Veselam
Ārstēšana

Perevoščikovs: 80% gadījumu Covid-19 infekcijas avots tiek atklāts0

“Neatklāto gadījumu skaits Latvijā ir niecīgs. Mēs esam identificējuši 80% no inficēšanās gadījumiem,” par to, kā veicas ar Covid-19 inficēšanās avotu atklāšanu, RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

“Mēs gribam, lai cilvēki mums uzticas, tas palīdz risināt jautājumus. Ja cilvēki ir atklāti, mēs varam atrast gan infekcijas avotus, gan kontaktpersonas,” sacīja epidemiologs. Viņš arī skaidroja, ka informācija par inficēšanos tiekot izpausta tikai tajos gadījumos, kad tas patiešām ir nepieciešams, kad, piemēram, neesot iespējams identificēt kontaktpersonas, kuras braukušas konkrētā autobusā.

Kas attiecas uz tikko atklāto gadījumu Rīgas Austrumu vidusskolā, kuras audzēknis un viņa māte inficējušies ar Covid – 19, tad ikviena kontaktpersona esot apzināta un identificēta uzreiz.

Saistītie raksti

Runājot par to, cik ir tādu gadījumu, kad nav iespējams noteikt inficēšanās avotu, SPKC departamenta direktors norādīja: “Nevar garantēt, ka visi gadījumi tiks identificēti, bet neatklāto gadījumu skaits Latvijā ir niecīgs. Mēs esam identificējuši 80% no inficēšanās gadījumiem.”

Atgādinām, ka Latvijā pirmie gadījumi, kad nebija nosakāma infekcijas izplatības epidemioloģiskā ķēde un notika infekcijas izplatība sabiedrības iekšienē, tika konstatēti šā gada marta beigās, taču šādu gadījumu skaits gan tad, gan tagad ir ļoti niecīgs. Kas vēlreiz pierāda to, ka galvenā inficēšanās ar Covid – 19 saistāma tieši ar ceļošanu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
13 stundas