Publicitātes foto

Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 9

„Tā nu tas tiešām ir, ka dažas dienas pirms Jāņiem un arī tūliņ pēc saulgriežiem, aptiekās tiek meklēti līdzekļi toksikozei, ko izraisa pārmēru liels alkohola patēriņš. Rādās, ka blakus Jāņu sieram, šašlikam un alus sešpakai iepirkuma grozā tikpat līgani ieguļas arī kāds medikaments, kas palīdzēs tikt galā ar nevēlamu simptomātiku.

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Ja nav tevis, nav arī manis…” – juriste un deputāte Ieva Brante piedzīvo kārtējo smago zaudējumu 137
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Sandis Ģirģens: “Kādā sakarībā man būtu jāsūta vakcinēties savs 15 gadīgais puika, kurš ir sportisks, labā fiziskā formā?” 355
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
VID masveidā pamet IT speciālisti: brīdina, ka tas var ietekmēt EDS darbu 63
20 stundas
Lasīt citas ziņas

Taču mēs, mediķi, atgādinām, ka labāk par medikamenta iegādi ir pārzināt riskus un ievērot mērenību,” saka „Mēness aptiekas” farmaceits Vadims Brižaņs.

Sirdsdarbība

Pat tikai viens kārtīgs plosts var izmainīt sirds ritmu. Taču, ja uzdzīve notiek regulāri, izmaiņas sirdī un tās ritmā kļūst pastāvīgas. Alkohols burtiski var nogurdināt sirdi! Laika gaitā tas izraisa sirds muskuļu pavājināšanos. Sirds pārstāj pilnvērtīgi sūknēt asinis, un tas var ietekmēt visu organismu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Hormonālā līmeņa izmaiņas
Šīs spēcīgās ķīmiskās vielas – hormoni un enzīmi – pārvalda visu, sākot no dzimumtieksmes līdz pat tam, cik ātri organisms sagremo pārtiku. Lai viss noritētu gludi, hormoni ir vajadzīgi pareizajā līdzsvarā. Bet alkohols šo līdzsvaru izmaina.

Sievietēm tas var „izslēgt” mēnešreizes, pilnībā izjaucot menstruālo ciklu, bet vīriešiem tas var nozīmēt problēmas ar erekciju, zemāku spermatozoīdu daudzumu, sēklinieku saraušanos un krūšu audu palielināšanos.

Vājāka imūnsistēma

Iespējams, ka jūs nesaistīsit saaukstēšanos ar nakts uzdzīvi un alkohola lietošanu Jāņos, taču starp abiem pastāv saistība. “Alkohols „sabremzē” imūnsistēmu un ķermenis nespēj izveidot nepieciešamo balto asins šūnu skaitu, lai cīnītos ar mikrobiem,” norāda speciālists.

Tātad 24 stundas pēc dzeršanas pastāv liela iespēja saslimt ar kādu no vīrusu vai baktēriju izraisītām infekcijas slimībām. Cilvēki ar alkoholismu daudz biežāk saslimst ar tādām kaitēm kā pneimonija un tuberkuloze.

Ķermeņa temperatūras izmaiņas

Alkohols paplašina asinsvadus, palielinot asins plūsmu uz ādas. Tas liek sarkt un justies silti. Bet ne uz ilgu laiku. Siltums no šīm papildu asinīm strauji izkļūst no ķermeņa (iztēlosimies otrādi izvērstu termosu!), izraisot temperatūras pazemināšanos.

Taču ilgstoša, apjomīga alkohola lietošana arī paaugstina asinsspiedienu. Tas liek ķermenim atbrīvot stresa hormonus, kas sašaurina asinsvadus. Sirdij ir smagi jāstrādā, lai asinis tiktu tiem cauri, tāpēc nereti alkoholisms ir saistīts arī ar nespēju novērtēt apkārtējās vides temperatūru un atbilstoši reaģēt. Šī iemesla dēļ tieši reibumā notiek pārkaršanas vai nosalšanas gadījumi.

Dzirdes pasliktināšanās

Grādīgie dzērieni ietekmē dzirdi, taču vēl nav skaidru pierādījumi, kā tieši. Pastāv iespēja, ka alkohols ietekmē smadzeņu daļu, kas apstrādā skaņu. Ir ticama hipotēze, ka alkoholā esošās vielas sabojāt iekšējās auss nervus un sīkos matiņus, kas palīdz dzirdēt.

Lai arī kā tas notiek, pļēgurošana nozīmē, ka, visticamāk, ar laiku būs nepieciešama arvien skaļāka skaņa, lai tā būtu dzirdama. Turklāt tas nav atgriezenisks process, jo dzirde var pavājināties uz visiem laikiem. Ilgstošiem dzērājiem bieži ir dzirdes zudums. 

Ietekme uz smadzenēm

Trīsdesmit sekunžu laikā pēc pirmā alkohola malka tas spēj nonāk līdz smadzenēm. Speciālists skaidro: “Tas palēnina ceļus, kurus smadzeņu šūnas izmanto ziņojumu sūtīšanai”. Rezultātā mainās garastāvoklis, mazinās refleksi un sāk zust līdzsvars.

Tā ietekme var būt tik spēcīga, ka cilvēks pārstāj loģiski domāt un spriest, kā arī var gadīties, ka vēlāk nespēj atcerēties visus notikumus un kādas muļķības sastrādātas. Proti, alkohols ir izslēdzis tā saucamo īslaicīgo atmiņu.

Ja ilgstoši tiek lietots alkohols lielā daudzumā, tas var ne tikai negatīvi ietekmēt smadzeņu darbību, bet arī apjomu. Smadzeņu šūnas var mainīties un pat kļūt mazākas. Turklāt šāda šūnu samazināšanās ietekmēs ne tikai domāšanu, bet arī mācīšanos un atmiņu. Tas var arī apgrūtināt vienmērīgas ķermeņa temperatūras uzturēšanu un kustību kontroli.

Alkohols un miegs

Alkohola ietekme uz smadzenēm var izraisīt miegainību, ļaujot vieglāk iesnausties. Taču atceries – miegs nebūs kvalitatīvs! Ķermenis visu nakti pārstrādās alkoholu. Kad šis miegainību radošais efekts gaist, liekot miega laikā dīdīties, grozīties no vieniem sāniem uz otriem, tādējādi pavadot atlikušo nakti pusmiegā.

“Šāda  nekvalitatīva miega laikā ķermenis nespēj pilnvērtīgi atjaunoties un uzkrāt spēkus jaunai dienai,” norāda farmaceits, turklāt piebilst, ka pastāv liela varbūtība nakti  aizvadīt „sliktos sapņos” jeb  murgos. Turklāt alkohola izvadīšana no organisma un biežāka tualetes apmeklēšana nakts laikā arī apgrūtinās gulēšanu.

Urīna pārmērīga izdalīšanās

Smadzenes izdala īpašu hormonu, kas neļauj nierēm radīt pārāk daudz urīna – tikai tik, cik vajadzīgs, lai organisms neatūdeņotos. Taču, kad sāk darboties alkohols, tas liek smadzenēm “aizturēt” šo hormonu. Kad esam iedzērusi pat tikai dažas glāzītes pamanām, ka uz tualeti jāiet biežāk.

„Tas nemaz nav tik nevainīgi un nav vietā jokošana par alu, kas liek ik pa brīdim „skriet uz krūmiem”. Jo sevišķi karstā laikā šādi ātri vien var pats sev negudri izraisīt dehidrāciju,” brīdina Vadims Brižaņs. Gadiem ilgi lietojot stipros dzērienus, šī papildu slodze un alkohola toksiskā iedarbība var bojāt nieres.

Vairāk kuņģa skābes

Grādīgie dzērieni kairina kuņģa gļotādu un liek gremošanas sulai izdalīties pastiprināti. Kad uzkrājas pietiekami daudz skābes un alkohola, tad neizbēgami ir klāt slikta dūša ar to pavadošo vemšanu. Bieža alkoholisma blakne šī iemesla dēļ ir kuņģa čūla.

Turklāt regulāri paaugstināts kuņģa sulas līmenis rada specifisku efektu – zūd izsalkuma sajūta. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc regulāri alkohola lietotāji bieži nesaņem visas nepieciešamās uzturvielas.

Caureja un grēmas

Alkohola skar ne tikai kuņģi, bet arī visu traktu, kairinot zarnas. Farmaceits norāda, ka alkohols „izslēdz” normālo ātrumu, kādā ēdiens pārvietojas pa organismu: “Tāpēc dzeršana var izraisīt caureju, kas, ja nespējams atteikties no alkohola lietošanas, var kļūt par ilgtermiņa problēmu.”

Tāpat var tikt palielināta grēmu iespējamība – tiek atslābināti muskuļi, kas neļauj skābei nokļūt barības vadā  – „caurulē”, kas savieno kakla lejasdaļu ar kuņģi. Ja šī kļūst par pastāvīgu problēmu, to sauc par atvilni (dedzinoša sajūta barības vadā).

Ietekme uz aknām

Aknas spēj noārdīt alkohola radītos blakusproduktus, jo tās radītas, lai tiktu galā ar virkni visdažādāko toksisko vielu. Taču laika gaitā ilgstoša dzeršana lielos apjomos padara šo orgānu taukainu, veidojot biezākus un šķiedrainākus audus (t.s „taukainā akna”).

Neefektīvo audu dēļ tiek ierobežota asins plūsma, tāpēc aknu šūnas nesaņem visu nepieciešamo, lai spētu pilnvērtīgi funkcionēt.

Aizkuņģa dziedzera bojājumi un diabēts

Parasti šis orgāns ražo insulīnu un citas ķīmiskas vielas, kas palīdz zarnām sadalīt pārtiku. Taču alkohola ietekmē tā darbība var tikt traucēta un vielas var palikt bezdarbībā aizkuņģa dziedzerī. Kopā ar alkohola toksīniem šīs neizmantotās rezerves organismā spēj izraisīt nopietnus bojājumus.

Farmaceits stāsta, ka gadu greizumā tas var nozīmēt organisma nespēju saražot nepieciešamo insulīnu, un tas var izraisīt diabētu. Turklāt arī palielina aizkuņģa dziedzera vēža iespējamību.

Trausli kauli, mazāk muskuļu

Liela apjoma alkohola patērēšana var samazināt kalcija līmeni. Līdz ar hormona izmaiņām, tas var bremzēt jaunu kaulaudu veidošanas. Farmaceits skaidro: “Tādējādi kauli kļūst sīkāki un trauslāki – šo stāvokli sauc par osteoporozi”.

Grādīgie dzērieni arī ierobežo asins plūsmu muskuļos un traucē pilnvērtīgi darboties olbaltumvielām, kas tos veido. Laika gaitā mazināsies muskuļu masa un būs mazāk spēka.

Paģiras

Sausa mute, aizpampušas acis, slikta dūša nākamajā rītā – tā nav nejaušība vai „slikta šņabja” sekas. Alkohols padara organismu dehidrētu un paplašina ķermeņa un smadzeņu asinsvadus. Rezultātā veidojas galvassāpes. Savukārt sliktu dūšu un vemšanu izraisa kuņģis, kas uzpūšanās procesā vēlas atbrīvoties no toksīniem un skābes.

Tā kā aknas bija tik aizņemtas ar alkohola pārstrādi, tās asinīs neizdalīja pietiekami daudz cukura, izraisot vājumu un satricinājumus.

„Tomēr, lai kā mēs šo visu augstāk minēto sadzīvē dēvētu, tas ir simptomu kopums, kas liecina par vienreizēju saindēšanos ar alkoholu, ko mēs ar labiem panākumiem varam risināt ar aptiekā esošo medikamentu klāstu,” skaidro Vadims Brižaņs. „Paģiras ir daudz sarežģītāks un bīstamākas stāvoklis, kas liedz atkarīgiem cilvēkiem pārtraukt dzeršanu.”

Farmaceita padomi, kas varētu noderēt

Aicinot ņemt vērā stāstīto, farmaceits Vadims Brižaņs atgādina, kas varētu noderēt, ja svētkos tomēr neizdodas atturēties no grādīgo dzērienu lietošanas.

Vispirms ir ļoti svarīgi pastiprināti lietot daudz šķidruma un ir jātiek galā ar galvassāpēm un nelabumu. Katram cilvēkam būs piemērots savs atšķirīgs medikamentu komplekss, ko lietot šādos gadījumos. Vēlams konsultēties ar farmaceitu, lai noskaidrotu ieteicamāko, ņemot vērā cilvēka vispārējo veselības stāvokli. Farmaceits norāda trīs medikamentu grupas, kuru preparāti būtu lietojami.

Antacīdos līdzekļus jeb skābi neitralizējošus medikamentus parasti lieto pāris stundas pēc ēšanas, t.i., tukšā dūšā. Tiem piemīt spēcīgas kuņģa-zarnu trakta gļotādu pārklājošas īpašības, tie ātri iedarbojas. Kā antacīdie līdzekļi galvenokārt tiek izmantotas dažādas zāļu formas, kas apvieno neitralizējošo un adsorbtīvo darbību. Vairākus šos līdzekļus vienlaicīgi lietot gan nevajadzētu.

Elektrolītus un minerālvielas lieto vieglas līdz vidēji smagas dehidratācijas ārstēšanai (lai aizvietotu ūdens un elektrolītu zudumu organismā), arī dehidratācijas profilaksei. Zāļu sastāvā esošais cukurs veicina ūdens un sāļu uzsūkšanos no zarnām.

Fermentus/enzīmus lieto, lai nerastos smaguma, pilnuma sajūta un vēdera uzpūšanās, sprieguma sajūta, spiediens un pat sāpes, vēdera rūkšana un skaļi trokšņi. Tos var lietot kopā ēdienreizi, kad atgriezusies apetīte pēc sliktās dūšas. Tie veicinās tauku, ogļhidrātu, olbaltumvielu sagremošanu un mazinās minēto simptomu rašanos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Viena no iespējām – ārpusdzemdes grūtniecība. Nopietnas veselības problēmas, par ko liecina pēkšņas, stipras sāpes vēdera lejasdaļā
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Siltums veicina kaitīgu baktēriju vairošanos pārtikas produktos. Kā tikt pie vasarīgas maltītes bez vēdergraizēm? 7
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Ja nav tevis, nav arī manis…” – juriste un deputāte Ieva Brante piedzīvo kārtējo smago zaudējumu 137
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Sandis Ģirģens: “Kādā sakarībā man būtu jāsūta vakcinēties savs 15 gadīgais puika, kurš ir sportisks, labā fiziskā formā?” 355
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
VID masveidā pamet IT speciālisti: brīdina, ka tas var ietekmēt EDS darbu 63
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Gribu visus informēt, tas būs no jūsu pensijām!” Ošlejs par valsts parāda atmaksāšanu 85
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kombaina šoferim Smiltenes pusē vairākas reizes izdodas satikt pasakaini skaistu briedi 40
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
22. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
19. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 soļi, lai mazinātu pārāk augstu sliktā holesterīna līmeni 4
28. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 9
22. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Atceries – ir jāpadzeras! 4
18. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Lai nāktu pie sava farmaceita…
15. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Palīgi, ko izvēlas sirds 1
14. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā efektīvi var ārstēt atvilni? 5
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kad tava sirds signalizē jeb 12 sirds signālu katalogs 6
9. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ar emocionālu uzrunu „Lai tava sirds skan veselīgi!” „Mēness aptieka” uzsāk sirds mēnesi farmaceitiskajā aprūpē 1
2. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kovidsomnija arī bērniem jeb kā pandēmija kaitē bērnu un pusaudžu miega kvalitātei 10
1. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Laimīgs un bez Laimas slimības 2
31. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Dažādas sāpes ķermenī un taktika pareizai rīcībai 1
27. maijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Farmaceite: Strādāju ar prātu un sirdi izvēlētu darbu 3
21. maijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” investē 1 miljonu eiro molekulārās bioloģijas iekārtās 2
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jūti sāpes vai smagumu kājās? Pārbaudi potītes brahiālo indeksu! 1
20. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jau atkal tās nejaukās tulznas un tulzniņas! Pēdu kopšanas ABC jaunas vasaras sezonai 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trokšņa audio austiņās var būt par daudz! 1
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ satraukties par ilgāku nekustīgu sēdēšanu? 2
14. maijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Veselības centru apvienība” vakcinē Rīgas Stradiņa universitātē
7. maijs, 2021
SS
Santa Sergejeva
Veselam
Kāpēc valsts jau 12 gadus nesadzird izmisīgos krūts vēža pacienšu un ārstu saucienus? Atbild Pavļuts 18
3 dienas
SM
Signe Mengote
Ziņas
“Satikties vajag gandrīz tāpat kā elpot!” Kā kovida laikā bērnu nometnes var uzlabot emocionālo stāvokli
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
“Ir būtiski domāt par starptautiskās solidaritātes aspektu!” Juhņēviča par vakcīnu ziedošanu citām valstīm un krājumiem Latvijā 37
4 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Patiesība par kolagēnu: reāls palīgs skaistumkopšanā un sportā vai tikai modīgs trends? 4
4 dienas
LE
LETA
Veselam
Iedzīvotājs Latvijā prasījis kompensēt Covid-19 vakcīnas radītās blaknes 55
4 dienas
LE
LETA
Veselam
Spēkā stājas izmaiņas mediķu piemaksās par darbu Covid-19 apstākļos 11
4 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
“Gribu visus informēt, tas būs no jūsu pensijām!” Ošlejs par valsts parāda atmaksāšanu 85
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Valdība neticēja, ka kāds no mūsējiem iegūs zelta medaļu,” Apinis par sportu, politiku un naudu 5
1 stunda
IM
Ingrīda Mičāne
Ziņas
“Ja zemenes paceļam 1,20 m no zemes…” Agronoms Dzērve atklāj interesantu “knifu”, kā zemenes iegūt ātrāk
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Festivāls kā pirms kovida – bez maskām, ar dejām, alu un vasaras lietu! Rīdzinieki bauda brīvību un mūziku 32
5 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Sandis Ģirģens: “Kādā sakarībā man būtu jāsūta vakcinēties savs 15 gadīgais puika, kurš ir sportisks, labā fiziskā formā?” 355
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Cik tūkstošus saviem olimpiešiem piešķirs Ventspils un Jelgavas pašvaldības? 10
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā vēstule jau nebija par to, ka nevajag vakcinēties,” Krapāne atklāj, kad ar advokāti dosies uz Valsts kontroli 38
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Aizdomās par izspiešanu un dokumenta viltošanu aizturēta advokāte un vēl trīs personas 3
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas, kas tur nāk laukā, tie ir murgi!” Pēteris Apinis par Veselības ministriju 152
1 diena
LE
LETA
Ziņas
VID masveidā pamet IT speciālisti: brīdina, ka tas var ietekmēt EDS darbu 63
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Ja nav tevis, nav arī manis…” – juriste un deputāte Ieva Brante piedzīvo kārtējo smago zaudējumu 137
1 diena
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
“Bērnība bija ļoti grūta, daudzus gadus pavadīju pie logopēda, mācoties runāt.” Saruna ar Nauri Miezi 34
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Tiesa lauza galvu, vai un kā sodīt 84 gadus veco kolekcionāru, kura pagrabā Heikendorfā atrada Otrā pasaules kara ieroču arsenālu 47
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Gurķi kā no veļas automāta izvilktas peldbikses”: Magone šķendējas par gurķu ražu savā dārzā 47
1 diena
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Sarežģīta nedēļa radošiem cilvēkiem un tiem, kas vēlas pastāvēt uz sava vārda! Horoskopi no 2. līdz 8. augustam
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Tomass Mārkls paziņo: viņš vērsīsies ar prasību tiesā pret savu meitu Meganu un znotu princi Hariju, lai viņam beidzot ļautu satikt savus mazbērnus 20
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Šampanietis, dejas līdz tumsai, krāšņi klāti galdi: piknikā Siguldā ballējas mūziķi, TV personības, šovu zvaigznes un uzņēmēji 84
2 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien tu būsi ļoti apmierināts ar visu, kas notiek ap tevi! Horoskopi 1.augustam
18:19
LA
LA.LV
Ziņas
“Valdība neticēja, ka kāds no mūsējiem iegūs zelta medaļu,” Apinis par sportu, politiku un naudu 5
16:39
LA
LA.LV
Ziņas
“Pats izslimoju vidēji smagi un esmu izvadījis arī ļoti daudz “antivakseru”,” priesteris par Covid-19 pieredzi 29
16:10