Foto: Fernanda Avelar/AFP/SCANPIX

Brazīlijas ģeologi nomaļā okeāna piekrastē atklājuši jaunu un neparastu ģeoloģisku veidojumu 7

Viesturs Sprūde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci
Lasīt citas ziņas

Brazīlijas ģeologi vulkāniskajā Trindadi salā valsts piekrastē konstatējuši jaunu, neparastu ģeoloģisku veidojumu – iežus, kas izveidojušies no okeānā peldošā plastmasas piesārņojuma.

Pirmo reizi plastmasas akmeņi salā, kas skaitās nomaļš un neskarts nostūris, aizsargājama bruņurupuču ligzdošanas vieta, ievēroti 2019. gadā. Tie izskatījās pēc zaļganziliem klinšu atsegumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Analīzes parādīja, ka tas ir jauns ģeoloģisks veidojums, kas tapis, saplūstot dažādiem materiāliem gluži tādā pašā procesā, kādā miljardiem gadu ritumā uz Zemes veidojušās klintis un akmeņi.

Vienīgā atšķirība, ka šoreiz izejviela ir plastmasas atkritumi.

“Mēs secinājām, ka arī cilvēki tagad darbojas kā ģeoloģisks aģents, ietekmējot procesus, kas iepriekš bija pilnīgi dabiski,” aģentūrai AFP sacīja viens no zinātniekiem.

Dabas veidotas akmeņiem līdzīgas struktūras no plastmasas iepriekš tāpat tika ievērotas Havaju salās, Lielbritānijā, Itālijā un Japānā, taču pirmo reizi pārsteidzošais process konstatēts tik nomaļā vietā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.