, un ZZS radīsies izdevība piedāvāt savus pakalpojumus. Varbūt vēl kāds cits variants. Atšķirībā no citām partijām ZZS, šķiet, ne pārāk interesē Rīgas domes vēlēšanas. Tātad arī no šīs straumes kaut ko var sagaidīt.

Paliek jautājums par vēlētājiem – kāds viņiem no šiem upes malā tupētājiem labums?

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.