LETA

Precizē pantu par PSRS un nacistiskās Vācijas režīmu noziegumu noliegšanu 0

Saeimas Juridiskā komisija galīgajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Krimināllikumā, precizējot arī pantu par PSRS un nacistu režīmu noziegumu noliegšanu, informēja parlamenta Preses dienestā.

Reklāma
Reklāma
Plāno iegādāties lietotu auto? 13 automašīnas, kuras var iegādāties pat ar lielu nobraukumu
Veselam
Iedarbojas labāk nekā miega zāles: ko ēst pirms gulētiešanas, lai aizmigtu bez problēmām?
Kokteilis
“Tautumeitas”, Tomijs Kešs vai “Katarsis”? Mākslīgais intelekts prognozē, kuras Baltijas valsts mūziķiem ir vislielākais potenciāls uzvarēt Eirovīzijā 7
Lasīt citas ziņas

Jaunā likuma redakcija paredz atbildību par genocīda, nozieguma pret cilvēci, pret mieru vai kara nozieguma publisku slavināšanu, tajā skaitā PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda vai kara nozieguma pret Latviju un tās iedzīvotājiem, publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu vai rupju noniecināšanu.

Iepriekš pants ietvēra atbildību par noziegumu trivializēšanu, kas raisīja diskusijas, kā to izvērtēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Komisija norāda, ka piemērojamais sods nemainās – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (“Vienotība”) norāda, ka deputāti lēmuši iekļaut Krimināllikumā tiešu norādi uz varām, kuras noziedzīgi vērsušās pret Latviju un tās iedzīvotājiem — Padomju Savienību un nacistisko Vāciju.

“Lai arī Drošības policija norāda, ka jau patlaban likums ļauj vērsties pret personām, kuras attaisno šo režīmu pastrādātos starptautiskos noziegumus, šāda norma nepārprotami jānostiprina arī likuma tekstā, konkretizējot esošo regulējumu. Vienlaikus sagaidām, ka valsts drošības iestādes rīkosies aktīvi, izmeklējot gadījumus, kad publiski tiek attaisnots holokausts, deportācijas, civiliedzīvotāju spīdzināšanas un slepkavības, kā arī militārs iebrukums Latvijas teritorijā,” uzsver deputāts.

Grozījumi arī paredz par nepilngadīgu prostitūtu izmantošanu piemērot brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Atbildība iestāsies tādā gadījumā, ja klients zinās, ka prostitūta ir nepilngadīga. Paplašināta arī izvarošanas definīcija, paredzot, ka ar izvarošanu saprot arī dzimumaktu, izmantojot cietušā uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi.

Turpmāk krimināli būs iespējams sodīt par “spaisa” lietošanas pamudināšanu, kā arī šo vielu ievadīšanu organismā pret personas gribu. Maksimālais sods būs brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, bet, ja pamudināti tiks nepilngadīgie, psihiski slimie vai cilvēki, kas atradušies materiālā vai citā atkarībā no vainīgā, brīvību varēs atņemt līdz pat pieciem gadiem. Bargākas sankcijas iespējamas arī gadījumā, ja psihoaktīvajām vielām pievienotas vielas, kas pastiprina to iedarbību, vai arī to rezultātā iestājušās smagas sekas.

Reklāma
Reklāma

Juridiskā komisija aicinās grozījumus iekļaut izskatīšanai Saeimas 15.maija sēdē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.